Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko smo že pri taščah….

Ko smo že pri taščah….

…samo vaše mnenje me zanima….ker baje sem jaz občutljiva…..
Sva bili z pol leto staro hčerkico zunaj, kjer je bila seveda tudi tašča (moram priznati, da me to zelo moti, ker nimam nobenega miru zunaj hiše…., v stanovanje pa je stvar dosti OK)…tamala je imela na glavi kapico in oblečeno jaknico, ki ima tudi kapuco. Pa pravi tašča: “Joj, daj še kapuco gor, ker tako piha.” Pa pravim: “Saj ima kapico….” In nato ona pride zraven in ji da kapuco gor ( z črnimi rokami od zemlje, ker je ravno presajala rože)…….
Saj skušam to pozabljati…. Samo povejte, mi svoje mnenje: A je to vtikanje ali ne? Ker mož pravi, da sem kao preveč občutljiva….
OK, pa še boljše se počutim, ker sem povedala….Pa lep dan….

Če bi za prvim vogalom otroku potegnila kapuco z glave, ne bi bila slabe volje dokler nisi prišla do računalnika!

Ti si naredila napako, ker si to dopustila. Takrat, na mestu, bi morala reči, ne, jaz sem rekla, da je kapica dovolj. Naredim jaz enako pri moji mami, kadar ima take popadke.

nova
Uredništvo priporoča

se strinjam, na mestu moras reagirat
jaz vcasih cist ven padem , ko je tasca ,pametna, pa je potem tiho in se umakne

Dajte no komplicirat! Mali bi dala kapuco dol in bi bilo. Če pa bi tašča še enkrat hotela kapuco povezniti na glavo, bi ji pa povedala, da se tebi zdi, da je kapica čisto dovolj in to je to. Ne si otežit življenja še bolj, kot je že samo po sebi!

Ne, nisi preveč občutljiva, le reagirati ne znaš prav. S strogim glasom ponoviš tvojo odločitev in to je to. Enako pri tašči, kot pri mami. Včasih se jim zdi, da mlade mame ne znamo prav odločat, ampak se bodo morale sprijazniti s tem, kakor tudi me, da bodo one še vedno skušale delati proti naši volji.

Kapuco bi dala nazaj dol in ponovila, da je kapica dovolj.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Trinka ima prav.
Mladim manjka odločnosti (saj ni treba biti hudobna in nesramna, ampak le odločno poveš in narediš po svoje), mogoče manjka tudi samozavesti.

Seveda pa imajo tudi tašče prav. Imajo več izkušenj z otroci in nam včasih želijo le dobro.

Primer:
Zunaj piha burja, otrok star 2 leti, ki se slini, ves moker od sline pod brado in po majčki, pa po prsih. Tašča reče: zamenjaj mu mokro majčko, otrok se bo prehladil. Potem pa mu daj nepremočljiv slinček.
Pa ta mlada: ne, je že v redu, bo bolj odporen, nič mu ne bo škodilo.

Bila sem zraven in srce me je bolelo, ko sem gledala, kako mlada zgolj iz kljubovalnosti ignorira dober nasvet tašče.

Ma ne, da si probčutljiva ampak zlobna.

Pustite te boge tašče že pri miru!!!

a zdaj bo vsaka odprla svoj post o tašči, da bi se bolj počutile??? Halooooo

Vse bomo tašče slej ko prej. Sama lahko pričakujem snaho in zeta, zato sem bolj strpna do tašče. Seveda to ne pomeni, da mi je vse všeč kar počne ali reče in verjetno je to obojestransko.
Tako kot sedaj šimfamo tašče,tako bomo šimfali snahe(zeti so na boljšem).
Snahe pa bodo nezadovoljne z nami, ker se bomo vede ali nevede preveč vtikovale ali pa premalo.
Oči mi je odprla mama,ko sva se enkrat pogovarjali.
Rekla mi je , da si ne morem predstavljati kakšna razlika je v čutenju, če je noseča hčerka ali pa snaha. Moja tašča ima dva sina in dve snahi, zato te izkušnje ne bo nikoli doživela.
Naj bo tašča še tako vredu se ne more kosati z mamo, razen v izjemnih razmerah. Mislim, da se naše tašče čutijo malo odrinjene.
Zato je tudi moji mami lažje in je bolj strpna do snahe saj ve kako sama kdaj čutim do tašče in vidi, da sem do nje kot mame bolj prizanesljiva ko se vtikuje, saj se z njo lahko bolj otkrito in sproščeno pogovorim in se ne rabim bati, da bi mi zamerla.

