Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kontaktne leče

kontaktne leče

Posim za nasvet glede kontaktnih leč.
Zanima me katere leče uporabljate (vam ustrezajo), s čim jih vzdržujete in kje jih naročate.
Pri optiki mi vsiljujejo kontaktne leče Zeus, ki mi že pred leti niso ustrezale.

Uporabljam mesečne Zeissove, čistim jih s Ciba Vision solo care vodico oziroma raztopino. Naročam jih pri

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Jaz uporabljam kontaktne leče ZEISS (mehke) že vrsto let in mi zelo ustrezajo. Za čiščenje pa uporabljam tekočino OPTI FREE. Leče naročam pri ABA OPTIKA MARIBOR, tam kupujem tudi tekočino.

LP

nova
Uredništvo priporoča

ali kdo uporablja dnevne leče in koliko je cena?

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

jaz uporabljam eno/dvoletne leče, mehke, mislim, da so nekaj na W (Wohl ali kaj podobnega), izdeluje jih pa Zeiss. jaz sem jih kupila pri optiki -50.

Tudi jaz uporabljam Zeissove, mesečne, tekočino pa Opti-Free. Mogoče boljše, da menjaš optiko:) Meni so pred leti v eni optiki čisto narobe izmerili krivino in sem že mislila, da ne prenašam več leč dobro. Potem pa sem zamenjala optiko… Jih pa zadnja leta več ne kupujem, ker jih uporabljam samo poleti kakšen mesec na morju in pozimi za smučanje. In mi grejo v optiki toliko na roko, da mi 2x na leto dajo par poskusnih leč.

Lp

Uporabljam mehke, mesečne Bausch&Lomb in tekočino Renu. Naročim pri optiki Pirc, so precej cenejše od tam kjer sem jih kupovala prej. Cena za 3 mes.je približno 6.500 sit, dnevne se mi zdijo full predrage, čeprav so najbolj “zdrave” za oči, najmanj pa take za večletno uporabo, zato sem se tudi odločila za mesečne.

Verjetno sem ena redkih, ki še uporablja trde leče (Oculus Zagreb), menjam jih približno na dve leti (če jih prej ne zgubim) in sem z njimi zaenkrat še zadovoljna. Vsi z mehkimi lečami pa mi zatrjujejo, da če bi poskusila mehke leče, zagotovo ne bi več nosila trdih… Moj okulist pa mi zaradi cilindrov in visoke dioptrije ne predpiše mehkih leč.
Uporabljam pa tekočino Aosept.

Ciba Vision Focus Monthly + tekočina Opti Free. Kupujem preko

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Johnsonove Surevue mesečne, tekočina Solo Care.
Zelo zadovoljna.

Naročanje pri optika pirc. Preverjeno najceneje. Pa še na dom dobiš!

tudi jaz imam cilindre in visoko dioptrijo pa lepo že kar nekaj let nosim mehke torične leče. Sem probala s trdimi ampak so… trde v primerjavi z mehkimi kot da greš iz fičota v mercedesa. :)))

New Report

Close