Starševski čvek

Kaj otroku zdravega ponuditi za zajtrk?

Default avatar

Alina1

Prosim za predloge... Hvala!
Default avatar

Alina1

Aja, otrok je star 2 leti.
Default avatar

alenka

mi zacnemo z jabolkom, potem kosmici
ali actimel in kruh pa med
nekaj takega
Default avatar

Živa xy

sir (trdi ali topljeni), polnozrnat kruh, mleko
Default avatar

čipka

Moj 20 m sin vsak dan za zajtrk poje 1 sadni jogurt ali jogurt z misliji.
Pa še potem kakšna dva "pajsa" kruhka čez.
lp
Default avatar

jazzi

Jaz ti bom kar napisala kaj jemo mi za zajtrk in včasih enako tudi za večerjo... če je vse zdravo, ma jaz mislim da je;)):

-Včasih skuham več riža in ga hranim v hladilniku za zajtrk,v mleko dam malo riža in že je tu mlečni riž, enako velja za kašo, če imam kuhano v naprej je zjutraj to en dva tri fertik zajtrk.

-mlečni gres,
-kruh, maslo, med ali marmelada
- v mleku namočeni razni musli, kosmiči
- čokolino
- včasih le kakav
- jabolko in kruh ali kakšno drugo sadje po želji
- kuhan jajček
- popečen kruhek in namazan gor sirni namaz
- včasih pa zapaše tudi kuhana hrenovka, če gredo na kakšen pohod...
- Včasih naredim iz skute razne namaze in nato jih jemo za zajtrk namazane na popečenem kruhku ali navadnem kruhu...

Zajtrk je narejen pri nas zelo na hitro, vmes med umivanjem, oblačenjem, ponavadi je kaj pripravljeno že od prejšnega dne in je zjutraj le pika na i.
kruh jemo domač, sama ga pečem v kruhomatu in je enkrat polnozrnat, drugič koruzni, tretjič pirin, nato bel, črn, po želji, vedno mal drugačen, da se ga ne naveličamo. Samo polnozrnatega ne moremo jesti ves čas, bi se nam uprlo;))!

Če ni časa za zajtrk, morata otroka popiti vsaj skodelo kakava ali med potjo pogrickati jabolko.
Upam, da sem ti kaj pomagala.
Default avatar

nelida*

moj je sicer star 2,5 let in kadar skupaj zajtrkujemo (za vikende), so jedilniki naslednji:

- na olivnem olju pečena jajčka, polnozrnat kruh, mleko
- kruh, sir (trdi, topljeni, mozzarela), mleko
- sadje (banana+ še nekaj), sveže stisnjen pomarančni sok
- tunin namaz na kruhu, mleko
- včasih hrenovke/pašteta/poli salama in kruh + mleko
- mlečni riž
- jogurt, kruh z maslom in marmelado

k jajcem, siru, tuni in hrenovkam ima zelo rad zelenjavo, kisle kumarice ali fižol.
Default avatar

nina1

Če vprašate mene, hrenovke, salame, paštete, čokolino in ostali čokoladni musliji niso zdrava hrana.
Default avatar

nelida*

se strinjam. samo če jih otrok dobi samo vsake toliko (enkrat, dvakrat na mesec), se mi pa tudi ne zdi prevelika tragedija.
Default avatar

švejk

nina1 napisal:

> Če vprašate mene, hrenovke, salame, paštete, čokolino in ostali
> čokoladni musliji niso zdrava hrana.

na spisek nezdrave hrane lahko mirno dodaš še tuno!
Glede salame - je treba razlikovati med npr. šunko, pršutom itd. n aenoui strani in raznimi tirolskimi, poli ipd na drugi strani
Default avatar

1/2ona

Uff, a je še kaj zdravega na tem svetu? Od zraka pa tudi ne moremo živet, kaj? Jaz pravim prava mera vsakega in to je to.
Default avatar

kaja456

le eno pripombo..kaj ni olivno olje celo strupeno, če ga segrevaš...(in pečeš na njemu jajca). Mislim da sem to slišala že na večih mestih, zato sem ga nehala uporabljat za kuho (prej sem npr, delala tudi naravne zrezke na olivnem) Ali kdo kaj več ve o tem?
Default avatar

jazzi

če se ornk poglobimo v prehrano, na koncu ugotovimo, da je redko še kaj, ki je zdravo...
Default avatar

Alina1

Hvala vsem, super ste!!

Ja ma res, kaj je sploh ZDRAVO?!? Danes je to zdravo, jutri že ne več. No, hrenovkam in raznim salamam se tudi mi izogibamo, mogoče pečen pršut. Kaj pa nutella, jo dajete otrokom? Ja, ja to je spet sladko in škodljivo...
Default avatar

NASTJA5

Mater včasih so ble hrenovke in posebne zakon, ni res?
Default avatar

Katarina Prva

Mi skupaj zajtrkujemo samo med vikendom in takrat je na sporedu:
- jajčna omleta, žemljica ali kos kruha, lonček mleka
- kos kruha, maslo, marmelada ali med, jabolko
- kos kruha, sir ali sirni namaz,
- sveže pečen rogljiček ali navihanček, jogurt ali sadje (tega ne štejem med zdravo hrano, je bolj nedeljska crkljarija:-))
- šmorn in jabolčna čežana,
- mlečni zdrob ali močnik,
- redko čokolino,
- včasih od prejšnjega dne ostane npr. rižev narastek, kakšno skutno ali sadno pecivo.

Salam, hrenovk in podobnega za zajtrk nikoli ne jemo, tudi sicer le redko (včasih za večerjo).

Lp,
Katarina
Default avatar

trata

naši zajtrki:
- čokolino
- kruh+ med ali sir ali marmelada ali kakšen drug namaz + pol skodelice mleka ali 1 jogurt (sadni ali navadni)
- polenta+jogurt
- jajce na oko narejeno na maslu (me zanimajo komentarji :))) s kruhom sirom in olivami, za povrh pa še kakšen jogurt
- banana
- sportmusli z jogurtom
- rogljiček+mleko
Včasih zraven še kakšen sveže stisnjen pomarančni sok ali pa npr. kakšen paradižnik
Trudim se, da bi jedli zdravo, ampak pretiravam pa ne.
Default avatar

hhhi

Olivno olje je nezdravo, če je preveč segreto, če pa ni preveč vroče je pa ok..
Default avatar

naja01

kaj pa je narobe s čokolinom, pa s frutolinom in podobnimi kašicami???
resno vprašam
Default avatar

cukrcukr

naja01 je napisal/a:
čisto preveč sladkorja, kar poglej na deklaracijo. Poleg tega, da gre za procesirano hrano, ki izgubi večino koristnega, zato so vitamini umetno dodani.