Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Palačinke

Palačinke

Odkar sem na svojem (eno leto) še nisem spekla spodobnih palačink, oziroma niso bile take kot sem želela.
Ali ve delate maso po občutku ali imate kak recept?
A pečete v palačinkarju ali navadni ponvi?
Kakšni nadevi so vam najljubši?

Hvala.

vse po občutku. najboljše se naredijo v stari ponvi, ki jo imamo samo za palačinke. otroka jih jesta obvezno s čokoladnim namazom (evrokrem), meni najljubše z limono in sladkorjem ali borovničevim džemom najmi njami…

Tudi jaz imam staro ponev samo za palačinke, nič ne kompliciram s testom, dam pa vanj malce pecilnega in obvezno mehko moko. Orehov nadev, eurokrem, marmelade, …

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Delam po občutku, ne preredko, ne pregosto.
Pečem jih v navadni ponvi (samo za palačinke) na staromoden način.

Na ponev kapnem tri kapljice olja, segrejem in vlijem maso za palačinke, obrnem in to je to… (lahko tudi na maslu ali olivnem olju..)

Namažemo pa največkrat z nutelo, dobro marmelado (marelica, jagoda), zavijemo in potresemo s sladkorjem v prahu ali polijemo s “sladkim grehom”…

maso po občutku
nadev zadnje čase večinoma rafaelo okus

v 1 tetrapak (0,33l) sladke smetane raztopim eno belo čokolado, zgostim s kokosom, po potrebi dosladkam

k.

Jajca, moka, mleko, radenska, ščepec sladkorja in ščepec soli – delam po občutku. Pečem jih v navadni teflonski ponvi z malo olja. Meni so všeč tudi s kislo smetano in sladkorjem.

Maso naredim iz:
– jajc
– mleka
– coca cole
– cimet
– moka
– ščepec soli in ščepec cukra

Masa mora bit gosta po občutku, nikoli ne delam po receptu.

Spečem jih v taflonski ponvi, na 2-3 kapljicah olja.

Nato jih namažem z raznimi okusi marmelade ali z nuttelo. Včasih zraven pošpricam s sladko smetano.

LP

..a potem palačinke s COCA COLO daš otročkom za jest???:(
Svašta!

če delaš s kokakolo zaradi mehurčkov in rahljanja, jo lahko nadomestiš z radensko.
Je manj strupeno.

Jajca, moka, mleko, radenska ali pivo, ščepec soli, ščepec sladkorja, dve žlici olja – ostalo po občutku (kar precej gosta masa). Pečem brez olja na teflonski ponvi.

Mi pa jih delamo iz polnozrnate moke, tudi po občutku, dodam samo ščepec pecilnega. Nadev je lahko tudi med, posut z mletimi orehi ali javorjev sirup. Veliko bolj zdravo in zelo okusno,

lep dan, miša

DA,….. se še ni zastrupil, ker je le te cca. 1 deci v celotni zmesi, sedaj pa si preračunaj koliko to pride na 1 palačinko od cca. 10-12.

LP

Tudi jaz naredim maso po občutku. Moj mož pa je od nekod privlekel recept in vedno dela palačinke po tem receptu in vedno mu ratajo.

3 jajca
12 dag moke
2,5 dcl mleka
3 dag stopljenega masla
malo soli.

Tudi meni niso nikakor šle od rok, pa se jih je enkrat lotil peči moj, uspele so odlično! Ne vem, kako mu uspe, da so tako tanke, rahle…, zato se raje ne trudim. Od takrat jih enostavno peče on in letos za rojstni dan smo mu z otrokoma kupili posebno ponev za palačinke. Sicer je z njo kar zadovoljen, ampak pravi, da so mu bolje ratale na navadni počrneli ponvi. Ker pa je imela zvito dno, ni šla na steklokeramično ploščo. Aja, maso naredi pa po občutku, vedno da vmes malo Radenske, verjetno je v tem skrivnost, pa maso vedno pusti počivat kako uro! Čeprav sem tudi jaz delala tako, pa niso preveč dobro uspele. Naš najljubši namaz: nutella s skuto. Dober tek!

New Report

Close