Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kak dober recept za torto?

kak dober recept za torto?

Ali ima kdo kak dober recept za toto? Najraje sadno? Ki ni preveč zapleten a rezultati so odlični?

Pobrskaj po Kulinarični Sloveniji. Jaz sem po tam dobljenem receptu spekla svojo prvo torto in je bila full dobra, sicer pa je bila nutelina.

VIŠNJEVA TORTA

Recept za biskvit, ki je dvodelen – ena plast je bela, druga črna (s kakavom):

5 jajc
200 g sladkorja v prahu
–> to dvoje penasto umešamo
nato dodamo:

200 g namenske moke
pol pecilnega praška
1/2 jajčne lupinice vode (mogoče malo več)

Maso razdelimo na dva dela in v en del zamešamo 3 do 5 velikih žlic kakava, vsako posebej spečemo (pri 180°C, 15 minut).

Smetanovo-višnjev nadev:

– višnjev kompot
– vanilijev puding
– 20 g želatine
– 2 sladki smetani (alpska in rastlinska)
– 2 sladki smetani za premaz (alpska in rastlinska)

1. masa:
Višnjev kompot brez koščic odcedimo in višnje prihranimo, v vodo kompota pa zakuhamo vanilijev puding (količino praška ustrezno prilagodimo količini soka kompota). Nato naj se ohladi.

2. masa:
20 g želatine raztopimo v vroči vodi

V drugi posodi stepemo 2 sladki smetani. Nekaj žlic pudinga primešamo k želatini in nato vse skupaj vlijemo v pudingovo maso ter dodamo stepeno smetano. Zmiksamo. V to maso nato previdno zamešamo cele višnje.

Eno plast biskvita položimo v tortni model in nanj zlijemo vso kremo, nato pa pokrijemo z biskvitno ploščo druge barve. Vse skupaj s tortnim modelom vred damo v hladilnik za najmanj 4-5 ur. Nato odstranimo obod in jo premažemo s stepeno sladko smetano (2 smetani) in potresemo z naribano čokolado.

Ni tako zakomplicirano, kot zgleda na prvi pogled. Če boš poskusila, boš sama ugotovila zakaj jo je vredno naredit:)

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Že pred časom sem ugotovila, da je fora v dobri torti le v tem, da je biskvit doma pečen (torej ne kupljen) in da je torta dobro navlažena (torej za stoji čez noč v hladilniku). Ta teden sem naredila torto, katera je imela eno plast šlag kreme, drugo pa navadno alpsko smetano za stepanje. Rezultat: odlična, sočna torta. Torej, najdi recept za rahel biskvit in dober tek!

Res je… bistvo dobre sadne torte je doma pečen biskvit (receptov na Prehrani je “malo morje”), ki mora biti dovolj navlažen s sadnim sokom ali kompotom. Nadev za sadno torto pa jaz zelo poenostavim… na biskvit zložim sadje iz kompota, sok kompota pa zavrem in vanj zakuham vanilijev ali ustrezni sadni puding (tekočine manj kot 1/2 litra) in to prelijem čez sadje ter pokrijem z naslednjo plastjo biskvita. Če delam s svežim sadjem (npr. jagode), sadje zložim na biskvit, po potrebi potresem s sladkorjem (ali že prej “mariniram” v sladkorju in limoninem soku), kupim ustrezni sadni sok in spet v njem zakuham puding in prelijem…
Celo torto premažem s smetano in okrasim.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

New Report

Close