Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomoč… kakšne tablete so to?

pomoč… kakšne tablete so to?

Pozdravljeni!
V hčerini sobi (na mizi) sem odkrila neznane tablete.
Imenujejo se Asentra. vsebujejo sertralinum.

Tolaži me misel, da se izdajajo le na zdravniški recept… vseeno pa me zanima kakšne tablete so to? Pozna kdo?
Hčerka mi ni ničomenila, da bi jemala kakšne tablete.

koliko je pa tvoja hčera stara?

če je vsAJ 15 LET se ne mešaj!

??? Ena, jaz pa upam, da je vsaj polnoletna, saj bi se sama zelo težko sprijaznila, da hčera jemlje take tablete in, da jaz za to oz. njene težave niti ne vem.
Ena, si še brez otrok, imaš še zelo majhne, ali so morda že v službah, da tako razmišljaš?

Lep dan!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Kaj pa če bi jo vprašala oziroma se pogovorila z njo…Mogoče obstaja kakšna logična razlaga? Če jih pa jemlje, in ji jih je predpisal zdravnik je pa seveda tudi pametno da se pogovorita, da te ne bo skrbelo.

Veliko sreče.

Lp

Otroka se ne smeš bati; hčerko takoj lepo, prijazno, brez zadrege vprašaj, zakaj jemlje te tablete, se pogovori z njo. Leta tu niso prav nič važna – vedno, ne glede na to, koliko je hčerka stara, jo imaš ti dolžnost vprašati, kako ji lahko pomagaš. Če jemlje antidepresive se zagotovo nahaja v stiski in mislim, da so starši prvi, ki naj bi priskočili na pomoč. Nasveti, kot ti ga je dala ena, so popolnoma zgrešeni.

Se strinjam z janjo. Prekleto veliko moči je punca (pa ne glede na to koliko je stara) rabila, da je poiskala strokovno pomoč.
Draga skrbi me, s pogovorom boš dosegla največ, srečno!

Takih nasvetov res ne potrebujemo tukaj in upam, da te nihče ne jemlje resno! Drugič se raje vzdrži in nič ne napiši, kot pa takih nasvetov, ki lahko zelo škodujejo.
Komu ne boš pomagal, če ne svojemu otroku in nima veze koliko je star 11 let ali 40 madona!!! Razlika je le v tem, da dokler ni polnoleten še ti odgovarjaš zanj, nato sam, čeprav smo starši celo življenje in tako tudi delamo gledamo, stojimo ob strani za vedno in pomagamo če je potrebno…ne pa umik, le komu to pomaga, to pelje še v večje krize in težave!

Samo pripomba, brez zastraševalnih namenov. Glede na to, da so to antidepresivi, so lahko namenjeni tudi čemu drugemu, ne le resničnemu zdravljenju depresije. Za depresijo se predpisujejo tudi apaurini, lexiliumi, ipd., s katerimi se (no, vsaj v mojih časih so se) mladi tudi “zadevajo”.

Popolnoma se strinjam z Janjo in Rakico. Pogovori se, pa ne ko pride domov napad z škatlo na hodniku.

Asentra je antidepresiv in se predpisuje le na zdravniski recept.

Med mladezjo pa krozi kot “pomirjevalo” pred izpiti, preverjanji znanja, neuspesnostjo (ljubezen, sola) in podobno, v kombinaciji z alkoholom pa deluje, kot je ze zgoraj omenjeno, z “zadetostjo” – stanjem z visoko samopodobo, samozavestjo, visoko samomocjo in vec energije, po koncanem ucinku pa padec na psihicno stanje, ki je “nizje” kot stanje, v katerem je bilo sredstvo vzeto.

Skratka: ce je hci mladoletna, definitivno potrebuje pogovor. Brez pritiska, brez grozenj, na lep nacin, kajti, ce jih je vzela sama ali se obrnila na strokovno pomoc, s silo ne bos dosegla nicesar, kajti dekle je ocitno v neki stiski in bi bilo dobro vedeti, v kaksni, tudi, ce le “nepomembni” ljubezenski in ji pojasniti, kako v bodoce ravnati. Da so medikamenti sredstva, po katerih ne posezemo takoj, kajti po cem bomo “posegli”, ko nas bodo doletele res hudi psihicni stresi (ce jih ne znamo dobro prenasati)? Pred dekletom je se celo zivljenje in stresi, taksni ali drugacni zagotovo se pridejo. Bolje jo je nauciti (ceprav morda malo pozno), da se spopade in jih resuje na drug nacin. Najprej z zaupanjem tezav najblizjemu (tudi, ce to ni mati). Velikokrat nam pomaga ze pogled neodvisne osebe na situacijo. V tezjih primerih pa naj se mladoletna oseba le obrne na starse ali skrbnike, ki ji bodo zagotovo pomagali, tudi z njihovo vednostjo vodeno strokovno pomocjo.

Pa se nekaj manj prijetnega: moras pa tudi sama prispevati svoj posteni delez in sicer: vprasati se, kje so morda vzroki, da si tablete nasla na mizi, ne glede na to, ali jih je vzela ali ne? Dalje, kje so vzroki, ce jih je vzela in kje, da svojih tezav ni zaupala tebi?

Manca

Menim, da je dekle ravnalo prav in si priskrbelo zdravilo. Že to, da se zaveda svoje stiske in se poskuša pozdraviti, je vredno pohvale in ne graje.
Z vzpodbudnimi pogovori ji pomagaj pri premagovanju in pomoč bo gotovo sprejela pozitivno. Skupaj ugotovite vzroke za izbruh težav in ne le posledic.

Bodi strpna z njo, lahko traja daljše obdobje. Mladi ljudje so dan danes pod velikimi obremenitvami, ki jim sami niso kos in klonejo.

Uspešen razplet vam želim.

Ti, ena, verjetno še nisi slišala: majhni otroci, male skrbi, veliki otroci, večje so skrbi; to ti lahko zatrdim iz lastnih izkušenj.

Veš, otroci takih staršev, ki imajo tako mišljenje kot ti, se izgubijo lahko za vedno; jim dom postane ulica, žal! LP

V mojih časih smo si “sposojali” kakšne podobne tablete od staršev, ne samo svojih, tudi tujih. Lahko ji jih je priskrbela kakšna “prijazna” sošolka, lahko res samo za pomiritev pred kakšnim hudim testom, ali pa je neki fant že dva dni ni poklical in je čisto hin. Jaz se spomnim, da so nekatere punce pred testi jemale neke tablete za pomiritev, pa ne persenov…

Ženske, večina antidepresivov “prime” šele tam okrog 3 tednov, tako, da za strah pred izpitom niso antidepresivi! LP

Da res je (3.5 tednov), ampak odrascajoca dekleta tega ne vedo in se jih posluzijo iz nevednosti po cimprejsnjem rezultatu. V zacetku delujejo po ucinku placeba.

Manca

Popravek: 3-5 tednov je bilo misljeno.

Manca

New Report

Close