Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ime za deklico – mož se ne strinja

ime za deklico – mož se ne strinja

Kmalu pričakujeva dojenčka, za fanta sva ime izbrala in nama je obema všeč. Za deklico, pa mož nima ideje, meni pa je zelo všeč Sofija možu pa ne. Češ, da jo bodo vsi klicali Zofi. Jaz se z njim ne strinjam, ker menim, da morava midva narediti vse za to, da jo bodo klicali tako kot ji je ime in ne smeva dopustiti, da jo kličejo drugače.
Kaj pa vi mislite? Bi tudi vi takoj pomislili na Zofko?

nA ŽALOST SEM TUD JAZ POMISLILA NA zOFKO- ŠE TA USCANA ZOFA JE NEK REK KO PADA DEŽ… AL KAKO ŽE GRE TISTI REK. PA BREZ ZAMERE!

Sofija? Ne, vem, meni tudi asociira na Zofi ali Zofija.

Nič ne zamerim, si vsaj povedala pošteno, a ne.

TO PA TUDI NEKAJ VELJA A NE GRETA? POŠTENO?-POŠTENO.:))) PA LP

moji mamici je ime sofija. pa je še nihče ni poklical zofi ali zofka…

Izberita drugo ime. Menim, da mora biti všeč obema. Meni osebno tudi ne “potegne”.

Med toliko imeni bosta že našla eno, ki bo všeč obema…. :))

Ne morem ravno reči, da bi iz Sofije “postala” Zofija, priznam pa, da mi ime ni všeč. Poskusita najti ime, ki bo všeč obema, pa saj jih je vendar toooliiikooo na izbiro.

Vladka

mene pa zofa asocira na divan – pa bo do vsi hotl gor ležat.
Mi smo eno prijateljico klicali zofa, pa ji ni blo všeč.

rajši uzberita drugo ime , to je res malce neprimerno za ta čas, meni osebno tudi ni všeč

Ime Sofija je meni lepo. In če se ne delajo otroci ne obregajo iz raznih Tai-jev, Mai-jev, Ast ( mene mimogrede to ime spominja na sosedovega psa ) bodo tudi tvojo pustili pri miru.

Ampak vseeno se raje odločita za kakšno drugo ime – ne zaradi imena, kot zaradi nestrinjanja.

Meni je ime Sofija všeč.

Jest nisem pomislila na Zofko,dokler tega sama nisi omenila.
Enivej,ce bi jaz izbirala ime svojemu otroku,se ne bi ozirala na druge.

lp.

Prijateljica je ravno včeraj rodila Sofijo. Lepo ime.

Meni je ime všeč, pravi balzam za ušesa med vsemi modernimi skovankami, za katere človek niti ne ve, kako bi izgovoril… Ampak menim, da mora biti ime obema všeč.
Drugače se pa strinjam s tabo. Če bosta vidva vztrajala pri tem, da otroka kličejo tako kot mu je dejansko ime, se bo ljudi “prijelo”. Tudi moj sin ima tako ime, da ga večina ljudi avtomatično skrajša, ampak jaz pač ne dovolim in jasno povem, naj otroka kličejo tako, kot mu je ime.

Meni ni všeč ! Pomisli kako bo ime izzvenelo v šoli , kasneje ko bo odrasla. Poslušaj moža 🙂

Meni je pa ime Sofija zelo vsec in niti pomislim ne na Zofko ob tem imenu. In zdi se mi, da bo ime zelo lepo sedlo med vse tricrkovne skovanke pasjih imen, ki kraljujejo v nasi podalpski drzavici.
Odlocita se skupaj. Je morda mozu ime le vsec, samo skrbi ga “zofka”? Ce je tako, kar pogumno dajta puncki ime Sofija in ne skrbita za “zofko”.

Jaz sem v srednji šoli imela sošolko, ki smo jo klicali Zofi.

Izredno simpatično dekle, ki smo jo vsi imeli radi.
Zato mi je ime Zofi zelo simpatično.

Tudi najlepše ime izgubi lep prizvok, če je oseba, ki ga nosi neprijetna.

Vseeno bosta morala z možem najti kompromis.

Nataša

PS: Sofija je tudi glavno mesto Romunije.

Zelo lepo ime. Tudi okrajševalnice so ljubke. Edini pomislek, ki ga čutim, je, da vidva z možem nista enotna.
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj si mi mislimo o imenu, ni pomembno. Pomembno je, kaj si misli mož.

Greta,
sem že mislila, da sem ta post napisala jaz :-))) Pri nama je situacija identična.
Meni je ime čudovito in sploh nisem pomislila, da bi jo klicali Zofka, mož pa takoj. Ampak meni se to ne zdi nič groznega, saj se lahko za vsako ime najde kak sočni “nickname”.

Navijam za sofijo!

Mislim, da moža moti predvsem ta Zofi, Zofka. Mi je rekel, naj mu dam malo časa, da bi se mogoče pa navadil.
Sicer pa bova v vsakem primeru otroku dala tako ime, da bo obema všeč.

Nope, meni tudi ne potegne, žal…

Nekako hladno in neosebno mi deluje.

Najslabše se je ozirat na druge.Prijateljica ima 3 punce in ima imena:Vinsent,Noa,Paša…Na začetku je bilo čudno,ampak se ni ozirala na nobenega…

New Report

Close