Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako zdravnik ugotovi ali gre res za vnetje sinusov?

kako zdravnik ugotovi ali gre res za vnetje sinusov?

zadnje 3 dni me skoraj ves čas boli glava (in to drugače kot običajno pri migreni), natančno predel nad nosom. Analgetiki zaležejo zelo malo, toliko da pritisk malo popusti.

Pred kakšnimi 3 leti naj bi že imela vnetje sinusov in so mi takrat na urgenci (ker me naša zdravnica tisti dan ni hotela več pregledati) samo potrkali v predelu čela in napisali recept za AB. Po jemanju AB je kmalu bilo bolje.

zdaj pa me zanima kako to preveri splošni zdravnik (rentgen ali kaj podobnega) ali pa kar meni tebi nič napiše recept. Vseeno bi rajši bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tako kot na primer pri angini vzamejo bris.

Hvala za odg.

pošljejo te na slikanje (rentgen), ne vem pa, če to naredijo vsi zdravniki.

Mojo sestro so poslali na rentgen in čeprav je ta pokazal vnetje sinusov, se je zdravnik odločil za antibiotike in ne za čiščenje. Verjetno poskusijo prej samo z zdravljenjem in šele potem za čiščenje.

LP

nova
Uredništvo priporoča

oj

Mene pa zanima kako čistijo te sinuse, mene non stop boli glava, ko grem spat in še bolj ko vstanem zjutraj, sploh ko se spreminja vreme. In tudi jaz sumim da gre za sinuse vendar se zdravniku še omenit ne upam da bi me kam poslal, ker mislim da to čiščenje zelo zelo boli in me je strah.
A je katera že probala sčistit in kako je blo?

hvala in lp

Eden od znakov, da gre za vnete sinuse je tudi, da te hudo zaboli glava, ko se skloniš naprej. Mislim, da pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lahko preverijo samo z rentgenom.

jaz sem imel lani prvič vnetje sinusov…po internetu sem pogledal kakšno so znaki za vnetje in sem sam po teh podatkih ugotovil da imam vnetje siniusov.
Šel sem na NMP (bil je praznik) in ji povem, da imam vnetje sinuov in bi rad antibiotike. Splošna zdravnica je vzela kri in trdila, da ji jaz že ne bom govoril, da imam vnetje sinusov in je rekla, da mi ne bo dala antibiotikov, ker pač nimam vnetja. Ko pa je čez pol ure prišel izvid krvi, mi je dala recept za antibiotike brez besed in na obvestilo zdravniku napisala, da imam vnetje sinusov. !4 dni po jemanju AB so bolečine izginile. Po tem sodeč se to vidi tudi na izvidu krvi, če gre za vnetje sinusov.

Mene je zelo bolela glava nad obrvmi ( občasno, ampak par let). Bilo je tako hudo, da sem bila kar rdeča v obraz. Pri splošnem zdravniku sem dobila kar takoj Sumamed in bila čez par dni OK. Imela sem tudi stalna vnetja žrela. Pred 2 leti sem šla zopet k zdravniku in nadomeščal ga je en mlad lušten dohtarček, ki je bil šele drugi dan v službi. Začela sem mu jamrati in fant si je vzel zame natanko 40 minut . Takoj mi je rekel, da mi ne da zdravil, da diham čez usta in, da imam verjetno vnetje sinusov. Dal mi je nekaj nasvetov.
1. Inhalacije( po inhalacijah vedno biti na toplem in ne ven).
2. Zavestno zapiranje ust in dihanje skozi nos- predvsem pozimi.

Od takrat dalje delam takole. Inhaliram Olje 31 ( nasvet od nekoga iz zdravstvenega foruma). Takoj ko začutim, da me začenja boleti nad obrvmi ( jaz drugače glavobolov nikoli nimam), inhaliram. Zaprem si eno nosnico in potem vlečem notri do onemoglosti in potem piham ven. Ponovim z drugo nosnico. Pri meni se nič ne čisti, ker se nisem useknila že morda 10 let. Delam do faze, da lahko normalno vlečem zrak noter in ven. To traja dan do 2 do 3x dnevno. Od takrat dalje nisem nikoli več vzela zdravil. Važno je, da začnem takoj, ko me zaboli. Neki forumovec je napisal, da pa je bil že na čiščenju in se mu je ponovilo in da si lajša težave na zgoraj opisan način. Aja, pa še z oljem se namažem nad obrvmi in pod nosom, ko grem spat.

