Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnica na bolniški – razlog?

Nosečnica na bolniški – razlog?

Prvo nosečnost sem bila do zadnjeg dne v službi in nisem koristila niti ure bolniške, zdaj pa je situacija čisto drugačna, saj je moje psihično stanje res slabo zaradi nenehnih pritiskov, groženj…
Pa me zanima, če je to tehten razlog, da zdravnik predpiše bolniško.
Pri prvi nosečnosti mi je zdravnica vedno govorila, da sem ena redkih, ki ne koristi bolniške niti dneva, pa kot sem opazila so večina znank in prijateljic koristile bolniško večji del porodniške.
Kakšne imate izkušnje, ali zdravnik nerad da bolniško? Kaj ste navedle kot razlog?
Najlepša hvala.

Po moje odvisno od zdravnika. Nekateri strašno neradi dajo bolniško, drugi pa spet prehitro. Čeprav mislim, da so pritiski in grožnje že tak razlog, da bi te lahko tvoj zdravnik dal na bolniško. Najbolje, da vprašaš.

LP

Ja res, odvisno od ginekologa, jaz sem jo obakrat dobola brez problema.
Diagnoza : bolečine v križu.

Kolegica Špela je šla, ker si ji ni ljubilo delat! Res je zdravnici povedala, če lahko gre na bolniško, ker se ji ne ljubi delat! Zdravnica se je nasmejala in ji je rekla, da ji da zato, ker je bila odkrita. Ne vem kakšno diagnozo ji je napisala. Komisija ji je brez dodatne dokumentacije podaljšala.

Res je odvisno od zdravnika.

Lp,
jan

Lepo povej zdravniku, kakšno stanje je v službi. Psihični teror nad nosečnico ne more biti sprejemljiv. Povzroča ti stres, tesnobo in posledično bolezen …..

Verjamem ti, da bi z veseljem hodila v službo do porodniškega dopusta, če bi bile razmere v službi prijetne.

Veš, tudi jaz, ki nisem noseča, težko prenašam slabe razmere med sodelavci in vse pogosteje se sprašujem, ali naj sploh še grem v tako službo, ali naj dam odpoved.

Kar korajžno pa ne oziraj se na druge, misli nase in na otroka….. Sploh pa ni rečeno, da te bo po porodniški čakala ta ista zaposlitev..

ja povej da si pod stalnim stresom in da zelo težko sediš oz. stojiš… te boli hrbet…

Moje mnenje? Ne, grožnje niso razlog za bolniško. To se rešuje na drugačen, odrasel način (prijava, inšpekcija, pritožba), ne pa da dobesedno pobegneš v bolniško. Kam pa pridemo? Nosečnost ni bolezen, ki zahteva idealne življenjeske razmere. Zdrava nosečnica bo preživela tudi malo šikaniranja. Kot ga mora tudi nenosečnica. Za reševanje tega imamo druge vzvode.

P.S. V drugi nosečnosti sem bila na bolniški zaradi krvavitev ter grozečega splava.

Jaz sem imela (imam se) stresno sluzbo, hud psihicni tempo, zahtevne lastnike ipd, dela se 10 ur + vikende po potrebi in sem tudi trmasto vztrajala v sluzbi, kljub opozorilom zdravnice, da ne bom zdrzala do konca nosecnosti. In se je zalomilo. Na polovici nosecnosti, ko bi se morala zaceti rediti, sem med dvema pregledoma izgubila 4 kg, nato sem pa zacela krvavet. tedaj se mi je posvetilo. Sluzba, strest in psihicni pritisk ogrozata otroka. In sem ostala doma. Se pripravila na porod in vse ostalo. In danes mi ni zal. Nekatere sluzbe so pac take, da kljub temu, da ni fizicnega napora, najedajo psiho, kar mocno ogroza otroka, ki ga nosis. To zdravniki dobro vedo!

