Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vodene koze-norice

vodene koze-norice

Imam eno vprašanje, moja dveletnica je letos začela obiskovati vrtec. In seveda vodene koze so že v njeni skupini. No ine tudi ona je dobila eno samo pikico najprej na trebuščku. To smo opazili ravno pri zdravniku, ker smo bili ravno na pregledu zaradi vnete ritke. In zdravnica je rekla da sicer zgleda kot koza, da pa je težko reči če je to res to. In potem je dobila še eno pikico na nosku in na ustnici in to je vse. Nič jo ni srbelo, ni imela nobene vročine, skratka čist netipične kozice. In seveda jaz sem v dilemi, če je to sploh to. Sedaj jo imam doma, ker naj bi bila vsaj 10 dni doma, vendar pa nisem prepričana da ona sploh ima koze. Sem šla pa preverit v njeno skupino in imajo res otroci koze. Zanima me če ima tudi kdo izmed vas take izkušnje, da bi otrok prebolel koze v tako lahki obliki. Je pa res, da sem jih tudi jaz prebolela (po pripovedovanju mame ) na zelo blag način.

Tudi pri moji deklici je bilo podobno, v prvem razredu pa je zbolela za vodenimi kozami, je bilo čist neki drugega kot tiste pikice takrat.

A so norice in vodene koze isto?
V Kisovcu tudi razsajajo.

Iz kje si pa ti?

Vodene koze je “po domače”, uradni naziv pa je norice.
Moja hči jih je imela brez vročine.

Moja hči je imela v starosti osem mesecev (bila je v stiku z otroki z noricami) dve taki pikici. Zadrvnica ju je pogledala in se ni mogla odločit. Rekla je, da sta sicer tipični za norice, da pa jih je vseeno nekam sumljivo malo.
Potem sva šli prejšnji mesec zaradi nekih drugih težav na pregled na infekcijsko. Spraševali so naju glede noric, pa sem jim povedala, kako je bilo. Vzelo so ji kri in rekli, da bodo pogledali še to, ali je prebolela norice ali ne. Prišel je izvid v njem pa je pisalo, da je zaradi mejne vrednosti okužba z virusom noric nejasna in da je pregled treba ponoviti. Kar komplicirano, ne? še ne vem, ali jo bom res peljala, ker se še nisem pozanimala, kaj se je lahko v mesecu dni spremenilo (itak gre,če sploh, za staro okužbo), in kaj bo imela od tega.
Zgleda precej podoben primer, kot pri tebi.

Naša je tudi imela lažjo obliko in je pediatrina rekla, da bo še dobila “ta prave” norice. Tri leta je mim, pa jih še ni za vodet. Mogoče bo v šoli dobila težjo obliko noric.

Lp,
Karla

Nam je pa pedijatrinja rekla da se te ležje oblike pojavljajo bolj pri puncah.
Potem pa lohk dobijo zelo hudo obliko – a ima kdo izkušnje s tem.
baje da so nevarne norice pr nosečnicah?

To, da so norice nevarne predvsem za nosečnice sem slišala tudi jaz, in me je tega trenutno najbolj strah. Spominjam se, da sem se v rani mladosti igrala s tremi otroki, ki so imeli takrat norice, vendar jih jaz do danes žal še nisem dobila. Slišala pa sem, da so norice zelo nevarne tudi za odrasle ljudi, vendar ne vem več zakaj.

če še nisi noseča, se cepi. Lahko pa, da si se prekužila z njimi in si zdaj imuna, tudi to se zgodi. Npr. moji sestri brez ene same pikice.

Še bolj nevarne od noric so rdečke.

New Report

Close