Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.

SRebolj

operacija hemoroidov

Default avatar

matej

Lep pozdrav!

Imam vprašanje glede operacije zunanjih hemoroidov. V zadnje pol leta jih imam že 2. (prvič so se pojavili okoli prvomajskih praznikov). Prejšnjič sem jih odpravil v okoli 3 tednih z mazanjem z modolex plus. Tokrat so se spet pojavili (predvidevam, da zaradi prehrane, gibanja je bilo vsekakor dovolj) in bi se jih rad hitreje rešil, saj odhajam na krajše potovanje čez nekaj dni (bojim se, da bi takrat zakrvaveli in bi imel zaradi tega probleme). Hemoroidi zaenkrat še niso krvaveči, vseeno pa močno bolijo.
Poseg bi verjetno opravil v ordinaciji na Parmovi v Ljubljani. Ker pa je nekdo od sorodnikov že bil tam nekaj let nazaj in je rekel, da hemoroidov ne operirajo dokler ne krvavijo, me zanima če je to res.
Ali bi se z operacijo rešil tega za vedno, ali obstaja možnost, da se spet pojavijo.

Moje življenje je dokaj športno naravnano, sadje in zelenjavo jem bolj poredko, tudi sedim dalj časa (študij...).

Hvala lepa!
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Operirajo tudi nekrvaveče hemeroide. Operacija reši le tiste hemreoide, ki jih odstranijo, zraven se ob enakih pogojih lahko pojavijo novi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Default avatar

Soncek

Pozdravljeni!
Zanima me okoli teh hemoroidov. Že nekaj časa imam vsaj mislim da je hemoroid, po prebranih člankih sodeč. Splošna zdravnica ni sicer vedela kaj naj bi to točno bilo mi je takrat napisala napotnico. Ampak takrat zaradi študija ni bilo časa sem s to težavo še vedno. Nič je sicer ne čutim, do zdaj še ni bilo krvavo. Zanima me ali je možno to odstraniti s kremo ali je res potreben operativni poseg in kako je to med začetno nosečnostjo?

Najlepša hvala za odgovor

Lp Soncek
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Po uporabi mazil pa tudi sami od sebe se hemeroidi pogosto sami močno zmanjšajo, tu in tam, pa jih na željo bolnika tudi odstranijo. Med nosečnostjo se praviloma izogibamo takih posegov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Default avatar

Soncek

Še eno kratko vprašanje!

Katero mazilo je to ga lahko kupiš brez recepta ali obvezno z receptom?
Potem mora verjetno zdravnik na podlagi pregleda napisat recept?
Hvala za odgovor
Lp Soncek
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Mazilo dobite v lekarni tudi brez recepta. V vsakem primeru ga morate plačati sami.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj