Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izrael ali Jordanija??

Izrael ali Jordanija??

Že od nekdaj me privlačita ti dve državi, mi lahko kdo pove iz lastnih izkušenj kakšno informacijo in nasvet glede počitnic oz dopustvanja tam???
Hvala

Izrael na severu meji na Libanon, na severovzhodu na Sirijo, na vzhodu na Jordanijo, ter na jugozahodu na Egipt. Izrael trenutno doživlja nadaljevanje spora s Palestinci.

Tudi jaz sem že lani premišljevala o Jordaniji, ki jo je vedno več zaslediti v ponudbah za počitnice, a po napadih, ki se tam dogajajo, bomo še lepo počakali… Jordanija bo ostala, destinacij za počitnice je pa tudi še “malo morje” drugih. O Izraelu sploh nisem premišljevala.
Kakorkoli, jaz ne upam.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/
nova
Uredništvo priporoča

Defenitivno Jordanija!

midva nad Jordanijo nisva bila nevem kako navdušena … niti nisva imela velikih možnosti potepati se tam, ker sva bila v tranzitu 3 dni … ampak tisto kar sva v tem času ugotovila je … da naju kmalu nebo nazaj. Je pa bil moj mož v Izraelu lani in je bil čist fasciniran, navdušen in odločen, da enkrat gremo tja vsi skupaj.
Baje se sliši eksplozije … ampak folk tam živi ko da ni nič … so sprejeli to kot nekaj normalnega … če imaš smolo pač nastradaš.

B.

Jordanija je super, ker imaš kar nekaj za videt. Za izrael pa res nisem še nič pametnega slišala, razen vsakodnevnih novic o novih………….

Če boš potoval tja dol najprej premisli katero državo bi raje obiskal. Jaz sem bila v Izraelu in ko smo izrazili željo, da bi šli pogledat še malce preko meje v Jordanijo so nam to odsvetovali, saj bi tja potovali v busu z izraelskimi oznakami. Zavedati se pač moraš, da nekatere države prav sovražijo izraelce, pa ni važno če je šofer avtobusa palestinec in musliman. Izpadeš živa tarča. Teden preden smo prišli v Izrael se je enemu jordanske stražarju malo sfrkljalo in je streljal na bus. Tako, da je najbolje ena ali druga država.
Kar se tiče Izraela vse super in ok samo ponoči nikar ne hodi po kakšnem palestinskem delu Jeruzalema. Ljudje so čez dan zelo prijazni ponoči pa se vse spremeni. Slišati je kot na fronti, puške pokajo pa čeprav samo v zrak. Še en nasvet: uživaj dopust NIKAR PA NE DEBATIRAJ O AMERIČANIH IN NJIHOVI POLITIKI, še posebej ne s palestinci. Drugače pa je Izrael resnično vreden ogleda. Sever države obdelan tako, da bi že naši kmetje dol padli od zavisti, jug pa sicer puščava ampak izraelci so tam naredili kibuce in puščava je ozelenela. Jaz sem prepotovala Izrael od meje s Sirijo do Eilata pri Rdečem morju od tam sem šla še malce pogledat Sinajski polotok (madonca kakšne lepe plaže) in moram reči, da nisem bila razočarana. Zanimiva sta tudi reka Jordan na izviru in mrtvo morje (hehe, še moji kilogrami so bili tam peresno lahki), Masada,……vsekakor veliko je za videt.
Izrael je zanimiva država in če najdeš še nekoga, ki ti bo razložil situacijo med samimi izraelci (nam je razlagal profesor na jeruzalemski fakulteti) ti bo tudi jasno zakaj je tam tako kot je.
Upam, da ti bo kdo napisal še kaj o Jordaniji.

Pozdravček

Eleonora

p.s. Jaz sem bila tam leta 1998, kako je sedaj tam, kar se varnosti tiče ne vem, ampak že takrat ni bilo rožnato….vendar smo kljub temu prišli nazaj vsi ok.

***************** Ne moremo čez morje, če samo stojimo na obrežju in zremo v vodo. (Tagore)

Ok, mogoče še dodatna razlaga:

Če si tip turista, ki želi, da mu strežejo od spredaj in zadaj, če te ne moti, da nekajkrat preplasčaš zadeve, če želiš, da se ti ljudje prilizujejo, če si želiš ležanja na plaži in pitja koktejlov -> potem je Izrael prava destinacija.

Jordanija pa poleg Rdečega morja (snorklanje), ponuja vpogled v čisto drugačno kulturo, ljudje so zelo prijazni, vendar ne tako “prijazni”# kot Egipčani, ki ti želijo na vsak način nekaj prodati. Brez problema si lahko ogledaš trgovinico in nič ne kupiš. Kot morda veš, si lahko v Jordaniji ogledaš ogromno rimskih ostankov ter Petro – mesto vklesano v skalo.

Mene osebno, so od vseh stvari najbolj fascinirali ljudje – odprti, prijazni. Država je varna, jaz sem se sprehajala tako zvečer kot čez dan brez strahu. Z domačini sem se ogromno pogovarja tudi o politični situaciji, brez problemov.

Res pa je, da Jordanija ni primerna za vse. Če si želiš večernega posedanja v lokalčkih in srkanja piva bo to bolj težko (čeprav pivo brez težav kupiš v trgovini), odpadejo tudi razne dekoltirane oblekice itd…

New Report

Close