Menim, da nosečnost ni razlog za bolniško, pa tudi nerazumevanje na delovnem mestu ne. Probleme moraš razčistiti v službi, kajti z bolniško jih boš samo še poslabšala. Sicer pa je res, da je danes skoraj vsaka nosečnica v bolniški in potem še jamrajo, kako jim gre slabo…

Čist odvisno kakšnega ginekgologa imaš, če je dober potem to ne bo problem, jaz sem imela tudi hud stres in hud tempo, pa to bi še premagala, če ne bi imela zraven sebe res psihično moteno, bolno in totalno depresivno žensko, ki se je bala lastne sence in me tako grdo psihirana iz dneva v dan, da sem na koncu jaz pristala (namesto nje) pri psihiatru in sem komaj zanosila, ter to povedala svoji ginekologinji v upanju da bom dobila bolniško, ta se je samo zasmejala in rekla da naj službo zamenjam (noseča)!!!, no na srečo sem imela odlično psihiatrinjo, ki mi je šla zelo na roko in je vedla zakaj sem pri njej in jasno takoj odborila bolniško in podala strokovno menenje moji osebni zdravnici.
srečno, pa upam da ti uspe!

sem bila tudi jaz v taki situaciji. noro psihično nasilje…šla k osebni zdravnici, ki me je sicer razumela, in ginekologu, ki je rekel, da se za to ne daje bolniške. no, in v 10. tednu so me v službi tolk “psihirali”, da sem tam zelo močno zakrvavela – bila na bolniški od takrat, diagnoza: grozeči splav. po 4-ih mesecih zaključila bolniško in koristila dopust, potem porodniška. tja grem samo še po knjižico, poiskat si bom morala drugo službo…tudi jaz sem prvi dve nosečnosti “predelala”, drugič sem se celo do konca vozila v LJ z vlakom, tam res trdo delala, pa je bilo vse ok, psihično nasilje te pa ubija! vem, da bi jih lahko prijavila na inšpekcijo, vse je bilo na moji strani, nič nisem delala narobe, ampak preprosto sem si želela miru!!… da v miru donosim otroka, da me pustijo pri miru. nosečnost sem prejokala, hvala bogu, da je bilo s sončkom vse v redu, sedaj se pa pobijam, kje bom našla službo…

draga pia tia, želim ti, da bi se ti stvari lepo iztekle, pa enega zdravega dojenčka ti želim in S R E Č N O !!!

moje mnenje je da nosečnost niti približno ni čas ko bi se posvečala konfliktom v službi … če so odnosi nevzdržni, ti pa nimaš energije za reševanje službenih težav lepo pojdi do G. in povej kako in kaj …
sebe šparaj za svojo družino in otročka, ki je v tebi. V službi ti verjetno nihče nebo ekstra hvaležen za nič.

brez slabe vesti koristi bolniško. Sicer pa ti 3 tedne v mesecu bolniško lahko napiše osebni zdravnik, zaradi raznih nosečniških težav.

jaz sem bila v drugi nosečnosti na bolniški zaradi okužbe, pa vseeno ni šlo ne pri G. ne pri komisiji brez problemov.

sej veš … če sama ne boš poskrbela zase nebo nihče 🙂

B.

Če te res matra v redu drugače pa se ti bolniška ne splača,ker boš imela potem porodniško manjšo,ker se šteje zadnjih 12 mesecev.

Ne vem, kaj je zate psihično nasilje. Svetovala bi ti, da razmišljaš dolgoročno. Če ti že zdaj vse preseda, ti bo potem, ko boš imela 2 otroka še veliko bolj. Praviš, da ti grozijo,….. kako bo šele potem, ko se vrneš iz bolniške, porodniške. Poskusi rešiti stvari ZDAJ (pogovor ali menjava službe). Odhod v bolniško ne reši težav, ampak jih samo prestavi in kasneje ti bo še težje. Jaz si ne želim sodelavke, ki bi pobegnila v bolniško, namesto, da bi poskusila reševati probleme.

Brez zamere, takšno je moje mnenje in izkušnje.
Želim ti vse dobro.

Moj ginekolog se je včeraj znova začudil, da ne želim v bolniško. Je rekel, da sem ena redkih s tako željo. Če bi bilo karkoli narobe, bi seveda šla na bolniško (sem prva dva meseca tudi bila). Tako da mislim, da med nosečnostjo ni težko priti do bolniškega staleža. Priznam, da bi tudi meni pasalo delati po npr. 6 ur, ker sem potem že utrujena. Ampak zaenkrat kar peljem.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

New Report

Close