Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trikrat hura za policista!

Trikrat hura za policista!

Včeraj je ustavil in kaznoval eno voznico, ki mi na prehodu za pešce (sem bila celo z vozičkom) ni ustavila. Pa sem bila že na sredini in jo gledala in čakala (ni vozila hitro), pa je lepo mirno mimo zapeljala. Sem ji kar privoščila.

A ti si zmeraj peš?Palica ima dva konca…Čist taprava Slovenka!

Res, trikrat hura in odlikovanje za zasluge za narod. Ma kje so, ko jaz z avtom ustavim in čakam še pet avtov z nasprotne strani, da bo kdo ustavil tudi tam? Pešci pa kot kamikaze – bi, ne bi, bom preživel?
Zadnjič sem v avtu bentila, pa kaj je to, a mislite, da je vam z avtom težje kot tistim, ki so peš? In si je hči to promptno zapomnila in ponovila moje besede, ko sva naslednjič v avtu pred prehodom za pešce zaman čakali, da se bo promet ustavil tudi z nasprotne strani.

nova
Uredništvo priporoča

saj ima prav
zadnjič se peljem po cesti, pa vidim eno bakico, kako čaka na prehodu za pešce. Sem ustavila, ampak kaj je pomagalo, ko na njeni strani vsaj pet avtov ni hotelo ustavit.

Mene najbolj razjezi, ko se nekateri pešci “vlečejo” čez prehod kot bi bil sprehajalna pot. Prav zato moji hčeri že od malega govorim, da je prehod zato, da se čimhitreje prečka cesto in ne “afne gunca”.

Živi in pusti živeti

Živi in pusti živeti
je povsem neustrezen moto za tiste, ki ne zmorejo počakat starejšega občana, mame z dojenčkom ali pravzaprav kogarkoli. Pa naj še tisti v avtomobilih malo počakajo.

Jaz vedno ustavim pešcem na prehodu za pešce, zato se ne bojim palice!

Pojdite si ogledat postopek prečkanja in ustavljanja v Nemčijo!( velja za tiste ki ne vedo kaj pomeni prehod za pešce). Pešec je car kar se tega tiče, in lahko prijavi voznika če le ta ne ustavi na prehodu, in to vozniki vedo- in nema kajanja posle jebanja. Postopki so zelo hitro rešeni in seveda tudi plačani, pri nas pa …

Čestitke temu policistu in upanje, da se bo kultura voznikov kmalu približala taki točki, da nam ne bo več potrebno laufati čez zebro, saj veste kako zabavno je to početi z otroškim vozičkom. Upam, da bodo naši vrli policisti izvajali čim več takih akcij!

Enako velja za Avstrijo. Ljudi je sram, če dobijo kazen, ker niso ustavili pred prehodom. In to ne, ko scagani pešec že pol ure nemočno visi na prehodu, ampak že, ko se mu približuje. Bog ne daj, da slučajno iz tega ali onega razloga povisevaš nekaj metrov od prehoda, ker ti bodo vsi po vrsti za vsak slučaj ustavili.
Mogoče se pa nekateri pešci vlečejo, ker ne morejo hitro hoditi? Če imaš majhnega otroka, zagotovo nisi tako uren kot dvajsetletniki. Mater smo strpni.

Jaz počakam na prehodu , ko vidim starejše občane, mamice, invalide………..ampak šolarji in srednešolci ti se pa vlečejo skozi prehod pa nikoli še nisem videla, da bi sploh pogledali ali je na cesti kakšen avto ampak gredo, kar čez prehod kot, da so sami na cesti……potem se pa še frajarsko hihitajo in se norca brijejo ti kar čakaj ………take bi najraje nekam poslala.

Pa jim pomahaj nazaj! Eh, jaz sem se tudi vlekla, ko nas je deset šlo vštric. Tako niti pod razno ne moreš hitro stopiti. Če že stojiš, je čisto vseeno, če je to še deset sekund več. Mene to prav nič ne moti. Če me že kaj razjezi, so penzionisti, ki ti pomahajo, pelji naprej, ko jim ustaviš.

Ploskam tudi jaz – imam zelo slabe izkušnje kot peška z otroci. Ja, eni zapeljejo skoraj čez prste, drugi dajo ful gas ravno pri prehodu za pešce. Škoda besed – ne pomagajo nič.
Ja – sama sem zelo uvideven in strpen voznik. Tko!

