Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakup pralnega stroja

nakup pralnega stroja

Na kaj moram biti pozorna? Želim si PS, ki bi delal zelo tiho.

lp

Mi imamo nov Whirpoolov PS, ki je zelo tih. Kljub zacetniskim tezavam zgleda, da se bo obnesel.

Na kaj biti pozoren je po moje odvisno od več faktorjev. Midva sva ga kupila pred nekaj tedni, kupila sva ga v Italiji, enak je pri nas stal cca 40.000 več, res pa sva naletela na neke sorte popustov. Midva bova imela majčkeno kopalnico, zato sva vzela ozkega s polnjenjem iz zgornje strani. Pozorna sva bila tudi na to, da je v A energetskem razredu (pač malo porabi, pa še v dohodnino ga lahko daš). Je Candyjev in čeprav ga ne uporabljava dolgo, nimam pripomb. Svoje delo opravi dobro, ja, tudi naš je tih, pri zaprtih vratih ga sploh ni slišat. Če sva imela srečo, ne vem, upam pa, da se bo tako obdržalo še v naprej.

včasih so imeli posamezni Gorenje pralni stroji oznako S, kar pomeni silent (tiho). Sicer pa naj bi bilo na vsaki deklaraciji pralnega stroja (ne glede na znamko) tudi glasnost delovanja. npr: 50dcb. Poglej, kateri ima najnižjo številko.

lp, ela S

meni pa se zdi, da sem ob razlagah sprememb dohodninskega zakona slišala, da nakup energijsko varčnih strojev ni več dohodninska olajšava? katera ve kaj več?

Energijsko varčni aparati zagotovo niso več olajšava za dohodnino.

In tudi prej niso bili tisti, ki imajo razred A, ampak tisti, ki so imeli ustrezne dokumente, da so varčni – dokumente, izdane v Sloveniji. In običjano so take dokumente imeli le nekateri modeli gorenja.

Če hočeš zelo tih stroj, pač preglej podatke o hrupu po posameznih dražjih modelih in vzami tistega, ki ima najmanj decibelov. Mislim, da bo to kak Miele ali morda Bosch.

če bi jaz danes kupovala ps, bi si kupila manjšega, oz. ožjega. opere isto količino perila, zasede pa manj prostora.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Res zelo tihi so Gorenjevi pralni stroji z oznako S – pri nas imamo že 2 leti enega od modelov Prological (zanj smo plačali cca. 140.000,00 SIT, vendar je vreden vsakega tolarja). Družinski prijatelji imajo Boshev pralni stroj iz istega cenovnega razreda, zanj pa pravijo, da je res dosti glasnejši od našega, kar je lahko zelo moteče pri majhnih otrocih. Sicer ne vem, če se modeli Prological še dobijo, ker ima Gorenje že nove stroje – več na njihovih spletnih straneh. Dosti sreče pri izboru.

New Report

Close