Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepoved kajenja

Prepoved kajenja

Ma kaj je to res? Sem nekaj slišala pa skoraj ne morem verjet…. Me pa ful veseli, če bo res….:))
Mislim, v zaprtih prostorih……:))) jupiiiiiiii:))))

Bivša kadilka….:))))

Kje si pa to slišala?

Tudi mene veseli, če je res, veliko bolj z veseljem bom šla kam ven.
Zadnje čase me je začelo kajenje tako motiti, da grem že sama sebi na jetra. Samo da malo smrdim po dimu, sem že vsa nesrečna.

Vse lepo in prav. Samo v Italiji je tak zakon in res ni lepo videt kako pred vsakim gostinskim lokalom narod kadi. To je zame še bolj……………

Raje res strogo ločeni prostori ali pa lokali za in brez.

Ma ena frendica mi je prej povedala…. ma je tudi ona samo nekje slišala….:))

Mene pa kajenje pred lokali čisto nič ne moti….. itek grem samo mimo…..:))))

Torej – rekla – kazala …

Mislim da ni rekla – kazala. Se že nekaj časa govori o tem zakonu, ki naj bi prepovedal kajenje na vseh javnih mestih. Kar pomeni, da tudi nikjer zunaj ne bo dovoljeno kaditi.

Kako bodo to izvedli mi ni čisto jasno.

Lep večer,

V.

Ma ja…. sej zato sem tuki vprašala…..:))

Prow v extreme pa res ne bi blo treba, no….:))

Nekaj takega se lahko prebere na netu:

Če vprašate mene, bi podoben zakon predlagala tudi in predvsem za alkohol!

…. in tudi pivo je alkohol!!!!

Nataša

__________________________________
.
V središču: Kadilski zakon
Ljubljana | 5.6.2005 | Tanja Volmut

V Sloveniji naj bi že konec letošnjega leta dobili strožji protikadilski zakon. Pripravljajo ga na Ministrstvu za zdravje in bo podoben italijanskemu, kjer velja popolna prepoved kajenja v zaprtih javnih prostorih. Pri nas vsako leto zaradi bolezni, povezanimi s kajenjem, umre približno 3000 ljudi. Slovenci smo strogi protikadilski zakonodaji večinoma naklonjeni.
V Sloveniji naj bi že konec letošnjega leta dobili strožji protikadilski zakon. Pripravljajo ga na Ministrstvu za zdravje in bo podoben italijanskemu, kjer velja popolna prepoved kajenja v zaprtih javnih prostorih. Pri nas vsako leto zaradi bolezni, povezanimi s kajenjem, umre približno 3000 ljudi. Slovenci smo strogi protikadilski zakonodaji večinoma naklonjeni.

________________________

Datum: 19.01.05 | Zvrst: gospodarstvo | Čas: 20 s
ALEKSANDER SALKIČ
Najstrožji protikadilski zakon v Evropi

Prepoved kajenja v Italiji tudi na vlakih

V Italiji je 10. januarja v veljavo stopil eden izmed najstrožjih protikadilskih zakonov v Evropi. Kajenje je prepovedano v vseh javnih zgradbah, pisarnah, barih, restavracijah, diskotekah in hotelih, dovoljeno je le v posebej označenih in ločenih prostorih s prezračevalnim sistemom. Kdorkoli bo v prostoru, v katerem je kajenje prepovedano, prižgal cigareto, lahko pričakuje kazen v višini najmanj 27 evrov, če pa bo kadil v prisotnosti otrok in nosečih žensk, bo kazen znašala do 600 evrov. Prepovedano je tudi na vlakih, kar je pomembno tudi za slovenske potnike. Nadaljuje Aleksander Salkič, vodja službe za organizacijsko komuniciranje pri Slovenskih železnica

____________________________

EU grozi prepoved kajenja

Antonio Vidali

Novi evropski komisar Markus Kiprianu za zdravje in varstvo potrošnikov se bo prizadeval za prepoved kajenja v EU

Nov evropski komisar Markus Kiprianu iz Cipra je izjavil, da podpira strogi irski zakon proti kajenju in da se bo prizadeval, da bo v svojem petletnem mandatu tak zakon lahko uveljavil v vseh državah EU. Irska je 29.marca sprejela strog protikadilski zakon, ki prepoveduje kajenje v gostinskih lokalih in na javnih prostorih.

