Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cinizem brez primere

Cinizem brez primere

Sicer ne spada ravno v ta forum, dotika pa se nas vseh.

Poslušam poročila in slišim Janšo, ki razlaga okrog zvišanja davka na dodano vrednost. Kolikor jaz razumem, se bo povišal davek na hrano, literaturo, časopise in storitve in sicer iz 8,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Na očitke, da bo najbolj po žepu udarjen tisti sloj ljudi, ki že tako težko živi, Janša odgovarja, da to ni res, ker če po njegovem porabiš neto 100 SIT, plačaš na to 20 SIT davka, če potrošiš 200 SIT, je na ta znesek 40 SIT DDV-ja.

Torej, po njegovi logiki so najbolj obremenjeni tisti z visokimi dohodki, ker več trošijo in plačajo več davka. Saj ne vem, ali naj se smejem ali jokam.

Lp

Ja, točno tako :(((

Spet dva reka, ki mi vedno pogosteje krožita po možganih:
1. S polno rotji je luštno srat.
2. Sita vrana lačni ne verjame.

Mene je strah :(((( Bolj me je strah tehle prihajajočih reform kot ptičje gripe :(((((((((((((((

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Ni še za jokat, pretiranega razloga za smeh pa tud ni….. saj njemu tudi ni preveč do smeha…. :-)) pa še najmanj zavoljo Bajukovega zdravja.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/
nova
Uredništvo priporoča

rotji = ritjo 😉

Tipkam z dojenčkom v drugi roki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Preberite naslednje:
(na dnu strani preberite “ZA konec privilegijev, ZA enotno davčno stopnjo!”)

Tako, da boste spoznali še kako drugo stran, kot socialno-demagoško, ki jo fura sindikalist Semolič.

“Resnica je, da bo vzpodbujena gospodarska rast v zelo kratkem času (prej, kot v dveh letih) kompenzirala dvig DDV in izboljšala položaj velike večine Slovencev.”

V Smrkce sem že v otroštvu nehala verjeti 😉

Ej, prav rada bi videla tako razkošen dvig gospodarske rasti v dveh letih! A dajo garancijo na to???

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Ali lahko verjameš v uspeh trenutnega sistema ? Jaz prav zagotovo ne!

Saj si ne moremo privoščit, da gospodarska rast in BDP ne bi narasla…… saj nas že večina “kolegic”, ki smo jih daleč posekali ob vstopu v EU šije po rasti BDP.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Hja, tudi v enotno davčno stopnjo ne verjamem – pardon, v uspeh le-te. Bo treba angažirati bogato plačane možgančke oblastnikov in jih “nažicati”, naj skujejo kaj bolj sprejemljivega.

In morali bi se že 1x začeti zavedati, da si majcena Slovenije NE MORE privoščiti tako (kadrovsko) močnega državnega aparata. Tega nobena ideološka gospodarska rast ne reši 🙁

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Ja, ta od davka je odlicna.

V predrevolucijski Franciji je sel narod na cesto tulit pred Versailles, takrat dvor Ludvika 14. in njegove zene Marije Antoinette, ces da so lacni. Krajlica, vznemirjena zaradi mnozic, je vprasala enega svojih svetovalcev, cemu se kmetje tako glasno in jezno derejo. Svetovalec ji je obzirno dejal “Velicanstvo, kruha nimajo.” Kraljica je skomignila z rameni in rekla “Pa kaj potem, naj pa jedo pecivo namesto kruha.”

Francoska revolucija je prinesla svoje, Ludvika 14. so obglavili, pod rezilo giljotine pa je nezni vrat kmalu za njim polozila tudi njegova mlada vdova (takrat je bila stara 37 let).

Zgodba spada med anekdote, zgodovinarji si namrec niso na jasnem, ce je te besede kraljica res kdaj izrekla ali pa so zrasle na Rousseaujevem zelniku. Vsekakor pa bi morale biti vsem oblastnikom v vecen poduk, kako koncajo tiste kronane glave, ki popolnoma izgubijo smisel za realnost revezev.

