Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jajčni namaz z majonezo in dveletnik!

jajčni namaz z majonezo in dveletnik!

Oj!

Ne bi rada izpadla najbolj grozna mati, ki niti malo ne pazi na prehrano svojih otrok. no, ni ravno tako, ampak o tem zdaj ne bi. ;o)
Zanima me, če lahko otroku pri dveh letih ponudim jajčni namaz, narejen doma, v katerem pa naj bi bila tudi majoneza?
Majoneze še nismo prakticirali in je tudi v bodoče ne mislim kaj preveč ( žlico le-te si bom mogla isposodit pri babici, ker je pri nas niti ne kupujemo ;o)! ) in zato ne vem ali naj ji jo ponudm ali ne?
Kako pa kaj pri vas?
Zmanjkuje mi idej za raznolikost zajtrkov in večerij in tako sem prišla na idejo, da danes za večerjo naredim jajčni namaz.
Je po vašem to v redu večerja??
Če pa pozna katera še kakšen drug recept, za namaz pa se seveda tudi toplo priporočam.
Jajca so kuhana in se hladijo. Čakajo na “obdelavo” in zato so ideje še aktualne.
Hvala in lep večer.

Oh, jaz bi mu ponudila.
Je pa res, da pri nas majoneze ni doma, ker jo jaz ne prenesem prav v nikakršni obliki, možu tudi ni zanjo in jo tako tudi otroci ne jedo.
Tudi pri nas bi zmanjkalo idej, če bi vedno gledali, da je vse tako in drugače zdravo….
Kaj pa, če bi jo nadomestila s kislo smetano?

Dober tek!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Dveletnik bi že dobro prenesel majonezo – seveda, če ni alergičen na jajca.

Drugače pa tudi jaz v namazih raje od majoneze uporabim kislo smetano.

Nataša

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem našemu tudi že dala za poskusit francosko solato, ampak to je bilo mogoče vse skupaj 2x. Da bi to redno prakticirala, pa mislim, da ne bi bilo preveč pametno. Če ne drugega, je majoneza (in trdo kuhana jajca) zelo težka za želodec in napenja…
Se strinjam s predhodnicama, namesto majoneze raje uporabi kislo smetano.

En fajn namaz je tuna zmešana skupaj tamar sirčkom ali philadelphio …

Kar se jajc tiče – zakaj pa ne? Če ni alergična, pač to ni ovira. Pa saj je ne boš z njimi futrala vsak dan?

Zdravo ali nezdravo, naš dvoletni ‘dedec’ naravnost obožuje našo domačo zaseko – enkrat na teden mu pač ne more škodit, raje vidim, da je to, kot pa da se baše s čokolado …

Popolni pa itak nismo.

;o))

No, poskusila in pljunila ven. ;o)
Niti slučajno ji ni bilo všeč, sva pa zato midva z očijem pomazala cel krožnik.
Majoneze sem dala res samo eno žlico, vse ostalo kislo smetano in jajca.
Saj je probala že veliko stvari in res se trudim, da ne kompliciram, gledam pa tudi na to, da ji ponudim raznoliko in kolikor toliko zdravo hrano.
Vem, da kdaj pa kdaj nič ne škodi, ampak majoneze pa res še ni bilo na našem jedilniku, ker je ne kupujemo in jemo. ( Žličko le-te sem si šla res sposodit k babici ;o) )
No, vseeno z našo večerjo danes ni bilo nič, oziroma vsaj ne tako, kot sem jaz planirala. ;o)
Lahko noč in hvala.

Titi jaz sem v ta namaz za otroke dala maslo – le toliko, da se je sprijelo. In je imelo okus le po jajcih – imajo zelo radi.
Če dodaš majonezo ali smetano, postane rahlo kiselkasto… tudi naši ne marajo.
Mogoče se splača poskusit še enkrat.
LP
M.M.

;o)

Vsekakor! Hvala meta m.
Pa veš, da sem razmišljala tudi v to smer? ;o)
Hvala, drugič probam tako!
Lep dan.

New Report

Close