Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

sodna taksa

Default avatar

klod

Ali morda katera ve, kako je s plačilom sodne takse pri sklepu o dedovanju:

plačana mora biti v 15 dneh od:

a) zapuščinske obravnave
b) prejema sklepa o dedovanju, ki sem ga prejela 14 dni po zapuščinski
c) prejema sklepa o višini sodne takse, ki sem ga prejela dva dni po
prejemu sklepa o dedovanju

Kako je s prodajo podedovane nepremičnine, če jo prodam prej kot v 3 letih?
Ali moram sklep o dedovanju nesti na davčno ali kam drugam.

Na naši upravni enoti in na davčni so jih sami izgovori, nihče ne zna dati prave informacije.

Hvala za vsako informacijo.
Default avatar

Taša

Sama se prav tako ubadam z istimi vprašanji kot ti.. Sem popolnoma na istem... Sodne takse moraš plačati preden bo postal sklep pravnomočen, ker boš morala sklep potrditi na sodišču da je pravnomočen, takrat boš mogla imeti tudi potrdilo o plačilu sodnih taks, če ne ti ne bodo potrdili sklepa, da je pravnomočen...

Pri podedovani nepremičnini plačaš tudi davek na dediščino.. sama še sicer ne vem točno kako in koliko, (inf. še pridobivam) odvisno od višine nepremičnine, odvisno kateri dedni red si... pri nas bo to okrog cca. 15% od vrednosti nepremičnine to je ful velik.

Če prodaš nepremičnino pred 3 leti potem plačaš davek od prodaje 2% in davek od dobička 25%., to pomeni da če je nepremičnina ocenjena za 10 MIO ti pa jo prodaš za 15 potem od 5 Mio plačaš 25% davka to je 1,5 MIO....
Meni so danes rekli na Dursu, da moraš obvezno dati nepremičnino oceniti in sicer na dan ko je sklep pravnomočen.., jaz sicer nevem kaj narediti, se bom verjetno poslužila kakšne agencije za prodajo nepremičnine in jih prosila naj mi pomaga pri tem... ker sigurno obstajajo kakšne "luknje" v zakonu, da ne plačaš tako veliko davka od dediščine in ostale.. Oni so namazani z vsemi žavbami!

Ker to so veliko vsote in me je kar groza dati toliko denarja državi....V glavnem ko vse skupi sešteješ ti ostane "en drek"....

LP Taša
Default avatar

pikicapokica

Sodna taksa mora biti plačana v 15 dneh od:

c) prejema sklepa o višini sodne takse.
Kot dokazilo moraš sodišču predložiti (kar tudi piše na nalogu - opominu za plačilu sodne takse) položnico, da si takso res plačala in sicer v 15 - tih dneh od prejema sklepa.

lp, pikicapokica
Default avatar

ninocka

Po novem moras imeti nepremicnino v lasti 10 let in ne 3 kot prej. Ce prodas pred 10 leti placas 25% davka (ne placas pa hkrati tudi 2% davek na promet z nepremicninami - se izkljucujeta).