Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek RECEPT ZA KUS KUS

RECEPT ZA KUS KUS

Pozdravljeni, me zanima če ima kdo kaksen pravi recept za kus kus? Hvala in pozdravcek, Mojca

jaz ga naredim vedno kot prilogo; prelijem ga z vrelo juho in počakam 20 minut.

Ma meni je še najbolj všeč samo z olivnim oljem, dodanim čisto na koncu….:))
Zraven pa zelenjavni polpetek…. :)) Ali pa kej drugega…:))

Včasih zmešam notri kako zelenjavo…. no, jaz ne maram, da se okusi preveč mešajo…..))

20? Jaz pa samo 5…:)

no ja….jaz malo zaspim zraven……hahahah

Recept je na vrečki!

jaz poprazim cebulo ali por na ol. olju,
temu dodam sesekljano zelenjavo, (korencek, brokoli, cvetaco, grah koruzo ipd) zacinim z timijanom, soljo, se malo dusim, nato zalijem z vodo, ne vem koliko ker delam v veliki ponvi in po obcutku, tako tot da bi delala bolj gosto juho. po kakih 10 minutah, ko je zelenjava skoraj skuhana dodam kuskus tako, da se zadeva zgosti, to kuham na malem ognju se kakih 10 min.
in to je to. na isti nacin pripravim polento, le da jo kuham potem le 3 minute, tako polento lahko natribas se sir in das popect v pecico, njamski.

kuskus am meni kar nekako smrdi, ne vem, nisem ga se samega jedla da bi mi bil dober

uglavnem

lpn

Podobno kot rižota z morskimi sadeži je tudi kuskus z morskimi sadeži super! Sicer pa je bil pred tedni v Žurnalu ali Dobro jutro en bolj pristen recept z rozinami, piščančjim mesom, mandlji in zelenjavo. Zelo okusen. Pač malo bolj nenavaden.

meni je všeč pripravljen po receptu na vrečki kot priloga jetrcam v omaki.
Ali pa pripravljenega dodam v vok k prepraženi zelenjavi, dodam jajček in pripravim kot pečen riž.

Vi govorite, kako pripraviti pšenični zdrob (resda posebna pšenica in nekoliko drugače narejen), ki se prodaja kot kus kus. Pravi kus kus je severno afriška jed, kjer je omenjeni zdrob le priloga. sicer pa imajo različne države (Maroko, Tunizija, Alžirija) različen kus-kus. eden je z ovčjim mesom, drugi z govejim itd…

ena od variant:
Serves 4:

500 g lean mutton meat

100 g butter

1 onion

1 clove of garlic

salt

pepper

1 bay leaf

4 tablespoons green peas

1 kohlrabi (turnip cabbage)

2 tomatoes

2 red paprika

3 carrots

1 tablespoon tomato pulp

1 teaspoon tabascosauce

250 g semolina

preparation: Cut the meat in cubes, roast with half

of the butter, chopped onion, fine chopped garlic. Season

with salt and pepper. Fill up with water, add the bay leaf

and cook for 45 minutes. Add sliced kohlrabi, peas, sliced

paprika, sliced tomatoes and sliced carrots. Season this

ragout with the tomato pulp and tabascosauce. Moisture

semolina with 125 ml hot salt water and shape crumbs. Put

thess crumbs in a sieve and hang it in

the pot with the ragout, but it must not touch the liquid.

Put a lid on top and cook for 60-70 minutes.

Serve ragout and semolina separately.

Ti si taglavna, celo angleško znaš.

Hja, meni je tudi arabski bolj všeč, ampak se še nisem odločila, da bi šla vsak mesec po zalogo, pa kupujem in kuham tistega v vrečki s kamelo…

New Report

Close