Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali mečete hrano stran?

Ali mečete hrano stran?

V eni temi spodaj ena pravi, da raje malo skuha, da ne močejo hrane stran. Mi sicer nismo Gorenjci, ampak nam na misel ne pride, da bi kaj stran vrgli. V tem smo se res izmojstrili. Če preveč skuhamo, pojemo pri drugem obroku ali pa spremenimo v drugo jed. Npr. kakšna zelenjava se potem spremeni v juho, riž v zakuho nene juhe, meso iz juhe v mesno solato itn.
Pa še tega se držim: starši nismo otroška kanta! Moja mama je namreč vedno pojedla za otroki, da ni metala stran, pa se je leta ukvarjala s tem, da ima 5 kg preveč. Njene napake ne ponavljam.

A sem pametna, a ne :-))))

Ja na žalost vržem zelo veliko hrane stran. Pač smo se navadili, da kar za kosilo oz. večerko ostane roma v smeti.

užitno pes poje 🙂

Stran vržem edino solato, ki je že narejena.

Pri nas tudi hrane ne mečemo stran, pa ne da bi šparali, ker nam ni treba, ampak enostavno ne morem vreči stran hrane. Celo kruh sušimo in nosimo na kmete.

Hrano stran metat je greh, bo treba k spovedi:-))))))))))

Porabi se vse, če ne takrat pa pri naslednjem obroku.

Stran vržemo edino krompir, če je že kuhan, in pa narejeno solato.

Ampak to se zgodi 1,2 x na mesec, pa še takrat je tega za dve žlici.

LP

Tu sem mislila zeleno solato, ostalo pojemo za kasneje.

Če kuham jaz, gre bolj malo stran, če pa mož, je precej več ostanka. Na srečo imajo pri mojih starših psa in zajce, tako da nimam slabe vesti.
Nikoli pa se ne silim z ostanki.

v isti sapi dve različni trditvi: da nikoli ne mečete hrane stran, potem pa, da nisi “kanta” za otroške ostanke! ali to pomeni, da otroci vedno vse pojedo?

pri nas mečemo stran, če kuha mož.če jaz kuham je ponavadi premalo:))

drugače pa mi gredo ti ostanki hrane na živce.

jaz skoraj vedno kuham tako da imamo za dvakrat.
Npr. omako, zrezke čorbe, rižote…
tisto kar je priloga pa sproti naredim. stran pa vržemo edino solato, mogoče malo krompirja ali pa če so čisto majhni ostanki.
če se v dveh dne kaka stvar ne poje, tudi roma u wc.
mačke so preveč zbirčne.

Točno to pomeni. A ti še nisi videla otrok, ki pojedo vse? Če vem, da jim kakšna jed ne gre v slast, jim dam pa manj na krožnik, ker s krožnika nazaj v pisker pa verjetno ne …

Ja, hrano metati stran je grdo, a še huje je, če si, kot je nekdo napisal, sam ta kanta za smeti – češ, hrane je škoda, pa bom vase vrgel – le kakšno uslugo pa s tem naredimo svojemu zdravju, razen da smo si potešili vest? Sama raje vržem stran (čeprav to ni ravno pogosto, pač pazim, koliko skuham), kot da bi “vrgla” vase in si uničevala želodec in zdravje nasploh.

Raje manj skuhati; če je pa kdo še lačen naj pa kos kruha poje.

Če kruhek pade ti na tla, poberi ga, poljubi ga! Spoštuj hrano!

Vedno se mora človek spomniti, da marsikje na svetu ljudje zelo stradajo. In da se to tudi nam še kako hitro lahko zgodi…

Običajno čisto preveč skuham in potem tega nihče več ne je. Žal. Razen kakšno govejo juho še uporabim, golaž se poje, …ostalo ne.

ne! in mislim, da tudi tvoj otrok (oz. otroci) sigurno ne pojedo vedno vsega.

bi bila pa jaz takih otrok zelo vesela – imam namreč dva neješča.

Pa jima skuhaj tisto, kar njima paše, ne kar tebi gre od rok, pa nič ti ne bo treba stran metat!

Jest ne vem, ženske, zakaj kuhate, pol pa stran mečete?

Ma se skuha, postavi na mizo, se reče dober tek. Če ostane, se tisto toliko časa je, dokler ni lonec prazen! Vojla!!!

Mitka, se strinjam, lep dan!

Stran vrzem kakj pozabljenega iz hladilnika, drugace pa kar vse pridno pojemo :))

Pr nas se pa ponavadi čist primerno količino hrane skuha, ki se jo potem tudi poje. Ostane ravno toliko, da dobi še psička svoj obrok.
Star kruh pa posušimo in potem delamo iz njega domače drobtinice..

“Ma se skuha, postavi na mizo, se reče dober tek. Če ostane, se tisto toliko časa je, dokler ni lonec prazen! Vojla!!!”

Ja, saj zato pa je 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi predebelih, da ne govorimo o civilizacijskih boleznih od prenažrtosti… :((

Je se do takrat, dokler ne začutiš prvega znaka sitosti (oz. nehaš lahko že prej, ker občutek sitosti nastopi šele po cca. 15-20 min), ne pa zbasat vase ves lonec, samo da bo prazen. Joj, joj… Ljudje božji, a so vam bolj pomembni prazni lonci ali vi sami??

Če ostane na krožniku nekaj hrane se seveda vrže stran. Pri nas pač ni navada, da bi se prisilil pojesti do konca zaradi nekake mistifikacije hrane. Tudi moja mama me ni morila s kakim kruhkom, ki ga je treba poljubit…Skuham pa običajno tako, da je ravno prav, ker nihče ne mara pogretih ostankov. Kaj pa naj naredim z desetimi listi solate, ki plavajo v kisu in olju? Ali pa z žlico prebrskanega in v omako namočenega riža? Naj pojem kot kaka kanta za smeti ali pa sedem na letalo in nesem lačnemu črnčku v Afriko?

New Report

Close