Kljub protestom lastnikov lokalov, so ankete pokazale, da javnost v večini podpira zakon. Tudi Kiprianu meni, da imajo Evropejci pravico do zaščite pred tobačnim dimom še posebej na delovnem mestu in v javnih prostorih.

Ja, kaj pa… a jih čmo še ubit, kadilce? Meni so pa ful butasti taki zakoni (sem nekadilka), takoj pa podpišem, da je treba to bolj strogo uresničevat . Recimo, da je v gostilni res nekadilski prostor. Kar se pa tiče nekih kafičov in tega, se mi pa zdi, da delajo kadilci dosti večji promet kot nekadilci, saj so večinoma bolj in večkrat pripravljeni it kam na hitro na kofe al sok.
To, da bi pa alkohol prepovedali, je pa itak absurd. a kr prohibicijo da bi meli??
LP

Ne, ne…ne ubit….. naj imajo svoje prostorčke….. mene samo moti, da grem nekam jest, na pijačo ali plesat, pa morem (če hočem bit tam) vdihovat dim…. pa še cunje mi smrdijo do gat in modrčka…..:))))

Glede alkohola….. če nekdo pije svoje pivo ali karkol že, s tem zastruplja samo sebe….. mene pa ne…. tko da…. :))))

Nataša…..za poročilo pa hvala…:)))

Seveda delajo večjo profit….jaz se pa glih zaradi dima izogibam barom….:)) Verjetno tudi večina nekadilcev…..:))

Kajenje me izrecno moti v restavracijah. To pomeni, da ne morem v miru pojesti svoje hrane.

Zakaj pa bi alkohol prepovedali kar po defoltu? Meni na primer sem in tja paše kak kozarec piva ali vina, kar ne pomeni, da se ga nasekam do onemoglosti. Ogrožam pa tudi nikogar ne. Če kdo zraven mene kadi, pa sem prisiljena vdihavat dim, kar pa me resnično moti in načeloma tudi ogroža.

edino smiselno bi bilo ali narest določen delež povsem nekadilskih restavracij, v mešanih pa strogo ločit prostore.

Zato ker alkohol smrdi po defoltu :))))

In zato, ker se je včasih v etru neke slovenske radijske postaje slišalo tole, s čimer se absolutno strinjam:
______________________

“Kajenje je v povprečju zelo nezdravo!
Ampak povprečen kadilec manjkrat pretepe svojo ženo kot povprečen pijanec!!

_____________________________

Jaz ne bi ukinila alkohola zaradi občasnih kozarčkov vina ali piva (tudi sama vsakih nekaj let popijem kakšen deci šampanjca). Jaz bi ukinila alkohol zato, da bi bilo manj smrtnih žrtev v prometu, da bi bilo manj propadlih zakonov zaradi alkohola in da bi bilo manj pretepenih žena in OTROK ter tudi živali…..

Če gledaš s te strani, bi bilo življenje brez alkohola lažje in lepše!

In če gledaš s te strani, je alkohol veliko večje zlo kot cigareti!

Nataša

Drage moje, čisto vseeno je, kaj bo po novem napisano v zakonu o prepovedi kajenja, ker ga itak ne bo nihče izvajal v praksi.
Preden napišejo še kakšen nov zakon, naj raje pošlihtajo pravilnike o delu inšpekcijskih služb.

Žal, pa tudi mene cigaretni dim vse bolj moti, čeprav sem tudi sama bivša kadilka.

