Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sladkarije namesto sadja

sladkarije namesto sadja

kljub temu,da sem tašči že 100x povedala,da ko pride k nam na obisk naj namesto polne vreče sladkarij-smokic,čipsa,čokolad in bombonov,rajši prinese 5 kg sadja.moja hči,ki ni preveč suhcana bo danes najbrž spet dobila vse to.ali naj se spet spravim v pogovor z njo,ker mož ji noče nič reči al naj naredim hinavski obraz in pol vse skrijem v omaro?

Vsaj enkrat ne stresaj strupa na taščo in si priznaj, da si ti ta, ki je kriva za to, da tvoja hčeka ni najbolj med suhimi. Prepusti, da se to zmenita babica in vnukinja, ti pa ne sikaj. Vprašaj se kakšen način prehranjevanja nudiš hčerki…si pošteno odgovorila?

Lp

mal težko se bosta zmenili babica,ki je majhna in težka 120 kg in hči,ki je stara 5 let,kaj misliš?pri nas doma ne kupujemo ničesar kar bi redilo: kruha ,sladkarij,mastnih izdelkov,itd.nisem pa rekla,da je hči debela,le med najbolj suhimi ni.vseeno hvala za tvoje napadanje..

malo niže pišeš da velikokrat kuha tvoj mož.sama se spravi v kuhinjo,kuhaj zdrave jedi,tašči pa pusti naj vnučki da tistih par sladkarij. tašča zagotovo ni kriva da tvoja hčerka ni med suhimi.saj ji ne daje od jutra do večera sladkarij, pa tudi če se otrok malo posladka ni nič hudega.kaj pa tvoj otrok je od ponedeljka pa do nedelje ko pride taščana obisk si pa odgovorna TI.zato ne stresaj jeze na taščo ki ni nič kriva.sicer je pa vedno tako,da kjer odpovemo sami je treba poiskat krivca drugje.

Jaz bi ji vse lepo zapakirala in povedala vi tega ne jeste zato naj odnese domov. Če je to že vedela, nima razloga, da bi bila užaljena.

Malo več odkritosti in je takoj tisoč problemov manj.

škoda,ker žoži in meliha ne poznata naših razmer.ni to,da tašča pride na okoli 1x na leto.to je vsak tretji dan.pa še hči me prosi,če lahko kakšen dan prespi pri njih in da ne bom nesramna ji seveda dovolim.pa me kličejo,da nič noče jesti.pol pa mi jo dajo na tel. in mi sama pove,da ne more jesti kosila,ker je prav zdaj pojedla vrečko smokic in čokoladno mleko.in to se dogaja ves čes.prosim vaju,da mi zdaj povesta kaj naj ji rečem

ne moreš verjeti,da namesto pomoči človeka vedno popoluvajo.draga plomba,mislim,da ti pišejo take stvari le zato,ker si želijo biti na mestu tvoje hčerke-dobivati sladkarije in žreti.bajse

maja

ja plomba tukaj poznamo toliko situacijo, kolikor je vsak napiše.
Sicer si pa ti mama in ti lahko narediš red. Nihče ga ne bo zaradi tebe. Ne dovoli hčeri na obisk ka babici, dokler se tam ne bo prehranjevala zdravo. Sicer pa če bi bilo vse vredu bi hči morala sama vedet, da te vrečke smokijev ne sme pojesti. In da pravila ne obstajajo sama kadar te mama gleda ampak vedno in povsod.
Tako da pogovor z babico, pa s hčerko tudi. Jutri bo delala pa kaj drugega, kar sicer ve da ne sme ampak je mama itak ne bo vidla.

hvala filipa.ta odgovor je že lepši.posedla bom obe in še enkrat povedala svoje mnenje.najbrž že stotič ampak enkrat bo prišlo do možganov

Pa kaj potem, če ima kakšno kliclo več kot suhe preklje. Ti se lepo zmeni s taščo, da tako ne bo šlo naprej in da deklica mora jesti tudi zdravo hrano.
Saj bo počasi razumela.
Lepa beseda lepo mesto najde.
Lep pozdrav in veliko sončka.