Kaj sem v bistvu hotela povedati?
Da tako kot one razkurijo nas, tudi me razkurimo njih. Saj smo ja poročene z njihovimi sinovi.
Diplomacija je najbolj učinkovita.

Za zgornji primer:

Veš, da sem že sama pomislila na to, potem sem pa ugotovila, da je vroča po zatilju. Saj veš babi (kako jo pač kličete), če si poten na vetru se še hitreje prehladiš.

Zame pa to ni NIČ. Koliko krat je meni tašča povedala, da piha, da naj otroka oblečem bolj debelo in sem ji odgovorila, da je dovolj oblečen, če pa želi ga lahko pa ona obleče. Tako, da tašča sama gre v omaro in obleče najinega sončka. Nisem nič jezna na njo, zakaj bi pa bila? Ker misli mojemu otroku dobro? A ne! Marsikaj v življenju je treba potrpeti, nikomur ne cvetijo samo rožice. Vsakdo ima kakšne težave.
Ko boste ve tašče, kako se boste ravnale? A, zlate pa ne boste nikoli bile, kot pravite oz. se pritožujete na tašče. Dajte jim malo užitka, saj imajo rade vaše otročke oz. njene vnuke.

Dobro se z dobrim vrača:-)))

uh, si pa odprla stupeno temo ; )))
js sm se z mojo ljubo taščo odlično razumela dokler nism pršla živet v njihovo hišo. potem so se začele zadeve stopnjevati do te mere, da zdj en teden ne govorimo. in niti ne bomo, dokler se ne spametujejo in pridejo gor se pogovorit.

z mojega stališča nisi občutljiva!
pri meni je tko, da če nekaj rečem, potem to velja tako za moje starše kot njegove. če jim kaj ni prav naj se v jezik vgriznejo in pika!
žal pa so nekateri preponosni in polni sami sebe : ((
zdj pa niti za voljo vnučka ne pridejo zraven : ((

maaah…..žalost….

ma ja, prevec si obcutljiva.

pa se odseli 100 ali vec km stran, na svoje, pa bos imela mir.

🙂

Doroteja- vsaka čast za post. Te snahice komaj čakajo,da kaj narobe naredi,da sikne vanjo. Jaz sikam na tiste,ki mi hočejo slabo.Teh je hvala bogu malo, če so, jih je sama foušerija…… moja tašča je mati človeka,ki ga imam rada in nikoli jo nebi užalila.Sploh pa tiste,ki ŽIVITE z njimi, saj niste same- živite v njihovi hiši in je normalno,da reče kaj, kar vam ni všeč.

Še tvoj otrok bo včasil delal nekaj, kar tebi sploh ni všeč pa kaj češ?
Pa se to nebi smelo dogajati,saj je tvoj pa še sama si ga vzgajala. 🙂

Jaz bi ji na tvojem mestu povedala, da misliš, da je kapa dovolj.

Se mi pa vseeno zdi manj hudo, če tašča le dobro hoče svojemu vnuku (kar sicer ni nujno, da je najboljša izbira) kot to, da naša soseda vsakič ko grem s tamalim ven pristopi k vozičku in mi da par nasvetov: kako naj zavarujem otroka pred vetrom! Si ga dovolj oblekla?!? itd…SOSEDA! Pa se le nasmejim in povem, da sem dovolj odgovorna, da znam sama poskrbet za svojega sina. (komaj čakam, da jo jutri spet vidim :)))))))))
Lepa beseda lepo mesto najde.

