Starševski čvek

Zdravstveno zavarovanje - beli recept

Default avatar
Pozdravljeni!

Zanima me, koliko se vas je odločilo za t. i. zavarovanje zdravil (če dobiš zdravilo na beli recept in ti ga potem ni treba plačati v lekarni).
A ta zadeva pride prav (pri povprečni rabi zdravil, se pravi nič posebnega?

Zanima me še, koliko "belih receptov" dobivajo otroci pri pediatrih in drugih zdravnikih.

Hvala, N.
Default avatar
VELIKO KUPUJEM V LEKARNI, Z RECEPTOM ALI BREZ...

redko, redko pa dobim bel recept...noja virolex je na bel (za herpes)

sirup sinecod je tako samoplačniški...ostale zdravila za otroke so pa na zelenga, skoraj vsa
Default avatar
Za otroka si tega nadstandarda itak ne moreš zrihtat. Če dobi otrok nekaj na beli Rp, boš morala to plačat, ne glede na to kakšno zavarovanje imaš ti. Če nisi glih pogosto bolana, oz ne jemlješ že redno kakšnih zdravil, da bi bila pogosto pri zdravniku mislim da se ti še ne splača. Morda kasneje ko se pojavijo kake kronične težave z zdravjem.
Default avatar
tule še en link s podobno temo

Default avatar
Se kar strinjam z ostalimi.
Tudi sama letos nisem obnovila zavarovanja zdravil, ker praktično ne hodim k zdravniku.
Lp.
Default avatar
Moj otrok dobiva redno beli recept in zdravila ne plačujemo, le v lekarno KC jih moramo hoditi iskati.
Default avatar
Imela doplačilo, pa sem morala ravno tako kupovati Yarino, pa še kaj se je našlo, ki je bilo na belem receptu, pa spet ni šlo v nobeno skupino, pa sem plačala.
Letos ga nisem podaljšala.