Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vnetje srednjega ušesa – brez antibiotika?

vnetje srednjega ušesa – brez antibiotika?

namreč, kaj se je zgodilo: v nedeljo je hčerka dobila vročino 38,5. vedno posumim najprej na ušesa, ker se ji pač to ponavlja. in smo bili na metelkovi, pogledajo, oba ušesa hudo rdeča, dobi amoksiklav – tega je imela največkrat do sedaj. začnemo z antibiotiki, drugi dan se pojavi pikic, naslednji dan še malo več, zvečer je bila že tako pikasta, da ji amoksiklava nisem več dala, pač pa žličko claritina, pri nas so vsi alergični na penicilin, pa sem pomislila na to.
danes pa sve šle k našemu pediatru, na žalost je bila ena druga in ji povem celo štorijo, pregleda ušesa, ki so še vedno pordela in ji vzamejo kri. ugotovi, da ne gre za bakterijsko okužbo, temveč za virusno in da antibiotikov ne potrebuje. čez dva dni se naj pridemo pokazat, ali gre na bolje ali na slabše – če bo slabše, bo dobila kak drug antibiotik.
jaz tega ne razumem: odkar je v vrtcu – od lani septembra, smo imeli sigurno že 10X vnetje srednjega ušesa, pa ji nikoli niso vzeli krvi prej, da bi ugotovili vzrok. ne njena pediatrinja, ne na dežurni, ne na dopustu. predvidevam, da je šlo večkrat za virus in ne bakterijo, pa smo vseeno jedli antibiotike. in vedno je bilo po drugi dozi boljše. zdaj malo cvikam, da jo bodo ušeska spet začela bolet in da ji bo vročina zrasla, ker smo z antibiotiki nehali po 2 dneh, se pravi čisto brez veze – saj jih moraš jesti do konca ali pa nič.
sem že mislila, da smo se tega rešili, pa očitno še nismo prekuženi dovolj.
kako je pri vas, ko imajo otroci vnetje srednjega ušesa, ste bilo kdaj brez antibiotikov?
hvala za kak odgovor in lahko noč,
timi

Mi smo šli tudi že ene dvakrat čez brez antibiotika, sem mu pa dajala analgetik pa je bilo vse ok. Je pa res, če je virus ti antibiotiki nič kaj dosti ne koristijo. Tako je tudi pri angini, ko naredijo bris, da vidijo ali je bakterijsko ali pa virusno. Če ne bo boljše pa le nazaj, tako je vsaj pri naši pediatrinji.
Lp pa mirno noč

Glede na vrednost levkocitov v krvi se vidi ali je vnetje bakterijskega ali virusnega izvora.

Če so levkociti v mejah normale, je pač vzrok virus, ki na antibiotik ne reagira in ga nima smisla jemat.

moj pikec je bil prejšnji teden tak. Visoka vročina, šla 1.dan k zdravniku, levkociti na meji, pordela ušesa, vendar je zdravnica rekla, naj pridem jutri ko bo slika bolj jasna. Dobili ful izpuščajev in tako je šlo za virozo. Drugi dan naju je pogledala ravno nova zdravnica iz infekcijske bolnice in ugotovila, da je res viroza. Vročina pa je narasla čez 40, poleg tega so šli izpuščaji nazaj po 3 dneh, po tistem ko je vročina padla.

Tudi moj sin je imel pogosta vnetja ušes. V začetku mi je zdravnik vedno dajl antibijotike, nato pa sem zvedela da antibijotiki samo začasno ustavijo vnetje in da se zelo, zelo rado ponavlja. Nato smo poskusili samo z kapljicami in lekadolom. Včasih je bilo težko, pomembno je da je otrok čimprej povedal in sem mu dala v uho kapljice (tople), termofor in lekadol. Počasi se je znebil vnetij in so se mu popolnoma prenehale. Imel pa je posledice da je zelo slabo slišal. Hodil je k zdravniku na izpihavanje pa ni nič pomagalo. Pri devetih letih je šel na operacijo žrelnice in od takrat tudi s sluhom nima več težav.

