Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OŠ BIČEVJE

OŠ BIČEVJE

Mame, ki imate otroke na tej šoli prosim za malo informacij. Sina sem vpisala na to šolo, ker delam v bližini, pa me zanima, kako ste zadovoljni. Na vpisu nisem preveč spraševala, ker nisem imela časa.
Kako je s prehrano za otroke z dieto? Naš ima alergijo na mleko, pa ne vem, kako bo s tem.
Zanima me tudi, kakšne so učiteljice v prvi triadi in kaj je z angleščino, menda naj bi bila kar “obvezna”, oziroma mi je bilo rečeno, da se itak vsi odločijo za angleščino že v prvem razredu. Ampak plača se menda vseeno, ali kako?
Nisem za neko elitiziranje, ampak zadnjič me je sodelavka prestrašila, ker je rekla, da je ta šola živ teksas in da je ona svojega dala raje na Kolezijo. Upam, da ni res tako hudo.
Hvala vsem.

Nina

Naša otroka sta tja hodila, vendar smo zaradi selitve v drug kraj morali menjati šolo. Kar se tiče učiteljic, ki so učile razredni pouk imam pozitivno mnenje. Moram reči, da mi nismo doživeli Teksasa. Otroka se učiteljic večkrat spomnita in pravita, da škoda, da niso še one šle z njima. Prijatelje sta pa hitro dobila nove.

Angleščina je od prvega razreda fakultativno. Otroci pojejo in se učijo prvih besed v ang. Za celo leto smo plačali 15.000 sit v 3 obrokih, kar napram jezikovnim šolam ni veliko.

Na šoli kjer sta sedaj je marsikaj slabše organizirano, pa velja za dobro šolo.

Eh, Kolezija je šele poglavje zase. Kaj vse slišim od staršev prijateljev naših otrok!
Če je Bičevje Teksas, je Kolezija spodnja Mehika.
Naša kavboja se na Bičevju dobro počutita.
Angleščina se plačuje vsake 2 meseca nekaj skromnega.
Za dietno prehrano se da zmeniti, je kar nekaj otrok z alergijami.
Učiteljice v prvi triadi – seh ne poznam, so pa take kot povsod – ene bolj, druge manj zagnane. Ni hudih odstopanj.

Šola kot šola, nič posebnega, bom rekla, kakšna huda katastrofa pa tudi ne. Je pa angleščina v prvi triadi ena od boljših stvari, ker imajo neke zele fine metode poučevanja, pa tudi super učiteljico. Se mi zdi tudi zelo pozitivno, ker je vključena v pouk, tako da jo imajo tudi, ko so še vsi spočiti.

Hvala vsem, sem že pomirjena.
Potem se splača tudi tole angleščino vzeti? Se mi sicer zdi brezveze tako majhne na to vpisovat, ampak če ni preveč pod prisilo, bi se tudi mi odločili.

Nina

Angleščina je med poukom. Res da formalno ni obvezna, ampak, kaj bo pa tvoj otrok (edini) delal ta čas, ko bodo ostali imeli ang.? In kaj bo rekel sošolcem, zakaj je on (edini) nima? Namen te angleščine ni učiti se jezik (kot na resnem tečaju), ampak ob igri dobiti občutek za jezik. V vrtcu Viški gaj (ki gravitira k OŠ Bičevje) je ang. že v predšolskih skupinah. In se imajo prav luštno. Res pa stane 15.000, na obroke.

Brunca,
kako pa je s tem, da mora otrok hoditi v šolo v svojem okolišu? Ti praviš, da ga bi vpisala na Bičevje, ker ti je blizu službe? Me zanima, ker bomo kmalu na tem…
Hvala.

Mihi, vpišeš na šolo, pod katero spadaš, potem pa daš prošnjo za prepis na želeno šolo.

New Report

Close