Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek potovanje kot darilo – kam?

potovanje kot darilo – kam?

Očetu nameravam kot darilo ob rojstnem dnevu podariti potovanje. Kam je vprašanje, na katerega ne najdem odgovora. Ne mislim Maldivov in kakšnih oddaljenih destinacij. Za okrog 150.000 SIT – 200.000 SIT za 2 osebi. Mi lahko kaj svetujete? Bi bili Kanarski otoki OK?

LP

Ne vem kaj točno nameravate, ampak mi smo staršem (že nekaj let nazaj) za obletnico podarili safari v Tunisu in so bili zelo zadovoljni. Šlo je za kombinacijo nekajdnevnega safarija + nekajdnevni oddih v enem izmed hotelov v Hamametu. Vendar bodite pozorni na agencijo, nekatere safari ponujajo kar z avtobusom, nekatere pa z jeepi, kar je bistvena razlika. Z jeepi je zadeva veliko bolj fleksibilna in prilagodljiva in se da videi tudi tezje dostopne stvari, ki so z avtobusom nedosegljive. Je pa to izlet primeren od spomladi dalje.

Ojla,

če se ne motim, lahko dobiš tudi darilni bon, tako da se obdarjenec sam odloči kaj stori z njim.

O darilnem bonu sem tudi sama že premišljevala, ampak moj oče oz. oba z mamo sta taka mečkatorja, da obstaja možnost, da potem nikamor ne bi šla.

Ja, mi smo bli poleti na kanarskem otoku Fuerteventura, 14 dni, polpenzion, neki manj kot 130.000 (letalo iz muenchna+apartma, ki je bil res mega, res…+zajtrk, večerja + takse), potovali smo preko agencije odklop (imaš na spletu) in to dvakrat, obakrat na isti otok, dobili točno to, kar so obljubili.
je pa na kanarskih zdaj kar lepa temperatura. ne vem, no, nam je bilo všeč.
res da smo šli mi zaradi windsurfanja, vendar so vetrovni ravno poletni meseci, takrat je res veliko vetra, je pa kljub vsemu zelo toplo.
Je pa na otoku tudi ogromno “penzionistov” in vsi so izgledali, kot da se imajo strašno fajn.

ja, Kanarski so definitivno prava stvar. Jaz priporočam Teneriffe, lahko pa tudi kateri drug kanarski otok. Zdaj je tam toplo – je večna pomlad in ni nikoli tiste hude vročine, je pa vseeno toplo.
Tam pa imate več možnosti. Da samo lenarita ( kot večina “penzjonistov”, ki hodijo tja), ali pa si najameta avto ( ki je zelo poceni) in si malo ogledata otok, saj je res zelo zanimiv. Pa na vulkan lahko gresta – na 3000 m nadmorse višine in skoraj do vrha se pripeljeta z avtom…

Odhod letala pa priporočam iz Graza.

New Report

Close