Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kus-kus

kus-kus

Zadnjič sem kupila kus-kus. Pa nam ni bil všeč. zdaj pa me zanima ali se da kakšno pecivo naredit iz njega, ali pa kaj podobnega, samo da je okusno?

Pripravi ga z zelenjavo ali s suhim sadjem, če imate raje sladko. Sam kus-kus nima nekega okusa, je pa odličen z zelenjavo, z gobami, z raznimi omakami ali pa na sladek način s suhim ali svežim sadjem. Recimo kot riž nekako. Sam po sebi je bohpomagaj, v rižotah itd je pa super.

Jaz na čebuli prepražim zelenjavo (npr bučke) kot za zelenjavno rižoto, dodam sol in kuskus.
En dva tri in lahko in okusno kosilo je nared v le nekaj minutah. Zraven gre solata, lahko pa je to tudi priloga kakšnemu mesu.
Dober tek.

N:)

pri nas pa podušimo por, dodamo nasekljana filetirana piščančja bedrca, ter pripravimo s kuskusom (zmešano skupaj) Odlično! Traja pa 10 minut!

pravzaprav je okusen tudi sam, če ga pripraviš z maslom in česnom ter poprom je prav fajn. Odlično pa paše zraven kaka mesna ali zelenjavna omaka.

Kako pa se sam kus-kus pripravi? V mleku, vodi? Koliko casa? Kako?

ponavadi kupim instant kuskus, prilijem v posodo s kuskusom vrelo vodo in počakam 5 minut.

Ja, kus-kus sam res ni prav okusen, zato predvsem kot priloga potrebuje veliko omake… jaz ga naredim h golažu, h govejim zrezkom z veliko omake… sicer pa najraje z zelenjavo, lahko tudi mesom (kot rižoto).
Sladico? Morda narastek? Še nisem poskusila… uporabljam pa ga tudi za zakuho juhe.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Pripravljam ga kot rižoto in mi je zelo všeč :))) Možu pa malo manj…

čao

Kot hladno solato za v službo; z raznimi dodatki kot so kumarice, paradižnik, paprika in pa tune, sard.fileti, kapre,…

pripraviš ga po navodilih iz vrečke; osoljeno vodo zavreš, odstaviš, zmešaš primerno količino kus-kusa in pokriješ ter pustiš, da se napihne.

Skuhan v mleku – veliko boljši kot mlečni zdrob in naša ta mala ga zelo rada poje. Seveda kupim pšeničnega!

New Report

Close