Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek talno gretje po celi hiši

talno gretje po celi hiši

Sva na začetku novogradnje in sva predvidla talno gretje po celi hiši, pa nič radiatorjev. Malo se bojim, da bi bila tla prevroča.
Ali se da temperaturo tal določiti ali je vedno ista? Kakšni parketi in ploščice so primerni za takšna tla? Hvala za nasvete.

Moja sorodnica je živela v Nemčiji, imela je talno gretje. Ko se je vrnila za vedno v Slovenijo, ni našla nobenih škornjev za zimo, ki bi ji greli noge. Vem za dva primera v našem mestecu, ko so talno gretje morali dati ven zaradi krčnih žil. Nekatere gospodinje tožijo, da jih bolijo noge od kar imajo talno gretje. Jaz ga bom dala samo v kopalnici. Lep večer!

Takšno gretje ima tašča v hiši. Tla so na otip topla samo na začetku kurilne sezone, ko se greje celoten sistem – vse skupaj nekaj ur. Ko se temperatura ustali, toplote na tleh ne čutiš. Meni je tak sistem mega, predvsem je prostor bolj enakomerno topel, pa lepše izgleda, ker ni radiatorjev.
Glede parketa in ploščic pa ne vem. Oni imajo v kopalnici in na hodniku ploščice, drugod parket, pa mislim, da ni nobeno od tega nič posebnega ali posebej prilagojeno za talno gretje. Oboje se dobro obnese.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Talno gretje je menda mišljeno samo kot dodatek, ne kot osnovno gretje.
Tudi jaz sem slišala in brala o krčnih žilah, revmi …. zaradi talnega gretja. Jaz ga ne bi imela – razen v kopalnici.

Pojdi po nasvete še na forum “obrtniki” oz. “gradimo”.
Tam boš našla mojstre, ki se spoznajo na zadevo in ti bodo povedali dobre in slabe strani.

Nataša

V Franciji, kjer imam sorodnike, recimo prakticirajo samo še talno gretje…skoraj ne poznajo več radiatorjev, v novogradnjah jih res sploh ne vidiš več. Jaz bi takoj dala talno gretje po celi hiši… Glede krčnih žil…še nisem slišala, pa imajo, kot sem napisala, vsi sorodniki talno gretje.
lp, Barč

Tudi pri tašči nihče nima težav zaradi krčnih žil ali česa podobnega. Res pa je, da se hiša ogreva na cca 21 stopinj, kar se najbrž pozna, pa vsi nosimo copate, ki imajo “konkreten” podplat, ne tistih iz blaga.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Bog ne daj, da bi kdo pomislil, da odsvetujem talno ogrevanje, nikakor ne! Kaj se bo koga prijelo oz. katere bolezni je tudi od človeka odvisno, rekla bi, ja tudi od copat, vendar, če je nekdo podvržen določenim boleznim (dedno), naj o dotičnem komfortu premisli.
P.S. sem še enkrat prebrala svoj prvi post, pa se je bralo, kot da odsvetujem talno gretje, zato ga z drugim popravljam. Lahko noč!

Talno gretje ima preveliko vtrajnost, zato se priporoča kombiniranje talnega ogrevanja z radiatorskim.
Lp

Talno gretje imamo po vsem pritlicju in nam je zal le, da ni po vsej hisi.

1. Radiatorjev ne potrebujes vec
2. Tla: temperatura tal je le taka, da lahko recemo, da NISO mrzla, vendar pa dalec od tega, da bi bila tla vroca! Se topla niso, pa je popolnoma dovolj, da temperirajo celo nadstropje do 23 stopinj.
3. Crpalka, ki vodi do talnega gretja, ima najvecjo zgornjo dovoljeno mejo za dovod vode 34 stopinj, vendar je to temperatra na vhodi v sistem, v samem sistemu, pod parketom, je potem vse bistveno hladneje
4. Malo dlje traja, da se zadeva zagreje in malo dlje, da se ohladi – karr v praksi pomeni, da imas lepo enakomerno temperirano hiso (toplo je tudi ponoci, ko pri nas drugje v sistemu (v nadstropju) ugasnejo radiatorji)
5. In nobenih tezav nimamo s tem, da imamo talno gretje pod parketom

Skratka, TOPLO priprocamo!

N:)

Nimamo nobenih tezav s krcnimi zilami, saj tla resnicno niso vroca! Pred sto leti so pac navadno radiatorski ogrevanje speljali v cevi pod ploscicami in takrat je bilo to res vroce in neuporabno. Danes je drugace.
4.

Mi imamo talno gretje po hiši in je super. Imamo sicer kombinirano z radiatorji, ker imamo velike prostore.Pozimi je super,ker prideš noter in te zebe v noge , se sezuješ in hodiš bos in ti je prijetno tolpo.Imamo pa v večini prostorov ploščice, ker si nisva upala dati parketa, ker bi popokal.Za tisstega ta dragega, ki baje ne popoka pa nisva imela denarja.
lp

Tudi mi imamo samo talno gretje in to o nekih vročih ploščicah je samo nakladanje. Najbolj mi je všeč v otroških sobah, kjer lahko mulčka sedita na tleh brez vsake podlage pod ritjo.

Jaz bi rekla, da se problem pojavi pri kombinaciji, sploh če se talno in radiatorsko gretje “fila” iz istega voda, cevi. Ker radiatorsko gretje potrebuje vodo segreto na 60-70 stopinj, talno pa 30-35 stopinj segreto vodo, torej pol manj. In če sta oba načina ogrevanja iz istega voda, je logično da je talno prevroče in s tem so povezane tudi težave. Torej se pri kombinaciji obeh priporoča, da iz peči peljeta dva ločena voda.

Amai, to sploh ni res, naredi se regulacija, ki v talno ne spusti vroče vode, ker talno gretje ni primerno za visoke temperature. Zaradi svakojakih “strokovnjakov” s področja ogrevanja, pa potem krožijo tako zelo napačne informacije.

Draga žirafa, nisem se oklicala za strokovnjaka, napisala sem svoje poznavanje zadeve, kot so jo nama razložili strokovnjaki ob odločanju glede ogrevanja v naši novogradnji. Ne vem, v čem je pa napaka, če se nekdo odloči za regulacijo, nekdo drug pa za dva ločena voda?

Hvala za vaše izkušnje.

se opravičujem. nisem prebrala zadnjega stavka, pa je drugače zgledalo…

Mi rabimo radiatorje zaradi sušenja perila, ravno zdaj sušim dva debela volnena puloverja in kup kavbojk, če bi sušila kavbojke v sušilcu, bi porabila preveč elektrike in če bi ta dva volnena puloverja sušila na zraku, bi se sušila en teden.

Čar radiatorjev je tudi v tem, da so hitro topli in tako prihranimo pri kurjavi. Ko pridemo pozimi domov, imamo radiatorje izklopljene ali jih imamo na minimumu, medtem ko prezračimo stanovanje, se radiatorji že zagrejejo.

New Report

Close