Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SLO – albanski slovar, ali obratno!

SLO – albanski slovar, ali obratno!

nujno bi potrebovala slo – albanski slovar.
Ali sploh obstaja? V Mladinski knjigi ga ni!

Namrač sem učiteljica in dobim v ponedeljek novega učenca, ki ne zna niti besede slovensko. Je iz Albanije!

Sama sem se odločila, da mu po mojih najboljših močeh pomagam pri usvajanju našega jezika, tako da mu za začetek sestavim majhen slovarček naših besed.

prosim za pomoč!

Tale oglas se je sicer iztekel, a poskusi vseeno… morda ga še imajo…

Vladka

Mislim, da obstaja slovensko albanski in albansko slovenski slovar v manjšem formatu. Morda ga imajo v kakšni knjižnici?

mogoce poskusis tudi s temle na netu:

lp
suggs

Pri Cankarjevi založbi je izšel 1989, avtor Nikollë Berishaj, ISBN 86-361-0512-9. Dve leti nazaj so ga še imeli v knjigarni.

hvala vam!

o, tole je pa zanimivo, da dobiš dečka, ki ne zna besede slovensko…gotovo izziv zate kot za učiteljico? se je komaj priselil v SLO, da ne zna slovensko (ja, vem, preveč firbčna). ni ti treba odgovorit, če nočeš…

tako kot si napisala!

Preselil se je prejšnji teden v Slo.

Star je 9 let!

Sem avtor slovarja, katerega iščete. Res je, da je izšel pri Cankarjevi založbi v Ljubljani, leta 1989, vendar je slovar doživel drugo izdajo v Tirani 2002. leta. Ne vem če je še v prodaji, vendar se lahko pozanimam, če Vas še zanima.
l.p.
Nikollë Berishaj

Če vas še zanima slovar lahko pokličete številko 070 289 589 lahko pomaga. l.p

a je temu učencu slučajno ime Armend?

In zakaj bi se ti prilagajala? Mislis da ce bi se sla ti zdaj vpisat v solo na Kitajskem, da bi se tam ucitelji zaceli uciti slovensko? Ne. Torej, ce ne zna slovenskega jezika, naj si on kupi slovar, ne ti. Poln kurac imam ze teh juznjakov, ki se niti mali ne trudijo prilagodit.

Kolega mi je rekel, da se ga dobi v Velenju na pošti in ostalih uradih, pa na Trstenjakovi v LJ.

Kolega mi je rekel, da se ga dobi v Velenju na pošti in ostalih uradih, pa na Trstenjakovi v LJ v različnih formatih.

A si ti sploh pismen/a? Kje je avtorica napisala, da se bo ona učila albansko??

New Report

Close