A mislita žoži in meliha, da vse punčke morajo biti Barbike???
Saj ni napisala, da je predebela!!!

Vztrajaj pri svojem! Hčeri pokaži kakšno sliko nagnusno zavaljene in zašpehane osebe in jo vprašaj, če bi rada bila taka. Tašči pa prav tako. Tvoj mož, se mame očitno boji, zato pa ji nič ne reče.

Obe lepo za mizo posedi in se pogovorite. Ne cincaj in bodi odločna!

hoj

Moja tašča in mama zaenkat upoštevata, da ne solita hrane našemu 10m. Torej če me ne bi upoštevale bi temu jaz rekla nagajanje.
Torej če tvoja tašča ve kakšna so pravila v vaši hiši ti nagaja.
Ko bo naslednjič prišla na obisk, se vse lepo pogovarjaj z njo, z hčerko se pa že prej pogovorita o teh sladkarijah in uvedita red, npr vsak dan samo par koščkov čokolade ali pest smokijev… potem pa ob odhodu tače pograbi tisto vrečko in ji pri vratih daj nazaj. Ko bo rekla da je to za njeno vnukinjo pa reč, da imate teh stvari dovolj, in naj jih podari komu drugemu, Kaj hitro bo užaljena, pa vztrajaj da jih odnese.

lp

p.s.

hkrati pa povej da to pri vas ni zaželjeno, zaželjeno pa je sadje in zelenjava

lp

Vzemi, reci o hvala in skrij in pošenkaj, škoda besed in krega ti rečem, ker se jih nič ne prime! Sam ti boš sitna in smotana in kakšna mati, ker otroku ne dovoliš sladkarij…

Prinašalcem takšnih daril se lepo zahvalim in jih vpričo njih pospravim v čisto posebno posodo.
V to, isto posodo “spravljam” tudi razne odpadke itd. Ko je posoda polna, jo izpraznim v kontejner pred hišo, ki ga potem komunalne službe tudi izpraznijo v kamion. Vse skupaj potem odpeljejo na smetišče.

Verjemi, dovolj je bilo samo enkrat!

Redkokdo je pozabil in prinesel dvakrat….

Nataša

Če nekdo prinese v hišo nekaj sladkega to še ne pomeni, da moraš pojest.

V smeti take stvari metat se mi pa zdi žaljivo do osebe,ki je to podarila – da ne govorim o tem kako se te stvari da fantastično ” reciklirat ” pri peki peciva.

Da ti bo pa tašča prinesla kilo jabolk, boš pa itak rekla da niso BIO.

Glede realnosti, ti pa povem – babice so in bodo VEDNO crkljale vnučke. Tako kot so tebe tudi!!

Ja in tako draga Lady L nastajajo otroci, ki imajo bulimijo:-(((((((

Pravila, ki so doma, veljajo doma. Pravila, ki veljajo pri babicah, pa veljajo tam. Kdaj vam bo to jasno, da svojih pravil ne morete vsiljevat drugim? Ce vam gredo starsi in tasce tako na roko ,da vam cuvajo otroke, jim pustite ohraniti njihova pravila igre. Otroci hitro pogruntajo, kako je pri babici in kako je doma. Ce pa vam se vedno ni vsec, pa dajte otroke v varstvo durgam.
Ko pa obiski kaj prinesejo, se lepo zahvalim. Karkoli nam podarijo cenim, saj je po njihovo to najboljse. Ce pa imam jaz rajsi Milka cokolado od Americana, moj problem. Bo tista cokolada sla otrokom na dvorisce ali pa v kuhanje. Ali karkoli pac…

Ah, jaz ne bi komplicirala. Katera babica pa ne nosi sladkarij? Vsi otroci imajo radi sladkarije, tudi mi smo jih imeli, ko smo bili majhni. No, nekateri tudi sedaj….

