Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek drugi avto-za mestno vožnjo

drugi avto-za mestno vožnjo

Rada bi nasvet tistih, ki imate drugi avto – jaz ga potrebujem predvsem za prevažanje otrok v vrtec, na dejavnosti, za v trgovino… Sedaj imamo le enega in sem večkrat brez, ker ga potrebuje mož.
Razmišljam o nakupu majhnega nekaj let starega avtomobila, ki malo pokuri in s katerim nasploh ni dosti stroškov… (saj vem, da takega ni:))
S katerim avtom ste vi zadovoljni? Koliko star avto svetujete? Kakšne so kaj cene? Vsak nasvet pri izbiri mi bo prav prišel!
ŽuŽu

Jaz imam Clia. Sem ful zadovoljna. Dela ko urca. Za po mestu je pa ravno ta prav.

LP, Nika

Tudi mi smo začeli razmišljati o drugem nujnem zlu :)))
Priznam, da bom morala pojestisvoja lastna načela :((((

Ogledujem se za avtomobilom, ki bo imel manj kot 45 kw, kar se krepko pozna pri obveznem zavarovanju, da bo sicer majhen, a vendarle prostoren.
Fino bi bilo, če bi imel pogon na vsa 4 kolesa in seveda servo volan in klimo.

4 x 4, klimo in servo volan, majhnost in okretnost ponuja le Subaru Justy (kot sem gledala), vendar so cene za rabljene avtomobile vseeno malo visoke.
Torej sem odmislila 4 x 4. In sta padla v ožji izbor Daewoo Matiz in Renault Twingo. Twingo je vseeno bolj prostoren od Matiza, saj je seveda smatran kot enoprostorec. Ampak Matiz je pa tako luštkano majhen :)))

Pri meni bo vsekakor padla izbira med tema dvema.

Starost? Do 5 let
Cena? Upam, da do 500K

Utopija? Ne vem, morda …. ampak, to je brezplačno! :)))

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

Ma, jaz bi imela Lancio Y10 mi je tok luštkan in cort avto.
Drugače pa tudi jaz priporočam clio. Se mi zdi, da ima še najboljše razmerje med kvaliteto in ceno.

Skoraj polnoletnega Subaru Justyja sem zamenjala za Ford Fiesto. Zadovoljna sem z novo izbiro – dela “ko šus”, pokuri zmerno, udoben in primerno velik za nas in kramo, pa dovolj majhen za parkiranje. Kupila pa sem “star” avto, glede na to, da je namenjen za cca 5-7000 km letno – prevoženih je imel 100.000 km.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Bi ti priporočala katrco, pa ni varna za otroke;).

Meni model ni bistven, bolj bi me zanimalo, kako se je avtu godilo do “moje ere”. Nikakor pa ne bi kupila avta brez klime in servo volana, tudi brez zadnjih vrat ne, če imaš male otroke.

Ja, twingo je luštkan za vozit, ampak ima pa en minus. In sicer razmeroma velika vrata, tako da če ga parkiraš nekam “na knap”, je potem težko ven zlest.

Kaj pa Picato?

jaz sem imela 5 let Matiza, je bil čudovit, povsod sem ga stlačila, pa okreten … No, pa smo nastali štirje in je za prevoz treh bab postal premajhen – za dva avtosedeža, pa za sovoznikovim sedežem je bilo kar malo prostora za noge (dokler je bila lupinica, je še šlo), pa vozička ni bilo kam za stlačit …
Zdaj pa sem pristala na 5 let stari Primeri (Nissan) in ne grem več v majhen avto . Tudi tega povsod sparkiram, pa megalomanski prtljažnik, v katerega spravimo kolo, pa voziček, pa vozičke za pupe, pa ves tedenski nakup. Vedno sem bila pristaš majhnih avtov za mestno uporabo, sedaj pa ne bi zamenjala nikoli več. No, kasneje, ko ne bo toliko “nujne opreme”, bom najverjetneje spet zarmišljala o majhnem avtu 🙂

Nataša H.tako poceni pa misilm,da twingeca ne boš dobila 🙂 Pred letom in pol sem dala za tri leta starega 1180000 (prvotna cena je bila 1250000 sit).
Je fajn avtek,sam ima res mali prtljažnik.

Boksi za parkiranje so povsot enako veliki, torej, če ga že najdeš lahko vanj stlačiš majhen ali večji avto. Torej, glede parkiranje se pa res ne sekirajte. Bolj se sekirajte kje v mestu boste dobile parkirni prostor.

Jaz priporočam Peugeota 206, jaz ga imam in sem več kot zadovoljna.

lp

fiat seicento???…na nivoju matiza…

lp

42na to ravno ni res s parkiranjem, jaz sem namreč matiza spravila v tiste majhne trikotničke, ki nastanejo, če so parkirna mesta v krog ali v ovinek(Evropark), pa če ga kdo mimo mesta postavi (takih je precej – občutno preveč za moje živčkanje:-)), ti je z matizom dovolj že 3/4 parkirnega mesta, z nissanom pa potrebujem celega. Res pa v končni faz vedno parkiraš:-)

Jaz sem si tudi umislila 3 mesece nazaj enega majhnega, za v vrtec, pa po mestu… .Do sedaj je bil pri hiši samo karavan in tudi večkrat brez, v mesto pa rajši z njim nisem šla, ker res nisem mogla parkirati nikjer, naredila krog domov, skoraj vedno. Sedaj ko pa imam Paulia (moder Clio) sem pa Jackica;))) parkiram povsod, tam ko se ta veliki peljejo mimo, jaz parkiram:))))))))))
.
Sem pa izredno zadovoljna z njim, je nov ni rabljen. Ampak ko sem primirjala cene rabljenih pa novih npr. 1480000 rabljen 2000 letnik, za novega sem pa odštela 2180000, s tem da ima vso opremo feltne, malo vleče na športnega,… Osnovni model je bil 1700000. Tako da potej primerjavi nisem veliko več razmišljala. Dobro odločitev ti želim, pa vzemi si čas, da neboš kakšen klump domov pripeljala.

lp

Mi smo kot drugi avto kupili C3, porabi zelo, zelo malo bencina, več kot 1 x manj, kot ta veliki, zelo mehek je, hkrati imaš občutek, da je dovolj prostoren, ima dovolj velik prtljažnik, vzeli smo takega na 5 vrat, tako da se lahko tudi vsi 4 peljemo in ni problema. Krasen avto. Pa še srebrne barve je, tako da se umazanija ne vidi in se z njim sploh ne ukvarjamo. Pa ta šibki motor je, pa najvišji bonus za zavarovanje, tako da je poceni vzdrževanje.

Jaz bi twingota.

Jaz imam Hyndai Atos in je tudi zelo simpatičen avto. Pa všeč mi je ker malo višje sediš, je fajn občutek.

Jaz pa imam 5-ko in čeprav je stara 15 let ji nič ne fali (razen servo volan za kakšno hudo parkiranje).

M.

New Report

Close