Pozdravček vsem,
Nina

Doroteja, ja lepo si povedala…. Se čist strinjam… Me pa zanima, ali živiš pri tašči?
Ma saj se trudim….res nikoli ji še nisem rekla kaj nazaj….raje potrpim in gremo naprej…. Ne vem, če je to tako slabo, če si želim malo svobode…

Da pa sem zaradi te situacije zlobna, kot je ena napisala….ja kaj sem pa tako groznega naredila, saj še rekla nisem nič….

Sem prvič napisala gor eno prigodo, ker me je zanimalo malo širše mnenje, ne samo mnenje moža……

Ti si že napredna, ti sama odgovarjaš sebi in to popolnoma prav, le da tega ne znaš prebrat.

Nekje je bila nekoč ena hiša. Kjer so so med seboj vsi pogovarjali. Potem je tja prišel nekdo, očitno zdrahar po srcu in je lepo uredil, da se danes po cel teden več ne pogovarjajo. Ja madona kje je zdaj problem? Vselila si se v eno hišo (ki mimogrede niti tvoja ni!) in tam naredila darmar, zdaj so pa vsi naenkrat čudni okoli tebe? Saj se hecamo ane?

Bodi poštena pa se odseli.

Očka

Ne nisi občutljiva. Če ti en tak stavek v življenju povzroča tako grozne probleme in če ti pri teh problemih pomaga le to da jih deliš s širšim občestvom, pa se potem takoj bolje počutiš, potem si bolna. Ne občutljiva, pač pa bolna.

A tašča da je imela črne roke od zemlje ker je presajala rože? Aja, jaz pa sem mislil da se to dela v salonarjih in s pinceto. Tudi jaz se moram očitno še kaj naučiti. Zgodbe z takšnimi mikrodetajli pridobijo na čaru. Pozabila si nam še povedat ali je substral kupila v akciji ali v redni prodaji. Kajti potem bomo šele lahko detajlno rešili tale vozel s kapuco.

Očka

KAkšna je pa tvoja tašča?

Sicer je čisto irelevantno, ampak ti bom vseeno povedal.

Razumna, visoko razgledana gospa. Ki ve, da mi lahko brez najmanjšega strahu v obraz pove vse kar si misli in da bom njeno mnenje vedno spoštoval (kar, da se razumemo ne pomeni, da se bom z njim vedno tudi strinjal). In takšna, da tudi sama pričakuje, da ji bom na dlani natrosil vse kar mi ugaja in kar me moti. Prav tako brez strahu, da mi bo kdaj kaj zamerila. Ker se pri nas ne spotikamo ob dolge nosove kot to počne velik odstotek slovenskih družin. In jasno, ima cel kup svojih muh. Pa kaj zato. Zagotovo jih imam tudi jaz, imamo jih verjetno vsi. A glavni čar je, da znamo med temi muhami slalomirati tako, da nam po nasvete ni treba hoditi k sosedom in odvetnikom, pač pa jih rešujemo na privatni bazi. In to tako, da nikoli ne rabimo nikogar, ki bi nam za hrbtom sugeriral vprašanja in odgovore. Mogoče se sliši zapleteno, v bistvu pa je čisto preprosto. A zate, ki si sposobna postavit tako puhlo vprašanje, verjetno vendarle prezapleteno.

Prijeten večer želi

Očka

Postavila sem ga iz preprostega razloga,ker sem brala tvoje odgovore.Če se tebi zdi puhlo pa je žal tvoj problem.Sama pa takih izkušenj,katere tu berem na srečo nimam,ker sem dokaj potrpežljiva kaj se TAŠČE tiče.Je izjemna ženska pri 55.Tako da si samo želiš lahko kaj takega.

Lp.

Pošteno. Ako je res tako, vzamem zadnji stavek nazaj 🙂

Očka

Ni potrebno,je pa res da danes snahe pač nekako vidijo tašče kot zmaje še iz časov avstroogrske.

Lep večer še naprej…..

Tud jaz…..boš enkrat v drugi vlogi…..spravljaj si sedanje svoje poste in si jih takrat preberi……..

super odgovor….

marsikatera bi si ga morala ki take piše o svoji familiji……

New Report

Close