Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj je to sreča?

kaj je to sreča?

vprašanje je v naslovu?

Mislim, da bi morala prebrati: Pascal Bruckner: Nenehna vzhičenost: esej o prisilni sreči, zbirka Claritas pri Študentski založbi

_________________________________________________________________
Ideal sreče

V Nenehni vzhičenosti (Pariz, 2000) Bruckner dokazuje, kako je ideal sreče, podedovan od razsvetljenstva, sčasoma postal resničen credo sodobnosti, ki kulminira v zahtevi po sreči za vse. Ta, v načelu svobodomiselna zahteva, postane represivna takoj, ko se sreča preobrazi v resnično dolžnost. Bruckner je z izrazom “prisilna sreča” poimenoval ideologijo, ki človeka obvezuje, da vse vrednoti iz zornega kota užitka oziroma izogibanja trpljenju. Gre za poziv k vzhičenosti, ki vse tiste, ki se ne pridružijo, priklene na steber sramote.
_________________________________________________________________

Predvsem je minljivo stanje, odvisno od raznih dejavnikov….:))

Jaz sem srečna, ko sledim svojemu srcu…. delam to, kar me veseli…. sprejemam druge v svoji drugačnosti…. Ko me mine napad migrene….

…. pa poln krožnik pašte….:)))

Ja, SREČA, SREČA, SREČA.

O sreči, se da marsikaj zapisati. Ravno sedaj jo omenjano v POLNOČNEM KLUBU.

Udeleženec kluba pravi, da je sreča, da je še živ.

SREČA, je skladnost naših misli, besed in dejanj.

Je zapisal: M. Gandhi

Glejte, ponovitev “Polnočnega kluba”

Srečno v novem letu 2006.

LP PRABABI

tudi meni je bil ta polnočni klub res super. SREČNO!

AJA, ZAME JE SREČA: MOJI OTROCI IN MOŽ, PA ZDRAVJE IN VSI, KI JIH IMAM RADA

Sreča je, če znaš v svoji duši živeti tako visoko, da te človeške bednosti ne dosežejo.

La Rochefoucoult

Sreča je kot milni mehurček.

Če nekdo vedno plava na mirnih valovih oceana sreče, se mu že po prvih kaplah dežja neudobnosti in tegob zdi, da ga je zadel orkan nesreče. Kaj je sreča spoznaš šele takrat, ko doživiš tudi nesrečo.
Naj vam leto 2006 izpolni vsaj del upov in pričakovanj.

Ni tako temnega oblaka, da ne bi imel vsaj svetlega robu.

Glede na tvojo drugo temo, je sreča ta, da si vdovec z dobro pokojnino.

Da smo zdravi. Da imamo voljo za nove podvige v življenju in da se potem veselimo uspehov. Da imava z možem službo in plačo, da lahko otrokom nudiva čimbolj brezskrbno otroštvo. Da nisem fouš nikomur, ki ima več, kot jaz. Da znam videti, kaj so prave vrednote. Da me obkrožajo pozitivni ljudje. Da me ne doletijo nesreče brez moje krivde.

Ja, kot sem že zgoraj zapisala, o SREČI, se lahko piše še pa še.

Prav tako tudi o nesreči, naj je bo čim manj.

SREČNO SREČNO IN ŠE 1 X SREČNO!!!!!!!!

LP PRABABI

sprejemam druge v svoji drugačnosti.

Ti??

;))))) No, ta je pa dobra.

Zame je največja sreča, ko pogledam svojo družino, sploh če se jim iskrijo oči, da se že na daleč vidi, da so srečni tudi oni z menoj vred. Največja sreča pa je še vedno naše zdravje, kajti hudo je, ko kdo od nas zboli, samo tega se bojim in želim, da bomo zdravi, potem bomo tudi srečni!

:)))) Me ne poznaš, da bi lahko sodila…..:))

Sreča je zame, da ne pozabiš gledati z otroškimi očmi, da znaš iskreno ljubiti in da ti srce ne poledeni zaradi krutih življenskih izkušenj. Aja pa sreča je, tudi da si neskončno hvaležen za vsak objem malih ročic:)

srečno vsem

Ko resnično sprejemamo življenje in se zavedamo, kam gremo, nas nihče ne more razočarati – zato smo lahko popolnoma srečni.

Bodite srečni!

