Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obračanje ploda

obračanje ploda

Zanima me kako izgleda obračanje ploda v trebuhu. A dobiš mogoče kakšno injekcijo. A je res da moraš podpisati nekakšne papirje. Koliko je to sploh uspešno. Ali se naj odločim raje za carski rez?

Hvala

Živjo.Ne ne dobiš injekcije, samo infuzijo. Jaz sem šla čez to in sicer v 35.tednu, ko je bil dojenček že precej velik(hčerka je imela ob rojstvu 3700g in 54 cm).V porodnišnici moraš najprej ležati 5 dni. Vsak dan moraš pojesti približno 10 tablet med njimi tudi apaurin.In potem si ves zadrogiran od teh tablet.globoko dihanje, tresenje…Ne dobiš nobenih papirjev za podpisat. Meni so enostavno na ultrazvoku rekli, da naj grem kar v sobo.Halo.Skor me je kap. Nihče mi ni ničesar povedal, za kaj gre. In potem greš v posebno sobo, kjer sta dva ginekologa.Eden spremlja na ekranu, kaj se z dojenčkom dogaja drugi pa ga poskuša obrniti.Nam je uspelo prvič.Meni je bilo grozno, ker sem mislila da me bodo…drugače sem pa od drugih punc slišala da jih ni popolnoma nič bolelo,nekatere so celo zaspale. Ne vem no.Carski rez je veliko bolj nevaren kot pa naravni porod zato se raje odloči za slednjega in zaupaj svojim zdravnikom. Če boš rabila še kakšno pomoč pa sporoči.
MAJA

Maja

maja9, ne vem, če je šlo pri tebi zgolj za obračanje ploda, če si morala biti toliko časa v bolnici in pojesti toliko tablet. Skoraj zagotovo si imela še kak drug problem. Jaz sem bila pri Pušenjaku v porodnišnici, tam kjer delajo UZ. Naročena sem bila kot na pregled, in sicer enkrat v 37. tednu. Bil je sam, obenem je spremljal plod na UZ, dobila nisem nikakršnih tablet in tudi bolelo ni tako zelo. Malo že, ampak nič posebnega. Mu pa žal ni uspelo in menda se to pogosto zgodi. Je pa vredno poskusiti. Jaz sem imela konec koncev nožno vstavo, tako d ani bilo dileme, kako roditi – ostal je le CR. Zdaj sem noseča drugič in me prav zanima, kako bo. Upam, da se bo dete samo postavilo na glavo :))
Veliko sreče pri obračanju! Aja, tudi jaz nisem ničesar podpisovala.
lp, ena

Kako to delajo je odvisno od porodnišnice do porodnišnice in od nosečnice do nosečnice.

To kar ti je Maja9 opisala je verjetno porodnišnica Kranj. To kar pa Ena pa porodnišnica Ljubljana.

Tudi sama sem bila pri Pušenjaku in bi rekla nič posebnega. Ga je uspel obrniti takoj, stvar 5 minut, ampak otroček se je potem še parkrat obrnil. Pri moji G je bil v nožni , ko sem spet šla na obrat pa v glavični vstavi in tako cele tri tedne. Ko sem pa prišla rodit je bil v glavični vstavi, ampak z zavito popkovino okoli vratu, ki mu ni postila se spuščati.

Tako, da sama se v podobni situaciji ne bi še enkrat odločila za obrat, tudi, če je bila glavična vstava sem imela CR, ker se ni spuščal v porodni kanal zaradi- popkovine. In še nekaj drugih težav je imel, ter bil veliko lažji kot so predvidevali. Sama sem si mislila, da se je morada ob obratu poškodovala posteljica in se ni nič opazilo, otroček pa je nehal napredovati v rasti.
Uspešen obrat, če se boš zanj odločila in vselega sončka.

Lp Jagoda

Meni obračanje ni uspelo, čeprav so poskušali dvakrat (Kranj). Rodit sem šla v LJ, porod je potekal čisto normalno, hči se je rodila v medenični legi. Bistvo pri vsem tem je, da imaš ob sebi dobrega porodničarja (dr . Grošelj). Za nič na svetu ne bi šla še enkrat delat obrata!!!

LP

Ja meni je hčerka sedela v medenici. Obračali so mi pa v Kranju.Nisem imela drugih težav samo plod ni bil pravilno obrnjen. Na ginekološkem pregledu so mi po 6 tednih po porodu povedali da je imela dvakrat ovito popokovino okrog vratu. Rodila pa sem naravno 4 dni čez rok. Nisem hotela gospodične prestrašit. Verjetno pa se pri naslednjem porodu če plod ne bo pravilno obrnjen za ta poseg ne bom odločila, ker mi je bilo hujše kot pri porodu.

Maja

Zunanji obrat sem imela pri dr. Pušenjaku. Najprej pregled z UZ, poskusil je otročka obrniti v desno in ni šlo. Potem pa uspešen poskus obrata v levo – minutko je trajalo, brez bolečin, glavična vstava do poroda.

Če bi se morala še enkrat odločati, bi se ponovno odločila tako, saj je bil nato porod zelo hiter in lahek.

Lep pozdrav!

New Report

Close