Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rastni hormon

rastni hormon

Živ!

Imamo sedemletnika, ki ima samo 108 cm in naj bi se zdravil z rastnim hormonom.
Zanima me, če ima kdo izkušnje s takim zdravljenjem, kakšni so stranski učinki..- čimveč informacij prosim,hvaležna bom za vsako besedo.

Hvala.

Enak problem imamo mi!
In mi je zdravnica svetovala, da naj malo še počakamo z rastnim hormonom in se raje obrnimo na homeopata!
Ko zvem kaj novega vam sporočim!

Ali je že bil na vseh pregledih? Naš trinajstletnik 130 cm je bil januarja na preiskavah, pa še nismo dobili odpustnice in izvidov, samo začasno odpustnico. Zelo me zanima kako daleč ste in kakšne preglede je že imel caš sin?

Mislite, da je res rastni hormon rešitev???

Ne vem, ampak jaz sem imela pri trinajstih letih 130 cm, na sistematskem v osmem razredu 145 cm (začetek osmega razreda), konec prvega letnika srednje šole 154 cm, v tretjem letniku pa 168 cm.
Teh 168 cm sem vlekla do 25. leta, ko sem preko poletja zrasla dodatnih 5 cm….

Spomim se, da sem se kot osnovnošolka vedno pritoževala, zakaj moram vedno stati zadnja v vrsti pri telovadbi. Vedno in povsod sem bila najmanjša. Pa sedaj sploh nisem majhna.

Menim, da se prehitro odločajo za dodajanje rastnih hormonov, potem pa vidimo najstnice, visoke po skoraj 190 cm, ki iščejo elegantne čevlje št. 43 ali še več ….

Ne vem …..

Nataša

Draga NatašaH bodi vesela da je bilo pri tebi tako. Kaj misliš da smo mi starši šli k zdravniku in jim rekli da naj dajo sinu rastni hormon, da bo večji. Preden se prične terapija je potrebno narediti preiskave, če telo sploh proizvaja rastni hormon in če ga je v zadostni količini. Otroka se tudi dalj časa ambulantno spremlja, razen v izjemnih primerih. Potrebno je ugotoviti starost kosti in šele nato se zdravniki odločijo za terapijo. No tako daleč še nismo, tako da o tem ne vem nič, saj šele čakamo na rezultate.

Absolutno ti dam prav! In vem, da nisi sama določila terapije.
Ampak pravim, da se MORDA zdravniki le prehitro odločajo za rastni hormon. Ne vem …. to je moje, čisto laično mnenje.
Seveda bi tudi jaz, tako kot ti, prebrskala vse, da bi prišla do čimveč informacij.

Vso srečo vam želim in da le ne bi bilo treba posegati po raznih hormonih!

Nataša

PS: Ob postopku zdravljenja neplodnosti sem spoznala neko sotrpinko, ki je dobivala rastni hormon. Seveda je bilo čisto naključje in čisto brez povezave med rastjo ter neplodnostjo.
O terapiji z rastnim hormonom je govorila tako, kot o jemanju aspirina. Kot da ni nič posebnega. Verjetno tudi ni.
Podrobnosti si nisem zapomnila.

Nič se ne bojte, moj otrok pa ima obratni problem in jemlje rastni hormon že ves čas,za zaviranje rasti, ker prehitro raste. Vsak dan bo jemal doloceno dozo zdravila, kortikosteroida, škodil mu ne bo, kajti njegovo telo to potrebuje in zato je razlika, če ga ne bi potrebovala pa bi lahko škodilo.In ta hormon bo uravnaval rast otroka. Imeli boste verjetno pol letne preglede, slikanje rokice, skeleta in na osnovi tega ugotovijo ali se prav razvija in potem sproti prilagajajo dozo zdravila.Ponavadi se ga jemlje 3x na dan.

Hvala za vse informacije.

Malo sem pobrskala po netu in sedaj se mi to ne zdi več tak bav- bav, čeprav še vendar… ne vem.

Fantič je res zelo majhen, star bo sedem let, njegova višina pa ustreza starosti 4,5 let.
Res pa je tudi, da je bil zahiran (1900g) in zaradi tega lahko ne doseže predvidene genske višine- težave s posteljico.

Pri treh letih smo imeli pregled krvi in takrat so svetovali kratkotrajno zdravljenje s tem hormonom, ne spomnim pa se več kaj je pokazala slika rokice.

Sedaj čakamo izvide- slikanje roke za določitev gestacijske starosti, svetovali pa so enoletno zdravljenje, ki pa naj bi bilo SAMOPLAČNIŠKO???

-+- a ste vi tudi samoplačniki?

Hvala še enkrat.

Moj sin je imel dve leti nazaj ta pregled. Pri starosti 7,5 let je bil velik 113 cm in imel 19 kg. V endokrinološki ambulanti smo opravili posvet in slikanje roke ( da so ocenili starost skeleta). Ugotovljeno je bilo, da ima skelet primeren za 5 let starega otroka, zato so naredili dodatne tesete. En dan je bil hospitaliziran. Zjutraj so mu vzeli kri, kasneje pa v žilo dodajali tekočino in ponovno preverjali kri. Ugotavljali so kaj se dogaja z rastnim hormonov. Ugotovili so, da je vse OK in da raste po svoji krivulji, tako da zdravljenje ni bilo potrebno. Imava pa jeseni ponovni pregled.

Rastni hormon je pri eni moji kolegici povzročil pretirano poračenost, zato so pri 15-ih letih z njim prenehali.

New Report

Close