Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Francija, Španija, Portugalska – cene nočitev v lastni režiji

Francija, Španija, Portugalska – cene nočitev v lastni režiji

Hipotetično vprašanje za tiste, ki veliko potujete v lastni režiji:

možnost A: avtodom za 21 dni=230.000
možnost B: 21 nočitev poljubno po F, Š, P (moteli, youth hostli) = ?

Torej ali se bolj splača avtodom ali hoteli ob poti?

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Tako na uč – hostli, hoteli F1… (cca 30-35 (FR), 27-29 Evrov (SP) Evrov za sobo z zajtrkom ne glede na to ce so trije not)… Hostli na Portugalskem od 18-30 Evrov na osebo…

Najboljse bos videla, ce okvirno skalkuliras.. pobrskaj tule:

T

Teli hoteli formule so baje super za to ceno. Baje da obstajata dve vrsti. Moj je bil nad hotelom čist navdušen, ko so šli na nogometno tekmo v Pariz.

Sem videla sele zdaj, da isces info o avtodomih. Mislim, da ni racunice. Bolje z avtom in nocitve v hotelih. Moja pot je bila Skozi IT, jug Francija, sredina Španije, Obala Portugalske proti jugu, Potem pa Gibraltar (opice) in ob juzni obali Spanije nazaj.
V Franciji so cestnine drage, vendar je izven sezone prekrasno vozit ob obali, ker je lepo kot pesem…
V Franciji lahko gres tudi cez Provanso, tam so pa mozne nocitve privat po raznih farmah – super zadeva letos preizkusena cca 35-45 EUR na sobo…
Potem je varianta da greste cez Andorro, ampak prej cez studentsko mesto Toulouse in ne sfalit pravljicnega mesta v obzidju Carcassonne. V bistvu je ful variant, odvisno od tega kaj bi rada počela. Ce gres z avtom, se splača na poti kej vmes pogledat.
Ce te se kaj zanima, vprasaj, sem skoraj doktorirala na teh destinacijah. Obstaja pa tudi buklica Mediterranean Europe…

T

Kalkulacija ni tako preprosta, kot je videti na prvi pogled, veliko je odvisno od tega, kakšen budžet imate. Ko greste z avtodomom, lahko tam tudi kuhate, od kav, čajev do kosil in večerij. To pa je v vsakem primeru precej ceneje, kot če morate za vsako malenkost v restavracijo ali kavarno. Po drugi strani pa moraš poleg najema računati tudi prenočišča v kampih – marsikje danes namreč ne dovoljujejo prenočevanja kar na parkiriščih, pa tudi tebi paše, da se malo stuširaš. In tudi to je seveda strošek. In tako tudi ne moreš vedno kuhati kosila doma, ker si medtem pač v mestu, avto pa nekje na obrobju mesta v kampu – in moraš tja priti z avtobusom. Tu je seveda v prednosti kak hotelček v centru, kjer lahko, če niste izbirčni, za večerjo jeste tudi kruh in sir… Kot pravim, veliko je odvisno od vas.

Pojdi na internet (ali pa če imaš kak lonely planet na polici), vzemi papir, in naredi računico. Je pa meni avtodom genialna stvar – pa čeprav sem z njim potovala le 1-krat pri 11-letih s starši. Odtlej sanjam o njem – pa nas je odvrnila vedno prav cena najema (čeprav je seveda 230.000 sit za 21 dni ultra ugodna varianta, tu se mi zdi, da ne bi smelo biti dileme, za ta denar boste težko prišli skozi s hoteli – čakaj, to bi bilo 10.000 SIT na dan za 3 osebe? Hej, tu sploh ne bi razmišljala, obvezno avtodom. Pa bi nam lahko izdala, kje si izvedela za to varianto?

Nova Tanja:

Tale buklica Mediterranean Europe – a si v njej izvedela tudi za poceni nastanitve?

Midva z mojim sedajle ze dve uri brskava po netu… pa so cene za dol past (razen teh linkov, ki si jih ti navedla)… Ker sva do sedaj bolj malo potovala, se mi zdi, da sva tako ubrisana, da ne bova nobenga druzga kot ta najdražji hotel v določenem mestu našla… Da se pač ne znajdeva… Zato sva razmišljala o avtodomu…

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Čakaj… od 30-40 EUR na noč z zajtrkom krat 21 meni ne pride 230.000, glede na to, da so cene za sobo in ne za osebo)… In glede na to, da moras racunat se “sidrisce” cca 20 – 25 Evrov. Na parkingih razen mogoce na ta velikih avtocestnih postajaliscih ne smes bit, pa tudi varno ni.