Vsakrsna podobnost z danasnjo premierovo izjavo je vse prej kot nakljucna – kaksna razsvetljenska revolucija pa tudi slovencem ne bi skodovala, z giljotinami ali brez.

SG

Odlično, SG!

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

SG, kapo dol pred tabo! Odlično povedano.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

ženske, tole je branje!!!
se lahko vsi dnevniki in tedniki in kar je še slovenkega časopisja skrije pred vami :))))))))))

zakaj bi kupovala Mladino,
bom kar na forum skočila 😉

hja, kaj je že imel Janša z Mladino …???
:/

Seveda je navedba SG čista laž. Ludvik 14. je bil sončni kralj, ki je vladal najdlje od vseh francoskih kraljev, umrl pa pri častitljivi starosti zaradi gangrene (leta 1715).

Francoska revolucija je trajala od 1789-1799. Obglavljen pa je bil ludvik 16.

Hvala za popravek, ni slo za lazi, ampak malo dilseksije – se mi je v glavi zamesalo XIV in XVI, vse ostalo je pa cista resnica:))))

SG

Ni odveč dodati tudi to, da so tudi sami revolucionarji (voditelji) evenutelno padli pod rezilom giljotine in tako doživeli enako usodo kot Ludvik 16. Francija je kaj kmalu dobila novega monarha po imenu Napoleon.

Revolucije niso nedolžna reč.

Je bil sončni kralj, ja……. vendar tudi kralj številnih neuspehov vojskovanj…. Bravura SG je namenjena njenim dobrim primerjavam, pri čemer letnica in številka pred kraljem niti ni najbolj pomembna, poanta je drugje, a ne?

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Zmote je potrebno popraviti. In ta je bila kar velika. Ludvik XIV je pomemben pojem v zgodovini (absolutizem, “Država, to sem jaz”, ipd.), XVI. pa niti ne.

Bravura :-), kot ti temu praviš, pa verjamem, da je bila namenjena njenim primerjavam. Vendar, pomembno je pogledati celoten kontekst tistega časa, in tudi kaj se je dogajalo pozneje. Revolucije niso izvedli lačni revčki, temveč rejeni meščani z naskokom na Bastiljo. Nenazadnje so se hude lakote dogajale tudi po revoluciji.

Maš res in iz zgodovine bi se morali učiti…….. to, kar se danes pelje meni nikakor ne diši na dialog in konsenz, žal.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Jaz se pa popolnoma strinjam z enotno davcno stopnjo. No, ne ravno popolnoma z Janso. Jaz bi uvedla davcno stopnjo 8,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na vse.
:))

He, he, saj bi Janša tudi. Samo če bi vedel, kje naj potem dobi denar za proračun.

eh ja, enotna davčna stopnja. živi bili pa videli
kot je napisala špelina, treba je najprej zmanjšat državno porabo, pa razbremenit gospodarstvo davkov na ta račun.

No, ja, apriori pa tudi ni treba vsega kritizirati. Počakajmo, pa bomo videli. Dejstvo je, da ima enotna davčna stopnja svoje + in -. Jaz predvsem predlagam eno rešitev za tiste, ki imajo najmanjše plače in jih bo reforma najbolj prizadela – dvig minimalnih plač in vseh pod 100.000 neto za določen znesek – za toliko kolikor bi se podražile osnovne življenjske dobrine. Rešitev je preprosta, ne vem, zakaj ne bi bila izvedljiva!

Hrana se bo recimo definitivno podražila in še ena podražitev nas čaka ob uvedbi €. Jaz ne bi tako vehementno trdila, da se tistim z nižjimi dohodki ne bo poznalo in še manj čakala, da bomo videli, kaj bo. Gre za reforme, katerih učinki morajo bit znani in se dajo predvidevat. Mislim, da je ljudem z že tako slabim socialnim položajem zelo slaba tolažba reči bomo videli. In nikakor teh ni malo.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Tistim z najnižjimi plačami naj ne bi bilo potrebno plačevati prispevkov (tako je bilo rečeno). Torej bodo na boljšem kot sedaj.

New Report

Close