Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača pismonoše

plača pismonoše

Pozdravljeni.
Ker sem izgubil službo se nekaj dogovarjam,da bi postal pismonoša.
Zanima me koliko zaslužijo pismonoše z vsemi dodatki?

Od 150.000- 200.000 sit.

lp

lp, orehek

Uau, majo pa dobro plačo ti poštarji. Kakšno izobrazbo pa imajo?

nova
Uredništvo priporoča

obstaja srednja ptt šola.

Šola ne obstaja več, je pa včasih bila za poštarje 3 letna. Orehek, a si ziher? Jaz bi rekla, da nima noben več kot 150.000, saj imajo toliko tiste za šaltarjem s 5. ali 6. stopnjo.

Z 15 let delovne dobe, brez malice in prevoza cca 155.000 SIT neto. Nato prištej še malico, prevoz in napitnine. Napitnine so odvisne, kje delaš (vas, mesto) in koliko penzij imaš (od 1.000 do 40.000 napitnin)

Torej imajo na pošti vsi dobro plačo. Jaz vem za eno (26 let), ki dela za šaltarjem, srednja ptt šola in dobi 200 000 SIT, tako kot jaz s VII stopnjo.

Uh, sem pocedila sline 😉

čao

Plača je kot je napisal orehek.Potrebna je IV.stopnja-vsaj bila je.Tiste za šalterjem dobijo tudi več kot 200.000.

Očitno potrebujejo več poštarjev, kot jih je izšolanih. Poznam dva, ki sta lani dobila službo, oba imata končano 3-letno kmetijsko šolo.

k.

Uf, a jemljejo tudi ekonomiste? ;))

Poznam njihovo politiko zaposlovanja in vam lahko povem, da v naslednjih 7 letih ne bodo zaposlovali novega kadra, razen občasno sem in tja pismonoše. Le-ti pa pridejo v ožji izbor poznani. Ne glejte delo delavk za okencem tako ozko, daleč od tega dela obsega še kaj drugega. Tudi delo pismonoša ni samo metanje pošte v nabiralnike, je še masikaj drugega, med drugim tudi razjarjene stranke, vremenske neprilike, psi, odgovornost … Ne hvala. Pri 20. letih se bi še podila z mopedom po hribih in dolinah za 200. jurjev, sedaj, pa ne več. Bi bila raje kje snažilka na toplem za 100.000 sit. LP

neto plača 150.000 + 7.500 prevoz + 17.000 malica

za določen čas si najprej dobil pogodbo za en mesec, potem pa so ti jo podaljšali za pol leta za dol.čas, potem pa so te zaposlili za nedoločen čas. od februarja naprej so vsem, ki jim je potekla polletna pogodba podaljšali za določen čas – ponovno!in še to samo, če je pismonoša podal prošnjo za to.

Če boš delal na rajonu peš boš imel voziček, ki tehta cca 40kg, če boš na motorju in takole vreme (plundra, poledenela cesta…) al pa na kolesu…
Tud to je treba vzet v zakup kolk je ta služba fajn za katero ne potrebuješ nobene pretirane izobrazbe pa full visoko plačo…

pa nikoli ne veš kdaj te bo kdo oropal, pa tisti časi, ko so dobivali 40.000 napitnine so že davno mimo to ti bodo povedali že tisti ko so upokojeni poštarji, ne bom pa rekla da jih ni več je pa znesek brez ene ničle…

aja, pa komu lahko reklamo in komu ne, tud če nima nalepke “stop reklame”, pa v bloku, ki je npr.97 nabiralnikov nimajo vsi napisanih priimkov, niti na vratih stanovanj potem pa norijo zakaj jim ni pozvonil in morajo hodit sami po pošto na pošto, predvsem pa zakaj mož ne sme podpisat za ženo sej sta ja poročena čeprav na kuverti piše OSEBNO!

upam, da sem bila kaj v pomoč

Rakica je dobro napisala.
Delo je težko, si brez vikendov, za vse praznike ti najbolj delajo, tu je še deljeno delo, domov ne greš po 8 urah ampak ko je delo končano.
kar se tiče napredovanja pa je tako, da napredujejo samo tisti s poznanstvi in s…. ne pa tisti, ki so pridni in delavni,
Torej plače so dobre če ti je stric direktor pa imaš srečo!

fajn služba:)

Dobra plača glede na izobrazbo.

Plača je glede na pogoje dela slaba.
Ko gledam našega poštarja, ko pri – 15 potiska kolo s 5 x težjimi torbami kot včasih ( ni bilo celih zavojev reklam) ali v hudem nalivu v dežnem plašču, saj nima prostih rok, da bi držal dežnik cel premočen. Da nimajo časa za malico in delajo mnogo več kot 8 ur v vetru, dežju, snegu, mrazu ali vročini.
Poznam študenta, ki je delal kot poštar 14 dni. Vmes je zbolel na želodcu in se pošteno prehladil, saj je bil vajen urejene prehrane in nevajen vremenskih spremem pred katerimi se poštar težko zaščiti.
V strnjenih naseljih se nemore voziti ne z avto, ali mopedom. Kolo je kar običajno prevozno sredstvo, čeprav ga bolj tišijo, kot pa se z njim vozijo.

New Report

Close