Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako naredite rižev narastek?

kako naredite rižev narastek?

?

na mleku skuham riž, potem pa dodam enega ali dva jajca (cela), rozine, naribana jabolka, malo margarine, sladkor, mogoče malo skute ali smetane. že tako je njaaami!, ampak potem dam to v pečico za ene pol ure in to je to! pri meni doma smo pa vmešali samo rumenjake, iz beljakov pa naredili sneg, ki smo ga potem namazali povrh in dali peč. samo meni je boljše, če dam kar cela jajca noter.

dober tek!

MI delamo podobno. Na mleku, ki mu dodam vaniljin sladkor do mehkega skuham riž (tistega ta okroglega). Potem pa ponavdihu umešam rozine, suha ali sveža jabolka, suhe slive, marelice, cele mandlje, ali pa nič od naštetega. Če je potrebno še dosladkam, včasih dodam še malce cimeta.
Ko se ohladi umešam rumenjake (2-3), iz beljakov stepem sneg in ga umešam. Potem pa z mešanico v pekač in se peče do take zlato-rumeo-rjave barve.

V osoljenem mleku skuham riž. V malo ohlajenega dam 2 rumenjaka, sladkor, vanilin sladkor, malo masla, rozine, rahlo zmešam, na koncu še trd sneg. Dam v pekač, katerega sem predhodno namastila z maslom in potresla z drobtinicami. Pride spodaj lepo zapečeno. LP

ahm, sem mislila riž od kosila porabit,
pa vidim, da ga je že treba na mleku skuhat,

bom pa drugič uporabila recepte, hvala

Riž od kosila pa naredi takole:

Riž, ki ti je ostal od kosila popolnoma ohladi in ga zrahljaj z vilicami. Vanj vmešaj eno konzervo graha in nariban svež sir.
Jensko posodo (stekleno, ki jo lahko daš v pečico) tanko namaži z margarino.
V posodo pretresi riž, povrh posuješ vrečko parmezana, pokriješ s pokrovom in za cca. pol ure v pečico z njim (na 170 – 180°). Potem posodo odkriješ, da se stopljeni sir še malo zapeče.

NJAMI!

Nataša

Ne kompliciraj. Pač vzemi na vodi kuhanega!

Pri nas pa ga delamo drugače. Sicer se bo kdo obregnil, da to pa že ni tapravi rižev narastek, ampak mi mu tako pravimo in je tudi zelo okusen (pa še manj redi :))))))). Jaz tistega z jajci sploh ne maram (moj osebni okus!).

Torej. Vzameš riž, ga opereš in daš v pekač (surovega). Čez naliješ veeeeeeliko mleka (tudi takega, ki ni več najbolj sveže, pa ga je treba porabit – samo ne skisanega). Dodaš oprane rozine ter vanilijev sladkor. Porineš v pečico in pečeš, dokler na vrhu ni rjava skorjica in riž kuhan / pečen. Če je dovolj mleka, bo sočno, sicer bo bolj suho. Po vrhu potresi s sladkorjem v prahu, lahko tudi s cimetom.

Lp, L.

P.S. Sicer pa riž, kuhan na vodi, lahko spraviš v hladilnik in ga porabiš še naslednji dan. Se ne bo pokvaril.

Nusa, naredi riževe polpete.
Na olju prepražiš na drobno narezano čebulico, streseš k ohlajenemu rižu, peteršilj, malo vegetke, žlica moke, eno jajce. Vse skupaj dobro zmešaš, narediš polpete in jih spečeš na maslu.

Jaz delam rižev narastek izključno samo takrat, ko mi ostane riž od kosila, torej iz riža, ki je kuhan na vodi. Prav tako se obnese. Postopek pa je v nadaljevanju isti kot so ti že opisale predhodnice.

Pa še moj recept:

Sestavine:
18 dag riža
7 dcl mleka
6 dag masla
1 vanilijev sladkor
limonino lupinico
ščepec soli
8 dag sladkorja
6 jajc

Potek:
18 dag riža skuhaj v 1/2 l vrele vode, vre naj 3 minute nato ga speri z vodo.
Ko zavre mleko dodaj riž, maslo, vanilijev sladkor, limonino lupinico in malo soli. Vse skupaj kuhaj pol ure in mešaj.
8 dag sladkorja zmešaj s 6 rumenjaki in primešaj k rižu. Ko se masa ohladi dodaj še sneg.
Pekač namaži z maslom in posuj z drobtinicami.
Peči 50 min pri temperaturi 180C.

Lep dan!

New Report

Close