Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kolikokrat umivate lase otrokom?

kolikokrat umivate lase otrokom?

Zanima me, kolikokrat na teden umivate lase otrokom, npr. 2 letniku? Jaz mojemu 1x na teden, pa se tako noro brani in ne vem, ali je to v tem mrazu preveč, premalo? Lp

Lase otroku perem 1X na teden, razen, če niso ekstra umazani…Star je 2,5 let. Imamo pa tudi mi borbe že od vekomaj, ampak kaj češ, splaknem, namilim, splaknem in posušim, vmes se dere, ma ni druge…;)

vsak teden. smo pa tut mi mogli kar nekaj for uporabit pri naših, da je šlo. ali ga je ati hodil gledat, kako lepo drži glavo nazaj, ali ga je s pralnega stroja gledala kakšna igračka, ali je gledal lučko na bojlerju…včasih se je igral z vodo in jo prelival v lonček, vmes pa malo nagnil glavo nazaj…ful rad je pa tut on “pomagal” umivati peno…srečno, pa kar vztrajaj. meni se zdi, da je 1x na teden kar fino glavo oprat!

nova
Uredništvo priporoča

1x tedensko, če ravno ne oponašata noja, ki se skriva.

1x na tri tedne

Zdaj pozimi 1x tedensko.
Poleti večkrat.

Pozimi 1krat na 14 dni, poleti 1krat na teden

**************************************************** Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.

Poleti – ko so umazani, sicer enkrat tedensko. Pri hčerki ni bilo nikoli težav, mali skoraj dveletnik pa zadnjih par mesecev štrajka. Poskusila sva že vse možno, pa nič ne pomaga. Trenutno ni druge, kot da mu zmočimo, našamponiramo, izplaknemo – vmes se pa ves čas dere, da mi je prav hudo. Šele med sušenjem se počasi umiri, hlipanje se ustavi šele, ko ga oblačiva. Grozno, upam, da bo kmalu minilo.

Mi tudi 1x na teden. Je pa fora, da se je do pred kratkim zelo rada umivala lase oz. vsaj ni imela nič proti – sedaj pa imamo tudi mi malo kričanja, tako da res nevem, kaj se ji je tako zamerilo!?

Pozimi 1x na teden, poleti skoraj vsak dan, ker je imela na lasišču za cel peskovnik peska.
Pranje še kar gre, ko pa vidi fen, pa tuli, da jo slišijo vsi sosedi. Kriči! Po novem tudi, ko vklopim palični s. :((((((
Kdaj to mine?
Stara je 26 mes.

Maria, sem imela tudi jaz ta problem, ki sem ga rešila tako, da nisem uporabljala fena in paličnjek ter sesalec po predhodni najavi – zdaj bom pa naredila to.

Je pa res, da še dandanes ne prenese glasne muzike ( prihod Dedka mraza ) in glasne televizije…………

2x na teden!

Tudi dvakrat.

Loti, midve se tudi dogovoriva. Povem ji, da bova laske s fenom posušili, da je ne bo zeblo,……..Ima tudi svoj mali fen- igračko na baterije, da si tudi punčke posušijo lase …….Tudi tistega ne smem vklopiti. Razložim ji, pokima, se dogovoriva, nato ša kriki… Palični mešalnik je strah in trepet kakšna 2 meseca, leto in pol prej pa je ni motil. No, glasna glasba pa je ne moti. Pravi: bol gasno, mamica! Tudi če že meni preseda glasnost, ona še vedno uživa. Ah, bo že…:-))

1x na teden pozimi, po potrebi večkrat, poleti pa pogosteje

Pri nas prakticiramo tako kot Metka. AMpak kakšna solzica še vedno ne uide.

na tri tedne

Pozimi enkrat na mesec ker ni nobene potrebe, da bi jih pogosteje, sej tudi takrat, ko jih umijemo, je to bolj zato, ker se kao “spodobi” – drugače niso nič umazani ali smrdeči. Poleti pa pogosteje, zaradi peska.

Ker se kopamo, zgolj v vodi vsak dan, lase in lasišče večkrat splahnemo, ker se naša heroinja od vekomaj rada tunka in je zelo ponosna na to, da se ne boji vode (stara dobri dve leti).

Šamponiramo pa po potrebi – odvisno od pogostnosti potenja, smradu. Včasih tudi le mesečno enkrat. Včasih dvakrat na teden.

na 3 tedne.

Lase umivamo 1x na teden, poleti posute s peskom 🙂 kakšenkrat več… je pa res, da upiranja pri umivanju skoraj ne poznamo.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

New Report

Close