Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Alergija na cigaretni dim

Alergija na cigaretni dim

Hudo, hudo se zaplete pri ljudeh, ki so alergični na cigaretni dim (oziroma na bogve katero sestavino cigaretnega dima). Za njih je življenje zelo težko, saj na cigaretni dim naletiš povsod. Lahko se izogneš lokalom, že nekoliko težje nakupovalnim centrom, kjer je polno majhnih lokalčkov, iz katerih prihaja dim, še mnogo bolj hudo je, če ti kateri od sostanovalvev v bloku zakadi dvigalo ali pa ti po zračnikih dim vdira v tvoje stanovanje. Marsikdo bo rekel, da takšne koncenracije pač ne povzročijo težav. Zakaj pa je lahko pomladanska ali poletna alergija na pelod trav tudi sredi mesta? Takšni ljudje prav gotovo navijajo za čim ostrejši protikadilski zakon in strinjam se z njimi, saj jim razvada drugih onemogoča normalno življenje. Kaj mislite vi?

Ni tako temnega oblaka, da ne bi imel vsaj svetlega robu.

Ene par je tut takih, ki imajo na alergijo na vodo pa zrak, kakšen je alergičen tut na vonj pražene čebule, da ne govorim o tistih, ki ne prenesejo vonja po švicu. Ja vse živo je, kako bomo potem vse zaščitili?

Jaz sicer nisem alergična…. tudi kadila sem…. ma kumi čakam da pride ta zakon v veljavo…. :))

Sanči, ziher si kadilka. Jaz nisem alergična na cigaretni dim, sem pa na kadilce, ker večina (ne bom rekla vsi, da me ne bodo kadilci napadli) jih je tako nesramnih, da sploh jih ne briga, če njihov dim gre v koga. Zmeraj se najde nekdo, ki reče, naj se odmaknem, če me moti. Kaj pa takrat, ko se ne morem? Npr. v soboto sem šla smučat. In valda da tisti najbolj strastni kadilci ne morejo brez da ne bi kadili, si prižgejo čik, ko čakajo v vrsti za na sedežnico. Tam se res ne moreš nikamor odmakniti, ko si v gužvi. Kje je moja pravica, da vdihujem samo svež zrak, na katerega sem prišla v gore?

Ohh.. to me res jezi.

Ti pa imaš res zelo brihtne primerjave! Cigaretni dim škoduje zdravju, vonj pražene čebule pa ne. In zakaj bi nas kadilci morali terorizirati na vsakem vogalu? Tudi jaz komaj čakam in upam, da bo proti kadilski zakon sprejet. Kadilci pa se lahko doma zaprete v svoja stanovanja in tam po mili volji vlečete 24 ur na dan.

Jaz sem pa alergična na cigaretne ogorke, ki jih je vse polno po parkih, zelenicah, plažah, potkah. Ma ni klopce v našem mestu, da ne bi okrog nje bilo nastlano s čiki. V vsaki špranji maš kakšnega zataknjenega. In da ne bo pomote, koš je le en meter stran. Fuj! Podpiram vsakršni protikadilski zakon.

Mene dim moti posebno sedaj v nosečnosti. Sili me na bruhanje. :(( Sicer pa sem bila včasih občasna kadilka.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

oj

Jaz bi prepovedala na javnih mestih popolnoma, ne pa da prideš v Merkator in te zabuta ta dim že na vhodu, pa ne mi rečt da to ne gre po celotni stavbi, poleg tega bi pa podražila za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in namenila denar za štipendije otrok.

lp

Kaj pa to, da pri nas v službi – kljub zakonski prepovedi kajenja – kadijo povsod po hodnikih. In sem spet jaz čudna in težim, če rečem, da bi kot inšpektor mimogrede pokasirala milijone.

Saj ni tako hudo. Moja mama je imela alergijo na cigaretni dim in ni bilo nobenih problemov. Doma ne kadimo, po gostilnah, barih in raznih lokalih ne hodi, edino, če smo šli kam na obisk, kjer so kadili, so se dogovorili, da v njeni prisotnosti ne bodo kadili.

Jaz imam ugotovljeno alergijo na cigaretni dim in nimam nobenih težav. Kako pa se kažejo težave?

Komaj čakam, da zakon stopi v veljavo, še bolj pa, da se ga bodo striktno držali in kršitelje kaznovali.

lp

Ja, naj že pride ta zakon v veljavo enkrat! Sicer so nekatere gostilne razdeljene na prostor za kadilce in nekadilce, a kaj ko nekateri tudi v prostoru za nekadilce kadijo… kako naj jaz tam potem jem?? Zakon-ja!

New Report

Close