O saj jim pošiljam pozdravčke 🙂 ni panike, samo povedala sem kaj me moti, tisto glede penzjonistov ti dam pa 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav.

Sem zadnjič ustavila na prehodu za pešce in me je ena luštna gospodična nasadila od zadaj s svojo makino, tako da imam sedaj razbito zadnjo luč.

No, policist bi pravtako lahko kaznoval tebe ki si prečkala cesto ne da bi se prepričala, če to lahko varno storiš. Pešec pač ne sme stopit na prehod za pešce, če se prehodu približuje avto ki ne misli ustavit. če si bila pa še z vozičkom, je pa še toliko bolj neodgovorno od tebe.

In si potem kaj hitreje in boljše prečkala cesto, ko je policaj voznico olajšal za 50 jurjev + točke? Mogoče se ji je mudilo in ima doma bolnega otroka? Mogoče te ni opazila?

Kot je že napisala Hagrid, palica ima dva konca, naslednjič boš pa ti plačala pa me zanima, če boš takrat tud tako veselo vriskala. Bod prepričana, da tak prekršek, večkarat narediš tudi ti, če le kdaj voziš avto.

Megaboy, kje si pa to pobral? Voznik mora upočasniti, če se približuje prehodu za pešce in USTAVITI, če tam kdo čaka. Da nisi eden tistih s teorijo, da moraš ustaviti šele, ko ima pešec eno nogo že na prehodu.
Nekateri bi očitno morali še enkrat za nekaj ur naokoli z inštruktorjem. Pešec je enakovreden udeleženec v prometu in ima absolutno prednost, če ni drugače urejeno s semaforji. Tudi če hodi ob robu ceste, moraš ti potrpežljivo voziti za njim, dokler ga ne moreš varno prehiteti.

Megaboy ima pa eno hudo alergijo.

Megaboj, če bi na Tomačevski cesti čakala, da bosta obe strani prosti, ne bi v eni uri prečkala ceste!

Sploh pa je ta voznica pripeljala – zavila na Tomačevsko, kjer sem jaz prečkala, s križišča in ko sem jaz stopila na prehod za pešce (na drugi strani), nje še nikjer ni bilo. Sem pa čakala na sredini, da mi bo ustavila, ko sem videla, da zavija k meni.

Megaboy napisal: Pešec pač ne sme stopit na prehod za pešce, če se prehodu približuje avto ki ne misli ustavit.

Prehodu za pešce se na prometnih cestah vedno priblužuje kakšen avto, stvar je v tem kako oddaljen je avto in s kakšno hitrostjo se približuje. Torej se mora po tvojem mnenju pešec v prometnem območju kar sprijazniti s tem, da itak ne more varno čez cesto in naj raje naredi še en krog ali pa pač čaka dokler ne posivi tam na tistem prehodu. Normalno, da se pričakuje od pešca, da varno prečka cesto in roko na srce je večina naših voznikov zelo nestrpnih in nekulturnih do ranljivejših udeležencev v prometu.

Tudi jaz se strinjam s “hura”. Pri nas je res neverjetna prometna kultura. Nekateri vozniki te sploh ne upoštevajo, kot pešca. Tudi, če stojiš sredi ceste, se te marsikateri voznik pač malo ogne malo pa predvideva, da je bolj tebi mar, da prideš živ preko.

Zadnjič sem z mojim sinkom prečkala cesto. Na desnem pasu avto ustavi, nato pa ga en bedak po levi prehiteva. Bila sem v šoku, saj mi je na nekaj centimetrov mimo peljal. Pa se nisva obirala ali kaj podobnega, enostavno ne vem kaj se mu je pletlo po glavi, vem samo, da kaj takšnega naslednjič prijavim in iztožim do konca.

Drugič se je zgodilo, ko je šla moja mama z našim fantkom preko ceste. Voznik je bil tako pogumen, da se jima je izognil na prehodu za pešce in švignil mimo – takrat pa smo tudi mi rekli hura, saj je imel starejši gospod voznik nesrečo in so ga opazili policisti.