Potem sem enkrat šla k mojem zdravniku in mi je dal napotnico za oto….
Dali so me na test za alergije in rentgen glave.
Na alergološkem testu so mi ugotovili povsem netipično alergijo na pršice ( ker nikoli ne kiham).
Na CT glave nisem šla, ker mi je en znanec regentolog rekel, da to niti pod razno ni nedolžna zadeva in se dela samo v res nujnih primerih, ker dobiš vedno dozo Rtg žarkov, ki se ti sešteva. Ocenila sem sama pri sebi, da morda bom kdaj šla, ampak sedaj še ni tako nujno, predvsem zato, ker je že bila dana diagnoza. Boljša metoda je magnetna resonanca, ki pa stane baje 1000 dolarjev in jo težko napišejo, ker je zavarovalnica noče potrditi. Tako, upam,da sem vam kaj pomagala.
LP

Sama sem imela naslednje simptome zaradi vnetja sinusov:

– bolece celo (nad obrvi)
– boleče ličnice,
– boleč predel nosnega korena
– v kolikor sem se nagnila naprej me je zelo bolela glava (pritisk v čelu)
– z nosa mi skozi pri pihanju uhajal zares gnojen izcedek,
– konstantno sem imela v nosu občutek vonja po gnoju.

Obupne bolečine skratka v obraznem delu.

Šla sem na ORL klinika (napotnico dobila od splošnega zdravnika, ki je naredil anslednje):
– najprej rentgen sinusov in takoj predpisal antibiotike (do naslednjega dne je ze bilo bolje, ker le-ti primejo takoj)
– naslednji dan mi je se naredil endoskopijo nosne votline.

Šlo je za akutno vnetje sinusov, v kolikor bi se mi spet ponovilo, bi mogla razmisliti o operaciji.

Drugače se priporčajo kapljice Sinupret (jih popiješ), nato inhalacije (Mentoklar) in skok na noge brez da se držiš za nos v morje ali pa spiranje nosu s Sterimarom. Proti bolečinam pomaga tudi Lekadol.

lp
A.

Uf, se ne smem spomniti časa, še kako leto nazaj, kako boli vnetje sinusov. Imela sem jih od malega.
Res kot pravijo zgoraj vsi predhodniki, boli te celo lice, predvsem nad obrvmi, ličnice, nosni koren. Jaz sem imeal tako zagnojeno povsod po sinusih (ki so na vseh teh opisanih predelih), da nisem mogla biti naslonjena na glavo pri spanju. Res grozna bolečina.

Sedaj takoj ko začutim začnem jemati sinupret (obstajajo tudi tableteke ne le za popiti) in potem do najhujšega ni prisšlo sedaj že kako leto, pa sem imela že znake.

Se pa potem tudi čistijo sinusi po 2 tedna skupaj, predno gre na bolje, ampak antibiotikov pa nisem jemala zaradi sinusov celo leto (namreč meni se je to ponavljalo vsak mesec in to tudi poleti – imam namreč težko prehodne nosnice in mi že najmanjši nahod povrzorči lahko sinuse, pa še alergetik sem – seneni nahod).

Pomaga mi tudi zatemnjen prostor, inhaliranje, sinusan, kapljice za nos, fiziološka tekočina za nos …

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Zanima me, če so pregledi ali slikanja pri orl-ju boleči oz. kako sploh potekajo. Gotovo ima kdo s tem izkušnje……

Lepo pozdravljeni….mojo hcerko(stara je 42 let)velikokrat boli in to mocno boli glava,bila je ze na vseh pregledih orl celje.rentden glave ,magnetno vse je bp…sama misli,tudi dezurni zdravnica ji je ze rekla,da so verjetno sinusi,bolijo jo licnice ,nos(ima ob bolecinah cisto leden)vcasih ji v ustno votlino ptitece gnoj
..ne vemo vec kaj narediti,glavobole ima pa zelo mocne,tudi blazinice na licnicah pod ocmi ji zatecejo …prodim ,ce veste kaj narediti,kam se naj se obrnemo ..hvala xa odgovor lp Sanda

Lepo pozdravljeni….mojo hcerko(stara je 42 let)velikokrat boli in to mocno boli glava,bila je ze na vseh pregledih orl celje.rentden glave ,magnetno vse je bp…sama misli,tudi dezurni zdravnica ji je ze rekla,da so verjetno sinusi,bolijo jo licnice ,nos(ima ob bolecinah cisto leden)vcasih ji v ustno votlino ptitece gnoj
..ne vemo vec kaj narediti,glavobole ima pa zelo mocne,tudi blazinice na licnicah pod ocmi ji zatecejo …prodim ,ce veste kaj narediti,kam se naj se obrnemo ..hvala xa odgovor lp Sanda

Če zdravnik s pregledom krvi ugotovi, da ne gre za bakterijsko vnetje, ampak virusno, ne da antibiotikov. V mojem primeru se je tako vnetje vleklo več mesecev in so mi naslednjič vedno predpisali antibiotike. Dokler nisem ugotovila, da mi pomaga če takoj prvi dan pijem koloidno srebro, eno žličko vsako uro. Tako se izognem antibiotikom in se pozdravim v 24 urah. Čisto resno. Sicer pa vnetje sinusov zdravnik prepozna ko potrka na predel ličnic in če te boli, ko daš glavo naprej, pa seveda tudi ostali očitni znaki.

New Report

Close