Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

Zanima me kje lahko trenutno dobim najugodnejši stanovanjski kredit?
Zanima me tudi razlika me stanovanjskim kreditom in finančnim lizingom?

Kredit
Dobiš ga do zneska 5 mio posojila. Ti si dejanski lastnik stanovanja, plačuješ pa mesečne obroke do poplačila. Plačaš še zavarovanje kredita

Leasing
Je vse kar je nad 5 mio posojila. Banka ti da hipoteko nad tvojim stanovanjem. To pomeni da je ona lastnica, ne ti dokler ne poplačaš posojila kredita. Če ga ne zmoreš plačevati ga lahko mirno proda. Lahko seveda prej poplačaš in se ta hipoteka zbriše ven. Plačaš zavarovanje kredita ali podpiše kak porok zate, ki jamči da bo on plačeval zate če ti ne zmoreš

Najugodnejši…različno
Samo ponavadi je najugodnejši tam kjer imaš odprt tekoči raču. Poznajo te kot stranko, ki je že sodelovala z njimi. Seveda pa lahko dobiš poonudbe še drugih bank in jih lahko med sabo primerjaš.

Me pa zanima še mnenje drugih glede najugodnejšega kredita-kera banka!

Kredit je lahko tudi nad 5 mio, odvisno od finančne sposobnosti. Zavaruješ ga lahko s plačilom premije, poroki ali hipoteko.

O lizingu za nepremičnine bo pa kdo drug kaj več povedal.
Lp Joan

Pa en lep dan želim, Joan
nova
Uredništvo priporoča

Tale odgovor od x-a je mimo. Ker se tukaj ne spoznamo čisto na vse, povprašaj na banki. Dodala bi le to, da ni nujno najbolj ugoden kredit pri matični banki, vsaj pri najini ni bilo tako. In kot sem že večkrat napisala – najbolj zanesljiva pot je ta, da svoj položaj opišeš na več bankah, oni ti predstavijo ponudbo in se odločiš.

Kakšen znesek pa misliš vzet? Midva sva bila zaenkrat na Sparkasse in Hypo banki. Na Sparkasse ne moreš vzet na zavarovanje pri zavarovalnici (ne verjamejo v to), v Hypo pa lahko. Pri nama gre za velik znesek in bova vzela na hipoteko. Meni se hipoteka ne zdi noben bav-bav, veliko ljudi pa ima strah pred njo. Če ne odplačuješ, ti hišo vzame ali banka (hipoteka) ali zavarovalnica (zavarovanje pri zavarovalnici). Torej si ob hišo v obeh primerih.
Naugodneje? Nimam pojma :))). Midva sva komitenta Hypo banke in NLB. Na Hypo banki se moraš življenjsko zavarovat za minimum 50 eur na mesec, če seveda še nisi. Poleg tega lahko, če spremljaš tečaj chf in eur, vsake 3 mesece zamenjaš valuto za bolj ugodno. Trenutno je razlika kar velika.
Na Sparkasse pa pride mesečni obrok toliko, kot če seštejem obrok na Hypo + 50 eur. Na Sparkasse lahko tudi, če imaš kakšne “dobre mesece”, plačaš višji obrok in se na račun razlike odšteje glavnica in če nekaj mesecev plačuješ večji obrok, lahko npr. poleti ko so dopusti, kak obrok izpustiš. Itak pa imaš svojega svetovalca, ki ga pokličeš in vprašaš kar te zanima.
Na Hypo je odplačevanje možno preko trajnika ali pa da ti trgajo obrok od plače, na Sparkasse pa poleg omenjenega tudi na položnico.

Leasing pa so nama v obeh bankah odsvetovali. Če sem prav razumela zaradi davkov in zaradi tega, ker če hočeš kaj spreminjati v hiši (v 20 ali 25-ih letih je ponavadi treba), moraš banko prositi za dovoljenje, itd…

Drugi teden greva pa še v Bank Austria.

V Abanki so zelo flesibilni,jaz sem vzel hipotekarni kredit pri njih.Sem zelo zadovoljen ker smo kredit izpeljali v 14 dneh, pa še po zelo nizki obr.meri.

Srečno!

New Report

Close