Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krema proti strijam

krema proti strijam

katera vam je pomagala, kaj predlagate.

Poleg teh boš našla še majhno morje zadetkov, če boš uporabila iskalnik.

LP

Pa lahko, da ti prav nobeden od teh zadetkov ne bo pomagal, če imaš kožo, ki je nagnjena k strijam. Na žalost, je tako.
Mene so razveselile 14 dni pred porodom. Redno sem uporabljala Garnier kremo proti strijam.
Sem pa slišala za neko karitejevo maslo od L”occittane(se opravičujem za morebitne napake), ta zadeva naj bi bila zelo učinkovita v boju proti strijam. Srečno!!!

Glede na to, da imamo v žlahti dva dohtarja (plastika), sem se že prvič hitro pozanimala, kaj uporabiti. Pa sem dobila kratek in jedrnat odgovor: Niveo in mandljevo olje, pa upaj, da imaš elastično kožo.
Torej bi lahko zdaj na vse pretege hvalila Niveo, ampak v bistvu imam to srečo, da nisem pridelala nobene strije, ker imam pač dovolj elastično kožo.
Tako da – žal ni vse v kremah, kar so mi potrdili tudi “naši dohtarji”.

Tudi sama sem se mazala samo z mandljevim oljem in se je dobro izšlo.

Res je, če imaš dedno zasnovo za občutljivo, neelastično kožo boš imela več težav. Sam sem opazila, da mi najbolj učinkuje najprej obvezen pealing za telo, nato pa krema proti strijam. Z rokavico in pealingom si najprej odstranim odmrlo kožo, do dobro odprem pore, nato pa se namažem s kremo. Kaj pa vem, meni je všeč od VICHY-a. Sama krema se hitro vpije, ni mastna in strije stanjša da so manj vidne.

Za samo preventivo pa je mandeljevo olje in vsi pripravki na to temo.

Lep pozdrav,

Biba

pozdravljena!
preden sem zanosila sem imela 47kg ko pa sem šla rodit sem imela 77kg kar pomeni da me je razgonilo po domače.pomagala mi ni nobena krema pa sem probala od vichy in vse ostale odvisno koliko imaš raztegljivo kožo in koliko te je sedaj v kup.
lp

Sama krema prav gotovo ni pripomogla k temu, da sem jo zvozila brez strij, mi je pa zelo dobro dela, ko me je srbela koža po trebuhu: Sanosan mama.

Afroditina proti strijam vsako jutro in vsak vecer, ker me je trebuh srbel. Nimam prevec elasticne koze, res je pa, da sem se zredila le 6 kg, mulc pa je imel 51 cm/3280g. Nimam niti ene strije – nimam pojma kako to. Splet okoliscin in po moje ne Afrodita. 🙂

Neja

Jaz sem se mazala z Vichy-jevo kremo proti strijam. Ker pa je ta krema kar draga, sem jo kombinirala s Chicovo… Nisem imela nobene strije, je pa res, da je veliko odvisno tudi od same kože.

Moja sestra je v nosečnosti dobila veliko strij po trebuhu (res, da ni nima preveč elastične kože) ampak se je začela kmalu po porodu mazati z Vichyevo kremo proti strijam in po cca 2-eh mesecih so izginile – se sploh ne vidijo. Jaz sem imela dve manjši na stegnu in sta mi tudi izginili po mazanju s to kremo.
Jaz tudi nisem verjela, da ti lahko karkoli odpravi strije in sem se celo nosečnost “namakala v mandljevem olju, pa se jih vseeno dobila, ta Vichyeva krema je pa nama res pomagala.

Vichy trikrat na dan. Vmes bepanthen intenzivni losijon. In počez še mandljevo olje. Ma sem bila spolzka, da sem se kar limala, ampak rezultat=trebuh brez strij. Pa je bil ornk trebuh, pa jaz v letih, ko koža definitivno ni več elastična. Edine strije ki jih imam so iz pubertetnega zagona rasti.

New Report

Close