Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ŽENSKE BODITE DOMA-ABSURD

ŽENSKE BODITE DOMA-ABSURD

Kar zmrazi me ko pomislim na včerajšnje izjave nekaterih žensk v Trenjih…..da naj bo ženska, ko ima otroka doma, in skrbi za njih. Da je to nekaj najlepšega kaj se lahko zgodi ženski.

Res je, drži, je nekaj najlepšega kar se mi je lahko zgodilo, ko sem postala mamica, ampak da bi samo štedilnik glodala, to pa ne….. Uspešno vzgajam svojega otroka, imam urejen doma hkrati pa delam uspešno kariero.

LE V KATEREM VEKU ŽIVIMO???? Potem je najbolje, da ukinemo še možnost ločitev, pa splava, in naj nekatere mož tolče in pretepa, ona pa naj mu bo še hvaležna za to, saj sploh ima nekoga da jo včasih malo lopne.

Res primitivno, ni kaj

Takoj bi bila doma in se ukvarjala s svojima piškama, če bi se dalo, vsaj ene pet let…

eh, kar malo sem se nasmejala kako fino si tole napisala. ampak doma bi bla pa jest tud- seveda brez tistega kar je pol napisano.

Jaz tudi.
Ne rabim se potrjevat na več področjih, je dosti zame, če sem z družino.
Živim pač v srednjem veku.

Popolnoma se strinjam. Rada imam svojega otroka, vendar da bi bila 24 ur na dan doma? Kuhala, prala, pospravljala? Ne hvala. Si želim početi še kaj drugega v življenju.

Prav tako si otrok zasluži sebi primerno družbo. Naša je v vrtcu naravnost uživala. Imela je super vzgojiteljico in varuško. Nikoli, ampak res nikoli ne bi želela, da mojega otroka pazi babica, saj ona ni nadomestilo za družbo otrok. In tudi ni sposobna 8 ali več ur aktivno delati z otrokom, zraven pa še kosilo skuhati. Lepo vas prosim.

Sama sem hodila v vrtec in imam prekrasne spomnine nanj, veliko lepše kot potem na osnovno šolo.

Spomnim se une mamce včeraj v Lenartu. Obup. Poleg tega, kaj ima taka mamca za govorit o vrtcih? Ona je imela otroke, ko so bile razmere drugačne, pa tudi vrtcev ni bilo toliko.

Sploh pa bi imela še kritiko na Uroša Slaka, ki je obupno vodil Trenja. Ni držal niti v rokah, vsi so kr neki povprek lajali.

Jaz bi pa delala vsaj 4 ure dnevno, doma pa ne bi bila…. Pa ne delam kariere, ampak rada pa tudi malo zamenjam okolje.

Jaz sem pa bila doma tri leta po lastni želji in moram povedat, da sem imela na koncu že kar zadosti gospodinjenja in skrbi le za družino. Po prvem letu se mi zdi kar malo kruto, da moraš “oddat” malčka v varstvo, ampak pri dveh in pol, treh je pa skrajni čas, da se prereže popkovina. Se mi zdi, da sva midva (z možem) kar prav naredila, ko sva se odločila, da gre sin v vrtec ko bo star 2,5 let. Sama zdaj vidim, da sem precej zamudila na strokovnem področju, vendar menim, da bom imela še več kot dovolj časa, da to nadoknadim. Moj otrok pa me je v teh letih potreboval veliko bolj kot jaz službo in stroko.

Tudi jaz tako mislim. Ženske smo na svetu še za kaj drugega, kot samo za doma biti. Delam kariero, in sem zadovoljna. In če je mamica zadovoljna ko pride iz službe, je tudi otrok srečen.

Le kaj bi imela moja hčere od mene, če bi po celodnevnem pucanju zvečer nanjo kričala naj ne dela svinjarije???’ Ve, da mamica hodi v službo, da pridem popoldan po njo…in to je to.

Ženska je bitje in ne lutka, ki bi imela svoje mesto samo v kuhinji.

MOŽNOST DOKAZOVANJA BOSTE IMELE TJA DO 70-LETA.

Zakaj bi morale ostati doma ženske? Zakaj ne moški. Tako nedolžno vprašajte svoje može, če bodo kdaj prišli na to idejo.:-)))

Spet sem se spomnila po toči.-))))

Doji lahko le ženska.:-)))

Moj pravi, da bi ostal doma pri naslednjem. Samo dvomim, da bom jaz za to :))

Spet ena, ki prebere samo tisto, kar ji paše. Ne gre za dokazovanje. Sicer pa še enkrat preberi cel post.

