Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dilema Kasko DA ali NE

Dilema Kasko DA ali NE

Imam avto letnik 2001 in sem ga nameraval kasko zavarovati. Skoraj me je kap ker sem izvedel, da me pride zavarovanje cca 200.000 sit. To se mi zdi precej kruta cifra, sem sedaj v dilemi: ali avto zavarvati kot polni kasko (ali se to sploh splača), ali pa naj dam zavarovati le kake delne kombinacije (parkirišče, stekla, kraja…). Ravno tako me zanima ali ima kdo kak nasvet katera zavarovalnica je OK in katera raje ne.

Na triglavu ne moreš zavarovati delni kasko kraja, če nimaš zavarovanega ‘običajnega’ kaska
občajni kasko pa seveda sam po sebi ne krije stvari, ki ti jih krijejo delna kasko zavarovanja

Kolk pa maš bonifikacije oziroma kater razred maš?
Vsekakor se ti splača,da vsaj zavaruješ stekla,ogledala in divjad,da se ti ne zgodi kot meni,povozil srno pa sem popušil 500ksit.

Mislim, da za 5 let star avto je kasko predrag in ” nepotreben”,ker v primeru, da imaš totalko ti obračunajo amortizacijo avta. Na koncu dobiš skoraj manj kot si plačal za kasko. Daj naredi si simulacijo.

Ali se lahko zavaruje kasko samo za divjad? LP

Mislim, da ja.

Ja. K obveznemu zavarovanju vzameš samo kombinacijo D (se mi zdi, preveri).

Nimam nič popusta – polno PR14…. Zal.

Iztok vprašaj na forumu pod Zavarovanja, ki odgovarja Bruno. On ti bo zagotovo vedel vse svetovati.
lp,

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Vzemi delni kasko.

Moj avto je star 6 let, zadnje 4 mesece ga vozi sin, ker je naredil na frišno vozniški izpit. Pa mi je v tem času kasko prišel prav že 2x. Res ni bilo na avtu ne vem kakšne škode, se je pa izplačalo. Sama moraš vedeti kako in kaj. Naredi si nek okvirni izračun, potem pa pretehtaj ali se splača ali ne. Si dobra voznica ali ne, se bojiš kraj na parkirišču ali ….

Meni je agent rekel, da se kasko splača dokler cena avta ne pade pod 700k. Jaz sem ga imela še na 9 let starem avtu in sem vse not prinesla, ker parkiram v centru Lj in imam konstantno podrajsan avto (ker tablica ni LJ).

Nikakor se ti kasko ne izplača. Zavaruj si- predlagam; AOplus, divjad,kombinacijo H? t.j po neznanem storilcu -na parkirišču… stekla in nič več. Daj preračunati to in primerjaj z višino cene za kasko ter upoštevaj, da imaš ogromno odbitne franšice ker je avto star.

Po mojih inf. se kasko pri avtu staremu več kot 4 leta običajno ne splača več.

Se popolnoma strinjam. Imamo 6 let staro Octavio in po vseh izračunih se nam kasko še kako splača.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

absolutno se ne splača, tukaj ni kaj za razmišljat

Povej mi konkretno na primeru zakaj se ti je splačal kasko pri 6 oz 9 let starem avtomobilu??? :)))

Ja saj sem se načeloma tudi sam tako odločil. Namesto kraje pride v avto dober alarm, parkirišča mislim tudi zavarovat (da popraviš tisto kar sam zbunkaš). Ostalo pa bomo še videli.

odbijačev recimo itak nima smisla popravljat, če ti pa kdo popraska vrata, blatnike, to te pa pride itak tam cca 30-40.000 SIT z barvanjem vred. Za kasko daš pa itak več na leto. Malenkostnih prask se itak ne popravlja, sploh na starejšem avtu ne. V 20 letih od kar hodim v sluzbo, pa imam avto vseskozi parkiran v samem strogem centru LJ tudi v nočnih in kritičnih večernih urah med tromostovjem in žel.postajo, pa nisem imel nobene škode, razen enga drajsa s ključom, ko je bila v lj. prireditev noč na ljubljanici. Konec koncev je danes avto delovno sredstvo in potreba, ne pa dfa ga boš glancal in pucal in ga glkedal doma v garaži 🙂

Če pa nardiš totalko, (praktično to pomeni, če se ti en malo zaleti v rit-ekonomska totalka) popgledajo v eurotax recimo za tvoj 6 let star avto inb kaj bo šdobil ven? 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenitve po eurotaxu in razbit avto. 🙂 In kaj boš počel z razbitim avtom? Še celega ne mmoreš solidno prodati. In kaj si boš kupil za 400.000 SIT? Ničesar pametnega. In azto bi plačal recimo kasko 200.000 sit + recimo še 100.000 SIT za obvezno zavarovanje

Mi imamo 7 let star avto in kasko. Nam se je izplačalo – enkrat vlom – morali smo zamenjati vse ključavnice (LJ), enkrat se nam je zadaj nekdo zabil, (LJ), v MB so nam iz objestnosti razbili šipo (ker imamo lj tablico).

to da se vam je nekdo zaletel zadaj, itak dobiš kupon od tistega, ki se je zaletel vate! Ne koristiš kaska. V tem primeru se ni izplačal kasko!
Menjava vetrobranskega stekla, je pa ceneje, kot si pa tisto leto plačala za kasko in delni kasko! Tudi v tem primeru se ti ni izplačal kasko.

Dragi lipe, kaj pa ti veš, koliko stane menjava stekla in kar je bilo še zraven poškodovano na našem avtu? A si mogoče Štajerc in si imel žur pa si mi razbil šipo ker nimam prave registrske tablice?

Moj bivši je vedno znal potegnit kaj iz kaska, tudi večkrat v enem letu že, imel pa je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (in nevemkako mu je ta bonus vedno ostal) bonus za kasko, avto je bil nazadnje, ko je bil kasko zavarovan, star 6 let, vedno pa je imel 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odbitne franšize.
Definitivno se mu je splačalo (izplačilo po predračunu), še zaslužil je, ker je večino sam popravljal.

Ob zadnji reg. sva bila v dilemi da ali ne. Na koncu je zmagal da, po sedmih mesecih so nama ga ukradli. Torej: odločitev je bila prava, sicer bi se za vse obrisala pod nosom.

draga kiki, približna vrednosti so vedno znane. To vem akr si napisala in nič drugega.

New Report

Close