Pa tangice in mini krila tudi prepovedat. ( dvigujejo pritisk ubogim moškim in resno ogrožajo njihovo zdravje ter posledično ogrožajo družino in seveda širšo družbo – otroke tega človeka ” pokojnega ” moramo pač preživljat ne?)

Jaz se tudi strinjam s tem, da v restavracijah ne bi smelo smrdeti po cigaretih oz biti zakajeno….
Evo ga na, tržna niša..kavarna za nekadilce:)) bi lahko mamice z otroki hodile tja; nekadilci, ki jih moti cigaretni dim; bivši kadilci, ki se še izogibajo pogleda na cigarete in ljudi, ki uživajo v kajenju…
Ampak prohibicija mi pa še vedno ne gre v račun:) zraven tega bi to pomenilo ,da se nikoli v življenju ne bi mogla več nasekat do
onemoglosti 😉
LP

NatašaH, če ne bi ti, bi jaz podobno napisala! Nisem proti alkoholu, rada imam dobro vino, včasih mi zapaše pivo. Želim pa si, da bi nekako spremenili slovensko mentaliteto, v kateri je vsak, ki pije ves večer in nato vozi, heroj.

ja, ampak s prepovedjo zagotovo ne bi spremenili mentalitete, še nikoli se ni s prepovedjo takih stvari doseglo.
LP

Nataša, pravzaprav se v nekih točkah strinjam s tabo.
Ampak čisto se pa ne. Kdor pije z mero in kot sladokusec, verjetno živi bolj zdravo kot povprečen kadilec. In če popiješ vsak dan pri kosilu en deci dobrega vina, še nisi pijanec. Moji stari mami, ki je konec prejšnjega meseca umrla za rakom, smo zaradi slabokrvnosti in po nasvetu zdravnika vsak dan dali pol deci pravega terana, prav poživilo jo je.

To da nekdo nima mere, je izraz njegove šibkosti. Da alkoholizem vodi tudi v nasilje, vemo. Vemo pa tudi, da posledično trpinčeni niso dovolj močni, da bi se alkoholiku postavili po robu, kar pa je spet druga tema. In s splošno prepovedjo alkohola nima prav veliko zveze.
Tisti, ki ga kronično potrebuje, ga bo vedno dobil. Tudi mamila so prepovedana, pa jih še vedno vsako leto določen delež umre za posledicami prevelikega odmerka!!!

V poslovnem svetu na primer ima vino posebno vlogo, iz njega je narejena cela znanost. Nikakor ni narejena za tiste, ki ga ne znajo ‘ven pljunit’ ampak za tiste, ki s tem kažejo neko tradicijo in kulturo pitja ter delno poslovne običaje. Tudi takim je najbolje, da se alkohol prepove, saj sommelierji so ‘itak koj navadni pjančki’!

Jaz pa ne bi ločevala prostorov v gostilnah, barih,… Bi pa pritisnila na lastnike, da bi pošteno uredlili ventilaciski sistem in poskrbeli za odvod dima (da me ne boste napadle – ne kadim, smrdi mi, ampak tole ločevanje me pa tudi moti).
LP

In ce vsako jutro v lokalcku poleg sluzbe popijes en dober kapucino in prizges en cigaret, se nisi kadilec. Zivis pa verjetno enako zdravo kot vsakdanji pivci kozarcka po kosilu.

Ce kdo za sankom cuza svoje pivo, tisti trenutek res zastruplja samo sebe. Ko pa se s tezavo odlepi od sanka in se vsede v avto, ogroza vse udelezence v prometu na poti do doma, potem pa verjetno se doma svoje najblizje.
Zame je alko bolj nevaren od cigaretnega dima. Vonj imata pa oba ogaben.

*****Če vprašate mene, bi podoben zakon predlagala tudi in predvsem za alkohol! *****

A ne raje za kavo, ki zvišuje krvni pritisk, kvari žile…….

Zaradi težav s srcem je veliko več smrti kot pa zaradi slabih pljuč.
Je tako ali ni?

New Report

Close