Sreča je stanje duha, ki ni odvisno od zunanjih dejavnikov.

Bodi srečen brez vzroka. To je prava sreča!

Tako so definirali SREČO nekateri znani ljudje….jaz jo bom ob kakšni drugi priložnosti 😉

Sreča
Sreča obstaja v tem, da varuješ samega sebe. Benedict SPINOZA

Sreča je kot krava; k nekaterim obrača glavo, drugim pa hrbet. Italijanski pregovor

Sreče ne spoznaš z glavo, temveč s srcem. Norveški pregovor

Unča sreše je boljša kot funt modrosti. Valonski pregovor

Več ko znaš, več sreče boš imel. Burmanski pregovor

Znak neizkušenega človeka je, da verjame v srečo. Joseph CONRAD

V sreči ni partnerstva. Francoski pregovor

Če hočeš biti srečen, moraš skrito živeti. Francoski pregovor

Velika sreča je često kamen spotike. Francoski pregovor

Če sreča ni zmerna, se sama po sebi ruši. SENEKA

Velika zapreka sreče je pričakovanje prevelike sreče. FONTENELLE

Sreča ljudi mnogo prej zlomi kot nesreča. Martin LUTHER

Skrivnost sreče ni v tem, da delaš, kar ti je všeč, ampak da ti je všeč, kar delaš.

Sreča daje mnogim preveč, nikomur pa dovolj. MARCIAL

Preveč sreče je nevarno. Ruski pregovor

Sreča in steklo, kako naglo se zdrobita. Nemški pregovor

Sreča je kakor sonce. Kadar je najlepša, zatone. Ivan CANKAR

Srečen človek je ladjica, ki pluje pod ugodnim vetrom. Kitajski pregovor

Vsak srečen človek je lep. Irski pregovor

Sreča lahko moža ponese čez potok, če hoče vanj skočiti. Danski pregovor

Sreča se nahaja v vsem. Treba jo je samo znati razločiti. KONFUCIJ

Sreča leži okrog nas; treba jo je samo pobrati. REMARQUE

Nihče nima pravice da me uči, kako bom srečen. Immanuel KANT

Kdor o sreči samo sanja, naj se nikar ne čudi, če jo bo prespal. Ernst DEUTSCH

Skrivnost sreče je v tem, da pričakuješ mnogo od sebe, pa malo od drugih. GUINON

Moškega osreči mnogo stvari, ženo samo ljubezen. SCHLEICH

Sreča je samo ljubezen in samo ljubezen je sreča. CHAMISSO

Bolje je naleteti na srečnega moža in ženo kot na bankovec za pet funtov. STEVENSON

Da bi bili srečni do določene meje, moramo tudi trpeti do določene meje. E. A. POE

Nikoli ne bo resnično srečen tisti, ki ni bil nikoli nesrečen. GRAF

Tudi meni se zdi, meni, ki imam dobro življenje, da metulj in milni mehurčki, ter tisto, kar je njim podobno med ljudmi, najbolje ve, kaj je sreča. NIETZSCHE

Sreča je nekaj duhovnega, a ne telesnega: njen izvor je v žrtvi, a ne v užitku, v ljubezni, a ne v uživanju. LACORDAIRE

Biti moraš srečen, da lahko nekoga osrečiš; treba je nekoga osrečiti, da bi ostal srečen. MAETERLINCK

Današnji ljudje so tako neuravnovešeni, da se počutijo nesrečni že, če samo enkrat niso srečni. Graham GREENE

Dve napaki moraš premagati, domišljevanje, da ti do sreče nič ne manjka in malodušje, kot da v tem svetu ni mogoče biti srečen. EPIKTET

Najsrečnejši ljudje so tisti, ki zagrabijo življenje na najštevilnejših mestih. Ljudje, ki trpijo, so tisti, ki imajo samo eno zanimanje, pa jim ga usoda oropa. Theodore ROOSEVELT

Kdor pozabi svojo srečo, da išče srečo drugih, najde svojo za nameček. Henry Bordeaux

Resnično in trajno srečo prinaša samo prava in globoka ljubezen. Zares osrečuje samo ljubezen, ki se žrtvuje. Jože Vesenjak

Kdor išče samo svojo srečo in kdor je od misli nanjo nekako obseden, jo najprej izgubi. Anton Stres

New Report

Close