Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zbudil me je potres!!!

Zbudil me je potres!!!

Saj ne morem verjet! Ura še 4 ni, pa že bedim. Pred kratkim me je zbudil potres. Dobesedno! Zatresla so se tla, hiša je spuščala posebne zvoke. Kakšen strašen občutek!
Nikjer pa ne najdem nobenega poročila o tem. Verjetno niso toliko ažurni…

Me pa zanima: je še kdo čutil???

Da se kmalu umiriš ti želim.
Sama se spomnim velikonočnega potresa, ki se je prav lepo čutil tudi v Domžalah v bloku in vem, da sem se še cel dan po malem tresla (od strahu).

Tudi pri nas (v tujini) se dan ni začel prav nič lepo. Ko bi otroci danes morali začeti pouk po dolgih počitnicah, smo zjutraj dobili obvestilo, da je umrl Emir in je razglašeno tridnevno žalovanje… šole, službe zaprte.

Čimmirnejšo nedeljo vam želim in dobro jutro.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ja, res! Tole je na staneh Seizmoloskega zavoda:

Agencija Republike Slovenije za okolje, Urad za seizmologijo in geologijo sporoča, da so seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic zabeležili v nedeljo, 15. januarja 2006 ob 3. uri in 41 minut močan potresni sunek. Po preliminarnih podatkih je bilo žarišče potresa 43 kilometrov severovzhodno od Ljubljane, južno od Mozirja. Preliminarno ocenjena magnituda potresa je bila 3,0.

Ocenjujemo, da intenziteta (učinki) potresa v širšem nadžariščnem območju ni presegla pete stopnje po evropski potresni lestvici (EMS). Po prvih podatkih so potres čutili prebivalci Mozirja, Šoštanja, Velenja, Žalca in okoliških krajev.
Pred tem potresom je bilo več potresnih sunkov. Najmočnejši, magnitude 2,3, je bil ob 3. uri in 34 minut.

Srečno! Lepo nedeljo vsem.

Hvala vama za link. Sem že prej gledala na to stran, pa seveda še ni bilo poročila, sem bila prehitra.

Lepo nas je streslo, ni kaj… Ne vem, ali se mi je pozneje samo zdelo, ampak kot da je bilo nekaj šibkejšega še PO tem…

Upam, da je zdaj temu konec, bilo je dovolj! Kako hitro človeku streseš strah v kosti!

Vladka, ne zameri mojemu neznanju: kdo je Emir? Voditelj v Kuvajtu? Saj si v Kuvajtu, če se ne motim?

Pa lep, miren dan želim vsem!

Ja, prav imaš, emir je vodja države.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Jep,jest sem se tut zbudila.

Da bo potres,sem na svojem telesu živo čutila vsaj 15 minut prej.
Toliko,kaj več o tej čutni zaznavi ne bi zaenkrat komentirala.

Zakaj pa potem sploh pišeš takšne stvari,napisala bi da si ga tudi ti čutila pa je!!!Tudi jaz imam šesti čut in zaznavam potres prej preden zatrese pa to ni nič takšnega.

Jst isto. Zbudila sem se in potem se je streslo, takoj zatem.

Kaj pa vem-tole o šestem čutu. Jaz sem začutila dva manjša sunka prej, pred “tavelikim”, ki je zbudil celo družino. Ali je to šesti čut ali samo večja senzibilnost… hm, ne vem. Ali pa je oboje eno in isto…

Šesti čut? A ti še kdaj prav pride? – resno

Tudi jaz sem se zbudila pred tem. In ne prvič. Pogosto se zbudim jaz, pet minut za tem pa še hčerka, ki je izgubila dudo. Nič nadnaravnega.

No bom pa obelodanila današnji potresni dogodek.
Približno 15 minut prej sem se prebudila brez kakšnega posebnega razloga,bi lahko na hitro rekla.Ne vem od kod,ampak prva misel,ki je šla čez moje možgane je bila-joj,potres bo!Postala sem nemirna,živčna in v postelji sem se nekajkrat postavila v sedeči položaj in gledala ven skozi balkonska vrata,kot da bi koga pričakovala.Telo sem imela bolj napeto kot struna in vse je “vrelo v mojem telesu”.kot ,da sem senzor ali živa bajalica.
Ko sem za trenutek zaprla oči,sem v trenutku videla prizor,kako dve plošči se pomikata ena prozi drugi.Ta prizor se je odvil za vsak ko sem zaprla oči in sem na koncu budna pričakala potres.
Toliko in ne gre za to,da bi se hvalila.Je pač tako.

Tudi jaz sem kar dobro čutila potres. Sicer sem bedela, pa ne ker bi me slutnja zbudila, je pa res, da sta bila pred tavelikim dva malo milejša sunka. Zanima me, od kod ste tiste, ki pravite, da ste ga dobro čutile, oz v kakšnem radiusu nas je streslo…

JSZ SEM IZ CELJA, To čemur ti praviš čutenje, pa ni nič drugega kot to, da so pred glavnim potresnim sunkom bili že kar nekaj manjših, kar je telo zaznalo, zaradi tega si se zbudila. Meni se je zgoidlo isto.

Japs-bližina Celja.Imela sem tudi filmček,predvajale so se slike,ko sem zaprla oči in to pri budni zavesti.Točno sem vedela za kaj gre.

saj ti pravim 😉 pač telo je zaznalo potresne sunke, in potem je podzavest vedela, da je potres, ti si to dojela, čeprav nisi vedela zakaj in to je to, in potem še večji sunek. Saj je bilo pri meni podobno.

Vladka K. , sem radovedna kaj počneš oz. počnete tam doli tako zgoodaj – 05:22
?

Vstali smo že ob 4:00 🙂
… ko je bila ura pri nas že 6 in ja, je res kar težko čakati vse do pol desetih, ko čakamo na Živ-žav.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

New Report

Close