Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Presaditev jeter

Presaditev jeter

Spoštovani!
Imam bratranca, starega 35 let, ki je zbolel na jetrih. Diagnoza se glasi “primarni sklerozantni cholangitis”. Nekaj časa je bilo stanje še znosno, sedaj pa se je začelo hitro slabšati – je ves rumen, močno utrujen, hujša, ima hudo srbečico, zaradi česar ne more niti spati. Zdravniki predlagajo presaditev jeter. Glede na to, da gre za težko operacijo me zanima, ali obstajajo še kake druge možnosti zdravljenja? Se je presaditvi jeter sploh mogoče izogniti? Pa še, če sem prav razumela, gre za avtoimunsko bolezen; ali bi zato telo presajeni organ še bolj zavračalo?

Če to bere kdo, ki je sam imel oz. prebolel tako bolezen, ga prosim, da opiše svoje izkušnje.

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem,
Anka

Spoštovani!

Presaditev je edini izhod in kar težko bo pričakati ustrezen organ.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Zelo mi je žal, da je vašega bratranca doletela ta bolezen. Bi pa rada dodala le to, da se avtoimunske bolezni pogosto zdravijo z imunosupresivi, ki jih bolnik po presaditvi organa jemlje proti zavrnitvi. S tem torej odpravijo osnovno bolezen in hkrati preprečijo zavrnitev.

P.S.: Če imate kakšno vprašanje glede presaditve, mi lahko pišete na e-mail. (hči ima presajena jetra)

New Report

Close