Prepričana sem in za tem trdno stojim, da je vrtec za otroka veliko bolj primeren, kot varstvo babice. Otroci, ki ne obiskujejo vrtca so asocialni, se v šoli slabše vključujejo in doživljajo prave travme.

Tista starejša gospa je pozabila omeniti, da v časih, ko je imela ona otroke vrtci v tako majhnih krajih še obstajali niso, žene in možje so delali doma na kmetiji, bili so drugačni časi.
Absurd, kam smo prišli. Jaz pa mislim, da želim in hočem hoditi v službo in moj otrok v vrtec. Tako pač je in pika.
lp, Maša

Sem s.p., delam doma. Kljub temu je otrok hodil v vrtec, sedaj pa v šolo.
Saj je nemogoče bit skos skupaj.
Sva šli druga drugi že na živce po enem tednu, če je slučajno kdaj izsilila.
Sicer pa sem mnenja, da ne glede na to ali je mati doma ali ne, otrok rabi družbo vrstnikov in zamenjavo okolja.

Veš bit z otroci in opravljat poslanstvo mame ni srednji vek ampak najlepši poklic na svetu, požvižgam se na kariero, v službi te hitro pozabijo verjemi, otroci pa so tu, zdaj in za zmeraj!

Ko bom umirala se ne bom vprašala kaj vse bi še lahko v službi naredila ampak koliko časa bi lahko bila z ljudmi, ki jih imam rada pa nisem bila!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Danes se mi ravno da :)))
Po moje bi bilo treba poskusiti oboje; enega v vrtec pri treh, enega sploh ne v vrtec in enega v vrtec pri enajstih mesecih. Samo problem je, ker otroci niso robotki, ki bi se jih dalo sprogramirati in zato tudi na podobne situacije reagirajo različno. Lahko se trudimo in jih porivamo v določene kalupke, če pa imamo možnost, da se temu izognemo, je pa po moje to samo stvar ignorance in lenobe, če ne poskusimo. Po domače; nekatreim ustreza vrtec že od enajstega meseca in se mame sploh ne ukvarjajo z alternativami, drugim ne ustreza nikoli in pri takih je po moje brezveze govoriti, da je vrtec “dober”.

Ok, vsakemu svoje.

Saj ne misliš resno?????

Tako malo časa imamo na razpolago, da smo s svojimi otroci. Tako hitro zrastejo. Jaz bi zgrabila priložnost, če bi jo imela in bila doma do otrokovega 2. leta starosti. Nato bi ga dala v vrtec. Če bi mi bilo dolgčas, bi si že prej kaj našla za delat, medtem bi ga (če bi bila možnost) pustila pri babici. V vrtec bi ga dala, ko bi spet imela službo. Problem: nobena služba te ne bo čakala, iskat jo bo treba znova. Sicer pa imamo ženske po zakonu pravico do 4urnega delovnika 3 leta po porodniški – a kje te rabijo za 4 ure? Saj je fajn, da se počutiš kot del sveta (služba) ampak zamujenih let z otrokom ne bo nazaj. Mislim da je ta leta pametno narediti lepa, kolikor se da, kakorkoli že – s službo ali brez.

Bravo.

Ti ne misliš resno, kajne?

Jaz mislim popolnoma resno.Po tvojem mnenju so tisti,ki niso v vrtcu asocialni.Torej priznavaš da si tako zanič starš,da drugi bolje vzgajajo tvoje otroke od tebe.???

Točno tako. Postavlja se tudi vprašanje, ZAKAJ je tista mama doma. In kaj počne.
A so, hudiča, kar vse brezposelne in vlečejo mastne podpšore? Nikakor. Ene ste že naravnost obsedene. Ne mislim tebe, jap, se razume!

Govorim iz prakse. Otroci, ki niso obiskovali vrtca, imajo težave pri vključevanju med vrstnike ob vstopu v šolo. Težko navežejo stike, niso sposobni vzpostaviti in vzdrževati prijateljskega odnosa, mislijo, da mora biti vse po njihovem, ne znajo se postaviti zase in še bi lahko naštevala.

Če sem zanič starš, bo pa pokazal čas. Vsi se trudimo po najboljših močeh, kajne?

New Report

Close