Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravi zajtrki

Zdravi zajtrki

Pozdravljeni.
Zanima me ali vasi otroci zajtrkujejo in kaj po vasem je zdrav zajtrk. Kaj pa imajo vasi otroci najraje?
Lep dan!

midva z binetom jeva najraje sendvičke in pijeva kakav zjutri

Mi jemo razne kruhe (črni, koruzni, polnozrnati, rženi,…) z namazi : maslo+med, maslo+marmelada, sveži sirčki, topljeni sirčki, domači skutni namazi, maslo+rezina trdega sira in zraven mlečni napitek(mleko, kakav, bela kava, medeno mleko) in če se le da še 1dcl sveže stisnjenega pom. soka ali pa čaj z veliko pomaranče in medu. Druge variante so še mlečni gres/riž/polenta/kus-kus s sadjem ali čokolado, umešana jajčka, polnozrnate palačinke, razni misliji z mlekom in suhim sadjem(to naš ne obrajta), polnozrnata štručka+jogurt ali skuta s sadjem, potem za povrhu pa še razno sadje(celo, sokovi, koščki v jogurtu in skuti).

Meni se zdi, da kar zdravo jemo, gledam pa da je v enem obroku nekaj mlečnega + nekaj polnovrednih OH + nekaj vitaminskega.

Lp,
T.

tanita, kako pa nardiš kus kus s čokolado? skuhaš kus kus in noter naribaš čokolado ali kako drugače? pa domači skutni namazi-kako? hvala.

drugače pa mi med tednom za zajtrk pojemo samo kakšen jogurt ali rogljič, ravno toliko da tavelika2 ne gresta s praznim želodčkom v šolo/vrtec, potem imata pa zajtrk tam, med vikendom pa običajno kruh z namazi, pa gres, pa polento in mleko…

New Report

Close