Tretjič – ena izmed hujših izkušenj, pa je bila, ko se je na križišču zaradi malomarnosti tudi starejšega voznika zgodila prometna nesreča, kjer je vzel prednost drugemu avtomobilu in naju je s sinom skoraj zadelo na pločniku. Če ne bilo snega, bi verjetno obležala pod avti.

Pa še ena grozna izkušnja – starejši gospod na dvopasovnici prikuri 70 na uro in kar čez rdečo, medtem ko smo imeli pešci zeleno. Nato se je umirjeno pripeljal do trgovine, kjer pa ga je moj mož tako natulul, da je človek še kakšnih pol ure stal na mestu in se ni premaknil, nato pa v avto in sploh ni šel več po nakupe.

lp,

N.

gobica
95 člen:
(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.

katka ni prečkala ceste ne da bi se ustavljala, in tudi se ni prepričala, če lahko to varno stori. Če se prehodu približuje avto, za kateri se ne misli ustavit, (in tudi se ni) že ni varno prečkat ceste.

Res je, da mora voznik upočasniti in ustaviti, vendar pešec lahko stopi na prehod šele takrat, ko je očitno, da bo voznik pred prehodom tudi ustavil. No katka je stopila celo z otroškim vozičkom na prehod, pa se ni prepričala, če lahko varno prečka, torej, da bo voznica pred prehodom ustavila in tudi NI ustavila.

Policaj bi moral kaznovat tudi gobico, če bi se kaj spoznal na zakone.

******Nekateri bi očitno morali še enkrat za nekaj ur naokoli z inštruktorjem. *******

Predvsem bi tio priporočal tistim, ki menijo da vozijo vedno po predpisih, in se naslajajo ko policaj oglobi koga drugega.

Nihče ne vozi (in hodi) popolnoma po predpisih, bolj nevarni so pa tisti, ki se svojih napak ne zavedajo. tako bi jih instruktor opozoril na kršenje predpisov. Grem stavit da v eni uri narediš prekrškov za več denarja, kot ga v mesecu dni zaslužiš.

Ja, tukaj bi se pa lahko malce obrnili po tujini. pa ne mislim ita ali grkov.. ti so se hujsi…heheh
Takoj vem, da sem npr v Lj.. ko moram bezat po zebri… ko je prehod ceste pravi stres.. in lotto da ne naletim na kaksno kamikazo…
Na severu je cisto drugace: samo nakazes, da bos stopil iz plocnika, pa se ze vse ustavlja.. noben ne hupa starejsim, ki se praaaav pocasi premikajo s svojimi vozicki.. noben ne krili.. se zmrduje.. ponavadi dobis se kaksen prijazen nasmesek… Ce se mi ze kdaj zgodi, da kaksen ne ustavi, sem skoraj prepricana, da je voznik priseljenec…heheh
In seveda se skozi naselja dosledno vozi 50.. ali 30… ja, sem se tezko navadila…

Pozabljamo, da zivimo skupaj.. res nam manjka empatije…
Policisti pa naj kar opravljajo svoje delo…

****Megaboj, če bi na Tomačevski cesti čakala, da bosta obe strani prosti, ne bi v eni uri prečkala ceste! *****

Bi pa čakala, če ne bi hotla narest prekrška. Zakon je tle jasen.
Tud pri vključevanju voznikov iz neprednostne na bolj prometne prednostne ceste bi kdo lahko čakal pol dneva, če ne bi hotel koga izsilit. V praksi pa zmeraj nekdo koga malo izsili, drug mal zabremza in gre stvar naprej. Vendar je to prekršek, ki se kaznuje.

Na ta način sem tud jaz padel na izpitu, ko sem “izsilil” nekoga pri vključevanju na prednostno. Bi pač moral čakat na prazno cesto, če eno uro pa eno uro, tko mi je takrat povedal instruktor. No v praksi pa s tako vožnjo ne bi nikamor pripeljal.
Prekrške delamo vsi in se mi zdi naslajanje:, češ “unga so dobili, prav mu je” čisto mimo. Sploh pa, ker policaji uglavnom kasirajo za čisto nepomembne prekrške, saj se gre za nabiranje denarja v proračun, ne pa za prometno varnost.

V prometu je potrebno imet tudi nekaj tolerance, kar pa pri vas, ki zagovarjate visoke kazni za vsak najmanjši prekršek (seveda če plača drug) pogrešam.

New Report

Close