*timea,
izgleda se sezona bolezni že začenja…
Mi imamo v domači lekarni vedno kapljice za uho, da ne letam takoj k zdravniku. Smo tudi imeli težave z ušeski. Če pa bolečina ne popusti ali naraste vročina, pa takoj k zdravniku!
Mi smo z našim pediatrom zelo zadovoljni. Vsakič, ko je bil sum viroza-bakterijsko obolenje, nas pošlje na odvzem krvi. Antibiotike (skoraj) nikoli ne predpiše brez analize krvi. Sem pa tudi sama izrazila željo, da gremo v laboratorij in potem začnemo z antib. Samo zato, da jih po nepotrebnem ne jemljemo!
PS: Je pri vas že kaj novega?

kadarkoli so moje otroke bolela ušeska, vedno smo dobili antibiotik in “dexametazon” kaplice za ušeska. kajti sam antibiotik ni odpravil bolečine, kapljice so tiste, ki najprej-najbolj pomagajo.

Slišala pa sem, da kapljic ne predpisujejo več, ampak meni jih moj zdravnik predpiše še vedno, ker ve kako tulijo moji otroci ob teh bolečinah. Ko pa smo bili enkrat pri dežurnem, nam jih ni hotela napisat,dejala je da to ne delajo, da je dovolj antibiotik, sreča sem jih imela še doma.
Da bi ob vnetju ušeska bili brez antibiotika ali kapljic, brez vsega, to slisim prvic, saj tukaj gre za bakterijsko okužbo , ki se jih mora zdraviti z antibiotikom. Virusna obolenja pa se res zdravijo brez antibiotikov, ampak takrat ponavadi ni vnetje ušeska.

Tudi mi smo imeli otroka v vrtcu, iz navadnega smrkanja je šlo vedno naprej na vnetje ušeska, to je trajalo več kot leto, dokler na koncu ni moral ostati doma, potem je vse minilo.

Že nekaj postov nazaj je bilo napisano, da je za ušesa najbolj naravno zdravilo sok kaktusa natresk, ali ušesnik.
Pozdravi za vedno. Preverjeno na moji hčeri.

Ziher so za ušeska najboljše kapljice. Da pa ne bi po nepotrebnem zaradi “alergije” izločili penicilinske preparate pa tole: če virusno vnetje zdravimo z antibiotikom, se pogosto pojavi kožni izpuščaj, ki ni posledica preobčutljivosti na antibiotik, temveč je posledica interakcije med virusom in zdravilom.

Lep pozdrav- S.

kje se pa to dobi?

drugače sem jaz z našo pediatrinjo tudi zelo zadovoljna, še jaz hodim k njej že skoraj 15 let. ne vem pa, kako to, da nikoli prej niso naredili analizo krvi pri vnetju ušesa.
najmanj mi je pa jasno, zakaj bi v petek dobila antibiotike nazaj, če se stanje poslabša – a pol bo pa naenkrat bakterijska okužba? res ne razumem.

kaj si mislila s tem, če je pri nas kaj novega?
vse po starem, še nisem rodila, upam, da še kak mesec ne bom, potem pa komot.
glede madžarščine pa… ne rata mi in ne rata, bomo res morali na madžarsko, da mi zalaufa. zadnjič si napisala, da berete madžarske pravljice. kje jih kupujete? a si slučajno s prekmurja?

lp,timi

To je kaktus, ki raste skoraj na vsakem vrtu. Vprašaj kakšno mamo ali babico, bodo vedele o čem se gre. Drugače pa vprašaj v kakšni domači cvetličarni. Je dovolj da dobiš le en cvetek, se zelo hitro množijo. Posajen je pa zunaj, in kljubuje vsemu vremenu.
Vzameš en ali dva lista ( najdebelejša, oz. najbolj mesnata), prelomiš in stisneš. Sok potem vliješ v uho.
Če je vnetje pozimi, daš list na radiator, ter isti postopek.

New Report

Close