Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krašenje torte in strupene snovi v barvilih

krašenje torte in strupene snovi v barvilih

Vsa navdušena, da bom sinčku za 1. rd lepo okrasila torto, sem v Šparu kupila barve v roza škatlici(4 tube vsebuje). Sedaj pa gledam in ugotovim, da vsebujejo zelo strupene snovi in me je vsa navdušenost minila. Modra barva z oznako E131 je baje ful škodljiva in lahko povzroči hiperaktivnost, motnje pri dihanju…

Kj menite? Se pri nakupu živil ozirate na te oznake? Seznam škodljivih snovi sem našla na forumu kulinarika.

Je morda kak kemik ali kdo, ki zna o tem kaj več?

Bilka

Vedno pogledam na deklaracije in se na podlagi tega tudi odločam o nakupu živil. Barvila spadajo med tiste aditive, ki bi jih po moje lahko popolnoma prenehali uporabljati, zato sama nikoli ne kupujem živil z barvili. Pijača ne bo zato nič manj okusna, če bo nekoliko bolj blede barve in jogurt, sladoled ali torta tudi ne….

Kaj pa si pričakovala drugega, da bo v tubah z barvami, kot barve? Svetujem ti, da na te kupljene barve kar pozabiš, za pestrost barv na torti pa poskrbiš npr. s sadjem.

________________________________________________ Prave kritike so zasnovane na trdnem prepričanju ali znanju.

ne gledam na te E-je.
prej ali slej jih bo jedel,ko bo zahteval takšne ali pa drugačne sladkarije.
jaz sem več let jedla neke gumijaste bobnbone in je imelo zelo dosti teh strupenih E-jev,pa ni nič.Prav tako ostali,ki jih poznam.
sicer pa je odvisno od človeka do človeka.
V glavnem se ne oziram.

nova
Uredništvo priporoča

Ma ne pretiravaj. Če te zadeve poje enkrat na leto na torti, ga ne bo hudič pobral. Drugo bi bilo, če bi vsak dan jedel to kemijo. Saj tudi življenje samo ni sterilno. Bogve kakšne svinjarije vdihavamo vsak dan iz izpušnih plinov avtomobilov in tovarn. Vsi smo že polni svinca, prav gotovo.

Živijo,
ravno včeraj sem sinu naredila tortico za 1 rojstni dan.
Rjavega kužka, okrasila sem jo z rastlinsko smetano, da je bil kuža rjav sem v smetano dodala nutelo, za ušeska in repek pa sem naribala črno jedilno čokolado.
Moram povedati, da mi je uspelo. Ja pa brez umetnih barvil.
lp

Joj bilka 1, saj ne bo jedel te barve z žlico. Tista tanka centimeter dolga črtica mu pa res ne bo škodila.
Če bi bile te barve smrtno nevarne, bodi prepričana, da jih ne bi prodajali.

Samo pomisli koliko E-jev si ti pojedla kot otrok. Takrat še ni bilo “osveščenosti” potrošnikov kot je danes in smo kupovali vse po vrsti, brez razmišljanja in štetja škodljivih snovi….

Nataša

kopujem izdelke ki ne vsebujejo umetnih barvil in konzervansov.

Takrat, ko smo bili mi še otroci, so bila živila proizvedena z bistveno manj barvili. Stari pravilniki (z naše prejšnje države) niso dovoljevali toliko umetnih barvil, kot jih sedaj evropski. Jah, živilska industrija je pač dosegla svoje. Takrat je bil jagodni sladoled bledo rdeč, barvo pa so mu dajale samo jagode….

Sicer pa je bistvo zdrave prehrane v pestrosti. Občasni “prekrški” ne škodujejo, vsakodnevno uživanje cenene hrane z veliko aditivi pa ima žal lahko posledice, ki se seveda ne odrazijo takoj. Zakaj bi tvegali? In zakaj pri otrocih? Kot je napisala ena pred mano, smo že tako ali tako izpostavljeni nekaterim vplivom okolja, na katere sami nimamo vpliva, na svojo prehrano in na prehrano svojih otrok pa lahko vplivamo.

________________________________________________ Prave kritike so zasnovane na trdnem prepričanju ali znanju.

Tudi v rastlinski smetani so E ji in konzervansi, tako je to.

A je kdo rekel, da jih ni?

Malo za tvojo splošno izobrazbo, da boš vedela “razliko” med E-jem in konzervansi: aditivi so široka skupina dodatkov, mednje spadajo konzervansi, barvila, stabilizatorji, emulgatorji…., ki imajo vsi svojo E številko.

________________________________________________ Prave kritike so zasnovane na trdnem prepričanju ali znanju.

V smetano daš malce marmelade in dobiš barvo. Naravno toliko, kolikor je marmelada.

New Report

Close