Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stane prepis parcele

Koliko stane prepis parcele

A katera ve, koliko približno stane prepis parcele (če oče prepiše parcelo name). Cena je verjetno odvisna od vrednosti parcele? Kako pa je, če gre za darilno pogodbo?
Kaj je najugodneje?

Če gre za darilno pogodbo, jo mora pripraviti notar in plača se kljub vsemu, glede na vrednost parcele. Davka ni,ker gre za ožje sorodstvo, notarja pa se bo plačalo kar nekaj denarja, drago je to, sploh če je parcela veliko vredna.

Za primerjavo, nekdo je plačal notarsko darilno pogodbo okoli 450.000,00 SIT za 20 let staro dvosobno stanovanje.

In še tole, po očetovi smrti, lahko recimo tvoj brat ali sestra, če jih imaš, izpodbija darilno pogodbo in zahteva nujni delež.

Ne vem, kaj naj bi imel notar od tega, koliko je parcela vredna, ne strašit. Najbolje, da telefoniraš notarju in vprašaš. Sama sem pred nekaj meseci prodala parcelo kar visoke vrednosti, pa so bili stroški notarja caa 25K. Je pa res, da nam je odvetnik naredil pogodbo zastonj.

LP

nasvet!

Ne piši neumnosti, če ne poznaš notarskih tarif!!!!!!!!!!!

Mika** vprašaj pri kakšnem notarju koliko stane. In še nasvet: obrni se v tem primeru res na strokovnjaka. Ne poskušaj tega delati sama.

lp

Raje ti ne piši neumnosti, če ne veš zakaj gre! Ja mika,kar pokliči in se pozanimaj in boš izvedela kar sem ti napisal jaz!

Nihče ne straši, to je resnica, razen če je v primeru parcele drugače kot v primeru stanovanja.Znesek se vzame v sorazmerju z vrednostjo in toliko je resnično prišlo za plačilo notarske pogodbe ob daritvi babice-vnukinji stanovanja .
Res ne vem, zakaj bi lagal in strašil, napisal sem kar je resnično bilo in je!

stroški, ki sem jih imela z darilno pogodbo (parcela – travnik in stavbišče, vrednost 600 000):

2280 SIT : Izpisek iz zemljiške knjige
2125 SIT : Lokacijska informacija za promet z nepremičninami
255 SIT: Rojstni list
850 SIT: Taksa za vlogo za neko potrdilo o kmetijskih zemljiščih
30 SIT: Obrazec za davčno
5280 SIT: Uveritev darilne pogodbe (mislim, da je pomembna vrednost darila)
1900 SIT (fiksni stroški) + 3000 SIT (vrednosti darila): Vpis v zemljiško knjigo
+ darilna pogodba, če je nimaš sestavljene

pri darilni pogodbi davka ne boste plačali (oče-hči), sicer se pri prodaji na davčni plača 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti darila

NASVET!!!!

Ne širi lažnih informacij! 450.000,00 sit še živ bog ni plačal za sestavo pogodbe!!!!!!!!!!!!!!!!

Daj se malo umiri, resno, kaj se greš? Če sem dejal, da ne vem zakaj bi pisal neresnico, laž in strašil, naj pokliče in se pozanima, mi smo pred letom dni plačali toliko in pika, konec debate in malo se umiri punca!

Mogoče je za parcele res drugače kot nepremičnine ali pa se je v letu dni kaj spremenilo ali pa je bilo vmes še kaj drugega in ne ti ne jaz nimava pojma v tem, jaz vem le to, da je naš primer resničen, gre pa za Ljubljano!

Umiri se, kot sem dejal in ne obsojaj nekaj kar nimaš pojma, da ni bilo res, pri nas je bilo tako in se na to temo ne javljam več, škoda časa zate!

Za darilno pogodbo za parcelo kupiš v državni založbi obrazec, ga izpolniš (ni težko, samo podatke o tebi in očetu in katarstrske številke parcel) na občini, kjer parcela leži, pridobiš lokacijsko informacijo za promet z nepremičninami – z vsemi taksami približno 4.000 SIT), nato greš z podpisano pogodbo na davčno upravo, kjer je parcela (imeti moraš rojstni list, da se vidi, da je darovalec res tvoj oči), tam ti jo štempljajo, ne plačaš nič, nato greš pa k notarju, da overi podpise. Overitev podpisa je odvisna od vrednosti parcele, ki je navedena v pogodbi. (za 1 mio smo plačali 6000 SIT). Napišeš še zemljiško knjižni predlog (mušter je na internetu na naslovu zemljiške knjige), sprintaš, dodaš originalno pogodbo in koleke za 1900 SIT in hajd na sodišče. To je vse.
(Postopek imam še v glavi, ker sem ga nedavno sama izpeljala)

Nasvet!

Ne govori, da nimam pojma ker presneto dobro vem, kaj ti odgovarjem! Na žalost ali pa na srečo mi je tarifa notarjev še kako dobro znana. Zato……

Kolikor vidim, je nasvet navedel stroške pri darilni pogodbi na relaciji babica – vnukinja…. Tu pa se že plačuje davek….. verjetno….
Hči – oče je prvo koleno…. neobdavčeno…. mislim….

New Report

Close