Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kile in tabletke

Kile in tabletke

Darge soforumovke!

Povejte mi:

Ali konc. tabletke res vplivajo na težo?

Se takrat redimo samo zato, ker pač preveč jemo in premalo pokurimo?

Ali pa je tu še kakšna višja matematka?

Meni se ne zdi, da bi veliko jedla, kile pa grejo gor in gor. Sem pred letom in pol ful shujšala (hčerka alergična na mleko in jajca, imela dieto), bila ful ponosna, si nabavila garderobo, zdaj pa to!

Hvala za vsak odgovor, še bolj pa za nasvet.

Balonček

Tudi jaz sem se zredila in sicer za 20 kg, ki sedaj nocejo vec dol. Nisem nic vec jedla, se enako gibala pa je slo vseeno gor. Tako, da tabletke vplivajo na tezo.

V mesecu in pol sem se zredila za 20 kil. Šlo je tako hitro gor, da danes sem še oblekla hlače jutri sem jih spravila samo do stegen.

Jemala sem tabletke minulet. Jedla sem tako kot prej vse življenje, ko sem imela vedno konstantno težo( ni nihala, če sem veliko jedla ali pa nič)

Celo še malo bolj sem pazila na prehrano in tudi gibala sem se.

Potem sem z njimi nehala za dve leti, začela ponovno jemati tabletke(logest-jemala sem jih 2 leti) teža je ostala ista, nisem se pa mogla v petih letih nikakor znebiti tistih odvečnih 20 kil….do letos, ko sem jih pol že zgubila, pol pa upam da bo šlo tudi čimprej dol.

Nevem enim tabletke na težo ne vplivajo nič, meni so ogromno, nekaterim malo…potem se pa vsak sam odloči kaj je zanj najboljše.

Nevem zakaj je šla meni teža tako drastično gor ker ko sem to omenila ginekologinji me je samo nadrla, da bi mogla pa tud mal športat, a ne???!??!

Nevem, mogoče zaradi tega ker prej nisem imela rednih menstruacij( jih tudi zdej nimam, pa sem krepko čez 20) in hormoni pri meni niso bili uravnovešeni, potem se jim je pa verjetno malo utrgalo….:O))))))

LP

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem jedla tabletke 10 dni, pa sem v tem času pojačala za 5 kil. Ko sem jih zaradi tega vrgla v koš, se mi je teža hitro normalizirala.

sem jedla diane 35, noro se mi je povečal apetit, enako po stedirilu m-kot je napisala že ena pred mano, enim vpliva na tel.težo, drugim pa ne…jaz jih nisem več povohala…še zlasti, ko sem slišala komentar nekega zdravnika, da noben ginekolog svoji ženi ne svetuje tabletk:-o

jedla stediril m, potem microgynon……šlo 5 kg dol in pri tem ostalo

To ste me zdaj prestrašile. Jaz sem lepo shujšala 12 kg od avgusta. Zdaj pa jem tabletke (še ne 14 dni), zredila se sicer še nič nisem,ampak zdaj pa res dvomim da jih bom jedla še naprej (imam pa cilest). Kriza!!!!

Jaz imam Harmonet, baje ful nizka koncentracija hormonov, pa res ne vem, ali naj neham. Jem jih pol leta, odkar jih jem, sem se zredila 6-7 kg.

Menjava garderobe in slabše počutje. Slaba vest, ko kaj pojem.
Včasih pa celo skočim na sobno kolo.
Pa vseeno gre gor.

Jaz sem se po tabletkah zredila okrog 7kg…samo se mi zdi, da zaradi tega, ker sem dosti več jedla. Potem sem čez nekaj let nazaj shujšala za vseh teh 7kg oz. še malo več.

To leto (7. leto jemanja KT) sem se čez poletje zredila 3 kg. Nato pa sem se odločila, da preneham s KT. In sem se že veselila, ker so mi vse kolegice rekle, da bom zdaj pa sigurno spet shujšala. Ampak je pri meni očitno drugače…jaz sem se še samo zraven zredila:((( Nonstop sem lačna…groza.

Lp

Še moja zgodba.
Tabletke (stediril- m) sem jedla 8 let, nato vmes prekinila in rodila, sedaj jih ponovno jem že 2 leti (cilest), pa imam ves čas enako težo. Nikoli nisem občutila, da bi mi tabletke povečevale apetit, možno pa je, da je to tudi psihičnega izvora, saj o tem vsi ves čas govorijo, da če uporabljaš tabletke se tudi zrediš.

lp, mamii

Cilest, gor 1 kg

Jaz sem svojo zdravnico prosila, da mi predpiše KT, da se lahko zredim kako kilco. Jemala sem Minulet 1 leto, nisem dobila niti grama 🙁 in sem nehala.
Lp

Najprej diane 35, nato logest. Skupaj 7 let pa imam non-stop konstantno težo. Res je, da nekaterim poveča težo to, da telo zadržuje vodo, ko ješ kt, vendar pa novodobne tabletke nimajo takih učinkov. Preberi malo odgovore dr. Pušenjaka pa tudi ostalih ginekologov.

Sem jemala Cilest, pa mi je bilo po njih skoz slabo, skoz sem imela občutek da se mi je zagozdila v grlu in da jo okušam, … tako da sem morala vedno nekah mlet v ustih. Zredila sem se cca. za 6-7 kg. Sem jih opustila pred letom dni in shujšala za cca. 10 kg. Sedaj imam spiralo….včasih zaradi tega tudi boleč trebuh…! Sem že razmišljala o sterilizaciji pa poznam kar nekaj primerov ki jim j eta poseh mal na psiho ‘udaril’….tako da o tem ne razmišljam več.

Tabletke men niso nikol prav ‘sedle’; skoz neka slabost, pa bluvanje na vsezgoraj, pa še zredile so me.
Jaz jih nebom več jemala, raje spiralo!

Lp
talari

Jemala Diane 35,pa sem bila depresivna,zdaj jemljem Logest in sem se zredila v pol leta za 10 kg.Sigurno jih bom zamenjala.

Jaz imam 2,5 let Logest. Me je že ginekologinja opozorila, da gre lahko teža gor ali dol do 4 kg (več praviloma ne). No, meni je k sreči šla dol. Brez vseh diet ob normalni prehrani sem šla z 62 na 58 kg. Resnično jem vse, kar mi paše, tudi mastno, sladkega pa ne maram.

Se je pa moja kolegica med jemanjem kt zredila za nekaj kg, ker se ji je takrat povečal apetit. Baje jo je ginekologinja na to opozorila.

Za tiste, ki vam naraste teža, poizkusite z nizkodoznimi tabletami: Logest, Cilest, Yarina (preprečuje zadrževanje vode).

New Report

Close