NatašaH, ne bi raje tega komu podarila? Res je, da mečeš stran sladkarije, ki niso ravno zdrave, ampak v smeti metati hrano se mi zdi vseeno greh. Kakšen otrok bi bil vesel kakšnega bombona. Tako kot pravi Neža: vsi otroci jih imajo radi in če jih jedo zmerno, je okej. Saj povsem preprečiti jim tega ne moreš, ko so dovolj stari.

Draga plomba, tvoj problem me je spomnil na mojega: jaz nisem dosegla NIČ oz., le zamero. Ni prišlo nobeni niti do enega ušesa,kaj šele do možganov. Pač, morala boš sprejeti dejstvo, da so po njegovi strani bolj baročno okrogli.
Ampak, poskusi pa vseeno, že za to, da si ne boš kdaj očitala, da niti ničesar storila glede tega. LP

Babice in vnuki se običajno najhitreje zmenijo, samo, če jim to dovolijo. Tudi jaz nisem rekla, da je tvoja hči debela. Le med bolj suhimi, da ni.
Od kje in zakaj pa potem tvoj bes(strah), da babica nosi vnukinji sladkarije? Naslednjič takoj napiši, da želiš prebrati samo, da je tvoja tašča eno navadno govno, ki ti pita in redi hčerko z vseh vrst svinjarijami. Ob tem, da jo ti vsakokrat verbalno zatolčeš. Ali na kratko: nasprotna mnenja niso zaželjena. Ende.

Lp

Znebim se stvari, ki so škodljive (bomboni, lizike, smokiji ….) zobem.

Svojemu otroku ne dam, zato ker sem prepričana v škodljivost, le zakaj bi potem to ponujala drugim otrokom???? Mislim, da škoduje vsakemu otroku, ne samo mojemu.

Ne rečem, da moj otrok nikoli ne poje nobenega smokija ali bombona. No, bombone ali lizike dvakrat poliže in potem prinese v rokici z besedami “ne bom vec”. Tudi za kakšen smoki (ali dva, tri, štiri …. najst) ne delam panike, če jih ponudijo ko smo kje na obisku.

To so pri nas nezaželena darila in zato tudi teh stvari ne podarjamo drugim!

Tudi če je podarjanje sladkarij masovna navada, imam pravico, da tovrstne sladkarije smatram za “smeti”.

Jaz tudi otroku vegetarijanskih staršev ne bom ponujala mesa!!!!

Nataša

PS: čokolada je pa itaq zelenjava :)))))

(resno: poleg piškotov je čokolada v naši hiši dovoljena, saj se ne lepi na zobe)

In potem v priči tistega, ki je stvar prinesel, to vržeš v smeti? oprosti, če rečem, da je to silno nevljudno. Pa še to, starši ki zdaj otrokom najbolj odrekate, vaši otroci si bodo kasneje sami in naskrivaj najbolj kupovali sladkarije.

Mi imamo podobnega tasta. Prinaša vse živo, dvomljive kvalitete, najraje lizike. Mu še nikoli nisem rekla ničesar. Za dobljeno se zahvalimo in pospravimo v omaro. Potem na samem pregledam zadevo, izločim tisto, kar ni niti pogojno sprejemljivo in vržem v smeti. Ostalo doziramo po pameti.
Se strinjam, če babica že prinese sladkarije, jih še ni potrebno pojesti, sploh pa ne vseh na enkrat. Ti si mama in ti določaš, koliko in kdaj se bo kaj pojedlo.
Pri nas imamo sladkarije vedno v omari. Ponavadi, ko hči prosi zanje, jih tudi dobi, se pa v povprečju spomni ene trikrat na teden.
Trdim, da več cirkusa se zganja, več problemov si povzročiš.

New Report

Close