Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

deklica veka

Default avatar

berilo

Moja hči je bila bolana, zato nismo prebrali zgodbice Deklica veka, ki je v berilu za 2 r./9 . Ali mogoče kdo pozna to zgodbico. Berilo je ostalo v šoli. Kako do zgodbice, da jo danes preberemo.
Hvala in lep dan.
Default avatar

obika

A daste mail
Default avatar

obika

Se oproščam ampak mi imamo doma dve berili za drugi razred devetletke in notri ni te zgodbice. Se opravičujem.
Default avatar

berilo

Naslov berila je: Na mavrico po pravljico

zgodbica ali pravljica Deklica veka, tako mi trdi hči, ki si je danes zapomnila samo naslov. Pomagajte mi, še je čas kakšne pol ure.
Hvala
Default avatar

berilo

To je slovenska ljudska pravljica, toliko sem uspela najti.
Default avatar

Ariadne

Deklica veka

Deklica je pometala in našla krajcar. Za ta krajcar je kupila piskrc in je šla jagode nabirat. Tam jo je zajela noč. Deklica je precuknila piskrček in zlezla vanj, da bi prenočevala. Kmalu je prifrčala muha in prosila, ali sme pod streho.
Deklica pravi:" Kar sem noter pojdi, zate bo že še kaj kraja." Komaj je muha noter, prileze žabica, potrka in vpraša:
"kdo je tam notri?"
Deklica pravi:"Jaz, sirota deklica in muha pobrculja."
Tudi žabica prosi za streho, deklica pa jo povabi:"No, pa pridi še ti sem noter, se bomo že stisnile!"
Potem priskače še zajček, potrka in vpraša:"Kdo je tam notri?"
"Jaz, sirota deklica, muha pobrculja in žabica pokrculja!" Zajec prosi:"Ali daste še meni malo prostora?"
"Kar skoči sem noter, bo nam pa topleje"
Pozneje pride še lisica:"Kdo je tam notri?"
"Jaz, sirota deklica, muha pobrculja, žabica pokrculja in zajec - novi hlapec!"
"Bo pa še zame kak kotiček," pravi lisica in se zmuzne noter.
Ponoči pricota še medved in vpraša:"Kdo je tam notri?"
"Jaz, sirota deklica, muha pobrculja, žabica pokrculja, zajec - novi hlapec in lisica pridna deklica!"
Medved pa nič ne prosi, marveč se kar baše noter.
Toda piskrček poči, deklica pa veka.
Default avatar

berilo

Hvaaaala imava še čas do šole, da si brebereva.
Hvala in lep dan.
Default avatar

berilo

Nisem imela dosti časa za pisanje, a me vendarle muči e eno vprašanje, ali ni to pravljica Mojca pokraculja (morda novejši naslov), ljudski naslov pa je Deklica veka?
Hvala, lep dan.
Default avatar

Ariadne

dosti pravljic si je podobnih, jaz sem tudi najprej pomislila na Mojco Pokrajculjo.
našla sem jo pa tukaj:
Default avatar

berilo

Še enkrat prav lepa hvala. Danes sva jo pred šolo prečitali, si jo je zapomnila, ker je podobna Mojci pokraculji.
Hvaaaaaaaaala za trud.

P.s.: dogaja pa se v šoli isto, kot je zapisala nekje zgoraj forumka, sošolci nočejo pomagati. ko sva včeraj zjutraj vprašale po pravljici, so deklice samo debelo gledale, nobena pa ji ni hotela povedati o čem se v pravljici gre. Pa otroci v 2 r./9.
Žalostno.
Tebi pa še naprej en lep sončen dan!