Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek železo v nosečnosti

železo v nosečnosti

A je katera izmed vas jemala kakršenkoli pripravek za nadomestitev železa in sicer ne sirupov in tablet, ki bi vam jih predpisal ginekolog?
Krvi mi ginekolog še ni pregledal, se pa zadnje čase počutim isto zanič kot v prvi nosečnosti, ko mi je primanjkovalo železo (utrujenost, zaspanost, brezvoljnost).
Torej obstaja kaj kar lahko nosečnica jemlje brez vednosti zdravnika in ni na recept?

Seveda lahko: npr.: poje veliko hrane, bogate z železom in zraven pije naravne sokove s C vitaminom.

Katera hrana vsebuje veliko železa????

– svinjina, govedina, jetra, rdeče meso, školjke, suhe breskve, škrob, jajčni rumenjak, oreški, fižol, ovsena kaša, fižol

Tudi če boš posegla po železovih preparatih ali pop vitaminskih dodatkih, le povej zdravniku.

Uživaj,

Nataša

Jaz sem sicer jemala Supradyn – šumeče tbl, so pa to vitamini in minerali (s posvetom G). Kasneje sem sicer jemala tudi Haematopan, ki je železo v tbl (nizek hemoglobin), ki pa sem ga itak morala sama kupiti v lekarni. Zaradi nizkega železa se nisem počutila slabo, sem pa se zaradi pomanjkanja vitaminov, saj svežega sadja nisem prenesla (oz. ga ni moj želodec).

Drugače pa obstaja tudi Cedevita z železom, kar sem sama tudi pila, nivo železa pa sem si zelo dvignila tudi s hrano bogato z železom (regrat z jajci – njamsi :)) in rdeče meso…

nova
Uredništvo priporoča

Prej sem pozabila povedat. Ko je moj dojenček imel malo železa in težko kakal, sem se odločila da mu ne dajem sirupa (kljub receptu), ampak je vsak dan spil pol litra soka, ki sem ga kupila v Muellerju. Ta hip se ne spomnim ime soka (pa sem o njem že tolikokrat pisala), je pa gor narisano jabolko, hruška in mislim da ribez ali borovnice, soku je dodan vitamin C in železo. Cena je bila 279 sit. Brez sirupa se mu je kri popravila.

Šla z iskalnikom iskat :))). Gre za sok firme Alete, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} saft. ker obstajata dva skoraj ista, le da je en zelo razredčen in ima manj železa. Tudi za tega (100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) piše gor da ga lahko redčiš z vodo, ampak jaz sem mu dajala kar takega kot je bil. Pil ga je od 6 meseca naprej, kar nekaj časa.

Piki Miki, hvala za tvoj trud. Bom šla nabavit.
lp

Jaz jemljem Floradix floravital. Sirup, brez recepta, je zelo v redu. Imajo ga v lekarni.

Tudi jaz jemljem isti sirup kot Strelca. Poleg tega mi pa hudo pašejo suhe slive, ki so tudi dober vir železa.

Tud jaz jemljem floravital. Moraš pa paziti, da železo vzameš skupaj s C vitaminom, ker ga tako telo lažje absorbira, potem pa kakšni 2 uri ne smeš
mleka. Mogoče je to katera že napisala, ampak nisem brala celih postov.

New Report

Close