Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “Sovražim ženske!”

“Sovražim ženske!”

“Zaposlena sem v ženskem kolektivu. V vseh teh letih so se mi predstavnice mojega spola tako zamerile, da se mi bolj ne bi mogle. Pri kolegicah me najbolj motijo obrekovanje, hinavščina, zahrbtnost, brezobzirnost, spletkarjenje, seks z nadrejenim zaradi napredovanja in podobno.

Pred časom je tako minil 8. marec in vsi časopisi so bili polni člankov o ženski neenakopravnosti. Sama pa menim, da smo same sebi največje sovražnice. Nikoli v življenju me ni noben moški tako šikaniral, kot so me zlobne ženske. Sprašujem se, zakaj je tako?”

Jasna

Draga Jasna!

Najprej: povsem vas razumem. Tudi jaz sem svojo poklicno pot začela s samimi ženskami, učiteljicami. In zbornici bi lahko rekla tudi osje gnezdo. Takrat sem si najbolj želela trenirati karate. Šalo na stran. Lastnosti, ki ste jih našteli, motijo vsakega, ki si je v življenju naučil svoje cilje doseči brez zahrbtnega manipuliranja. Menite, da jih imajo le ženske? Z zgodovinskega vidika bi vam pritrdila. Moškega bojevnika so v davnini odlikovali pogum, poštenost, lojalnost, predanost in predvsem moč. Ženska pa je morala s svojo lepoto in mičnim vedenjem osvojiti najboljšega in lepo ali pa zahrbtno in umazano opraviti s tekmicami. Morda je kaj od tega ostalo vse do današnjih dni. Čeprav se mi zdi, da imate vseeno malo smole. Po mukotrpnem pripravništvu sem spoznala nekaj krasnih žensk, ki znajo biti, kot bi temu rekel Milan Kleč, srčno dober človek in zvest prijatelj.

Preberite tudi: Šefova tajnica v minici; “V vaši in v mnogih drugih revijah smo velikokrat naletele na prispevke o poslovni modi. Ta naj bi za poslovne ženske predvidevala klasičen, nevpadljiv način oblačenja. Tajnica našega šefa pa je v nasprotju s tem oblečena zelo izzivalno. V službo hodi v minici, črnih nogavicah, v čevljih z najmanj desetcentimetrsko peto in v bluzah z globokim dekoltejem.”

Avtor: Barbara Suša, SOS za strta srca; objavljeno v reviji Tajnica, april 2006

Life, se popolnoma strinjam s tabo. Se mi zdi, da si mogoče malo podobna meni. Včasih se počutim kot marsovka. Ker nisem zakompleksana, ker sem resnično zelo zadovoljna s sabo in svojim življenjem in to se vidi na daaaleeeč!!!!!!!!!! In to ljudi moti. Saj veš, vsak se raje druži z nekom, ki mu gre še slabše kot njemu. Žal.

Tudi jaz imam prekleto smolo, da VEDNO padem v pretežno ženski kolektiv. In tudi moje zdajšnje sodelavke so zakompleksane do onemoglosti. Jaz se pa ne mislim spremenit, zato da drugi ne bodo imeli problemov sami s sabo.

Jaz jih pa ljubim.

nova
Uredništvo priporoča

:)))

@ Delfinka,

P.S. “Sovražim ženske!” je citat, s katerim Jasna začne svoje pismo.

Ja, ker si heteroseksualen in ti to zamegli pogled.

Ne, brez heca, kdaj bodo ljudje dojeli, da ostajajo pokvarjeni moški IN ženske. Te, ki pa imajo konstantno probleme z drugimi ženskami, jih imajo zaradi lastne težke, nečimrne in egocentrične narave, ampak za težave le-teh so čudežno vedno krivi drugi. Takih se jaz na daleč izognem in pomaga:)

V bistvu se tudi jaz kar strinjam, čeprav sem bila zahrbtnosti v službi deležna tudi od moških (sploh mladih karieristov). Sploh pa so po mojih izkušnjah najbolj “bitchy” šefi prav šefice.

Ja res so katastrofa, mi smo sicer mešan team, ampak jaz nikoli nimam problemov z moškimi, vedno so ženske tiste “kokoši”in sva se ravno včeraj pogovarjala z mojim kolegom in jaz bi po moje mogla bit moški(ker me kar strese ob teh naših kokoškah, pa da ne bomo poslploševali imamo pa eno res krasno gospo, na mestu, s “pošlihtano” glavo, s katero se pa noben moški niti slučajno ne more kosat, pa še dobr zgleda za svoja leta).
Pa saj na splošno nimam nič proti ženskam, ampak delo je res veliko lažje z moškimi, ki niso nikoli užaljeni, če jim poveš kaj ni uredu, “babe” pa vedno pomislijo da jih ne maram, pa da imam kaj proti njim,pa ….in potem mi je bilo že kar težko povedat kritiko(da bomo ok kolektiv), čeprav sem človek ki tudi s pohvalami ne skopari, ampak kako bomo pa potem funkcionirali? No in tako bomo sedaj raje zaposlovali moške kot ženske in tako same sebi kopljejo/mo jamo?

Uf, jaz imam pa od zmeraj srečo, povsod, kjer sem delala, smo bile večinoma ženski kolektiv in smo se lepo razumele. Tudi zdaj imam krasne sodelavke, tako na terenu kot v centrali v LJ.

Res pa je, da sem v pisarni sama in mi ni treba gledat istih obrazov dan za dnem 30 ali več let.

Ženske hočemo vsaj podzavestno veljati nekaj več in to veliko bol izražamo navzven kot moški……zato tudi ni toliko simpatij vsaj prijateljskih med ženskami. Čisto enostavno.

mah kaj vem…so fajn sodelavka in so sodelavki ki niso fajn. jaz pa plujem med njimi..

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Ženske ste vse manjvredne prasice! Muslimani edini znajo delati z ženskami – če začnemo že pri obrezovanju! Vse bi vas bilo potrebno obrezati, ker drugače se gonite kot kurbe vsepovprek!

Jaz pa menim, da so hinavci in obreklivci, tako ženske, kot moški.
Delam v kolektivu, kjer so tudi moški.
razlika je le v tem, da ženske preveč govorimo, moški pa so tiho in potihoma kujejo zaroto.
Na koncu, potegnemo vedno me takratko.
in še to, kar dedci naredijo je desetkat bolj šteto, ker oni začnejo kvakat po tem, ko naredijo. Me pa kvakamo že ko stvar delamo, pa se očitno ostalim in šefu zdi samoumevno, da delamo.

menim, da nas znajo dedci kar lepo okol prinest.
In poglej si plače. Žensko delo je vedno manj plačano, kot moško.
In na delovnem mestu se lahko pretržeš, pa ne boš dobila povišice, medtem ko jo dedc bo, ko bo samo malo pomigal in na koncu kokodakal, kaj vse je naparavil.

@feministkehater

Prosim pazi kaj napišeš. Vsi ženske in moški niso slabi. Opažam da več ljudi sovražijo muslimane. Ti si napisal/a to besedilo leta 2011. Zdaj je več novic o muslimanih, da moški prodajajo ženske za denar… pretepajo, sadizem…
preberi novejše novice kot prej (prej ni bilo dovolj novic, ni pokazalo točno kaj se dogajajo)

Ni/Je razlike med žensko in moški. Nekateri moški razmišljajo kot žensko mišljenje,
ženske pa moško…

New Report

Close