Mislim, da prenočišče z zajtrkom bolj komot… In tisti denar lahko v trgovini ali vaski gostilnici spicis…

t

Hm, avtodom se je meni zdel super, dokler nisem lani slisala horror storije od sodelavke (in je res iz prve roke, ne “sestricna kolegice mozevega brata je slisala” sistem) – na “dovoljenem” parkiriscu v Spaniji so jih “zaplinili” (spustili nek uspavalni plin skozi prezracevalne odprtine) in okradli (ves denar, kartice in nekaj opreme), kar je baje dokaj pogosta praksa. Nocem vas plasit, ves, da sem prva, ki penim cez razne internetne natege o nevarnih mikrovalovnih pecicah, ampak pri tem bi pa res svetovala, da se pred dokoncnim nacrtom se malo pozanimate o varnosti.

pa srecno!:))

SG

Sloncek – vse sem nasla in iskala po netu.
F1 v Franciji in Spaniji, v Franciji sem letos tista prenocisca privat nasla na blef ampak je vse na netu…
Na Portugalskem se pa valjda tudi najde… po moje tudi ol netu.

Kaksen plan imata?

T

Evo tule lahko pokukas za Portugalsko- se dobi ze za 200 EUR/teden kak apartma…

Uf, celo od 118 Evrov/teden naprej.

t

Sicer moj odgovor ne bo ravno direktno na tvoje vprašanje (ker nisva potovala z avtodomom), ampak….Prejšnji teden sem se vrnila iz Potugalske.Kar se tiče prenočevanj je bila kobinacija hotelov in kampiranja.Nočitev z zajtrkom je na osebo v Portu (hotel s 4 zvezdicami) prišla 26 evrov.Zakaj 4 zvezdice? ker ni bilo kaksne velike razlike med penzjoni,manj zvezdicami in vec zvezdicami in nama je ustrezala lega hotela.splača se ti brskat po internetu.za youth hostel v portu se nisva odlocila, ker so bile izkusje nekaterih najinih kolegov bolj negativne kot pozitivne.
Razen v Portu sva vse ostale dneve kampirala, res pa je, da ne z avtodomom, pac pa avto (rent a car, 13 dni naju je prislo cca 500 evrov, kategorija peugeota 206, pa sva dobila potem boljsi avto, ker niso imeli nic na zalogi; cena diesla je cca 1 evro, bencina pa 1.3o evra) in sotor.Cene so bile se bolj kot samo ugodne, razen v kempih na Algarveju (jug) in v Lizboni.za severni del drzave sva placevala kempe cca 6-8 evrov na noc (avto, sotor, 2 osebi), za Algarve in Lizbono pa cca 15 evrov.
Obstaja knjizica z vsemi kempi na Portugalskem, imenuje se Roterio Campista.Vsebuje podatke o vseh kempih na Portugalskem, cenah, ponudbi, kdaj obratujejo itd. Na primer za kemp v Lizboni stane v obodbju 1.9 do 30.9: 4,80 evra na osebo (za otroka nad 5 let: 2.50 evra), 7,40 evrov za avtodom. V Evori na primer, so ene nizje, na severu pa najnizje.
Temperature so se vedno dovolj visoke, razen ponoci in razen na zahodnih obalah (cca 22 stopinj).Ce bi se odločili za prenočevanja v hotelih ali pa penzjonih (v bolj turisticnih krajih imajo seveda tudi ogromno sob) pa cenovno tudi ne bi bilo napacno. Cene tudi na splosno niso visoke, meni se je zdelo celo ceneje ali pa tako kot pri nas.
Vozniki sploh niso slabi, kot to pise po raznih vodicih, nekatere avtoceste niso za placat, nekatere, predvsem okoli Lizbone, Porta in vecjih turisticnih mest pa so (cca 2,1 evra). definitivno je, vsaj iz mojih lastnih izkusenj,portugalska vredna obiska.Meni je bilo v drugi polovici septembra se zalsti vsec zato, ker ni bilo veliko turistov.
Lahko pa pogledam doma se knjizico o kempih v Franciji.Lansko leto sva kampirala po Normandiji, Bretaniji in ob dolini Loare.Cen se ne spomnim dobro, vem pa, da je bilo v primerjavi s Portugalsko kar drazje.
lpw

Midva sva Španijo in Portugalsko obdelala že pred ulala leti (davno pred razcvetom interneta), ampak ti vseeno lahko povem najino izkušnjo.

V obe državi sva prifrčala z letalom, tam najela avto in odšla po poti, ki sva si jo začrtala. V vsakem kraju, kjer sva nameravala ostati, sva najprej ustavila pred pisarno turističnega društva, kjer sva tik tak dobila vse informacije o nastanitvenih kapacitetah, lokaciji (z zemljevidom vred, kjer so bili vsi lokalni ponudniki vrisani) in trenutni zasedenosti oziroma nezasedenosti.

Vnaprej si nikoli nisva rezervirala prenočišča, ker na potovanjih v lastni režiji postanka v določenem kraju nikoli ne planirava vnaprej. Če naju “zagrabi”, lahko ostaneva tam dlje časa, če naju v startu odbije, pa se lahko že čez uro odpeljeva dalje …

V Franciji so pa v glavnem “peli” hostli in campi – takrat. Zdaj pa hoteli, ker tam že dolgo nisem bila v ne-službeni vlogi.

Uživajte na poti!

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

New Report

Close